Zwierzyniec Bałtowski Safari

zwierzyniec baltowski atrakcje dla dzieci swietokrzyskie 5

Zwierzyniec Górny, zwany też Parkiem Safari to prawdziwa wizytówka Bałtowa, zajmująca obszar ponad 60 hektarów. To wręcz idealne miejsce na dziką przygodę w rodzinnym gronie! Gdzie indziej możemy stanąć oko w oko z dzikimi zwierzętami… podczas podróży żółtym autobusem szkolnym czy własnym samochodem? Pozwólcie, że opowiemy wam o tym, dlaczego warto odwiedzić tereny Bałtowskiego Zwierzyńca! Zapraszamy do lektury!

Jak już wspomnieliśmy, Zwierzyniec Górny to ogromny obejmujący ponad 60 ha. Jego rozległe łąki, wąwozy czy urokliwe oczka wodne są wręcz idealnym miejscem do życia dla jego dzikich mieszkańców. Ten malowniczy park safari jest domem dla kilkudziesięciu gatunków zwierząt — zarówno tych rodzimych dla naszego klimatu, jak i tych bardziej egzotycznych, zamieszkujących najdalsze zakamarki innych kontynentów!

zwierzyniec baltowski atrakcje dla dzieci swietokrzyskie 2

Wspomnieliśmy też, że zwiedzanie tego miejsca odbywa się z pokładu amerykańskiego żółtego autobusu – dzięki temu poczujecie się jak na prawdziwym safari, a od obecnego tu przewodnika dowiecie się nieco ciekawostek o życiu zwierząt! Warto też pamiętać o tym, że w wybrane weekendy otrzymujemy możliwość przejazdu przez ten teren własnym samochodem. Być może zechcecie z tego skorzystać?

W Parku Safari znajdziecie najróżniejsze gatunki zwierząt. Są to między innymi: bydło watussi, jak tybetański, owce kameruńskie, owce Quessant, owce Racka, owce czarnogłówki, kozy angorskie, kozy karpackie, jelenie europejskie, wielbłądy dwugarbne, lamy, dziki, strusie afrykańskie, emu, antylopy nilgau, krowa domowa, alpaki, muflony, daniele, żubry (to szczególna duma tego miejsca) i wiele innych. To trzeba zobaczyć na własne oczy!

zwierzyniec baltowski atrakcje dla dzieci swietokrzyskie 4

Warto też udać się na spacer dolną częścią bałtowskiego Zwierzyńca, gdzie czekają na nas przeróżne ptaki, takie jak bażanty, papugi, gęsi, kaczki i nie tylko! Najmłodsi na pewno docenią obecność kuców, osłów, makaków, czy surykatek.

zwierzyniec baltowski atrakcje dla dzieci swietokrzyskie

Safari w Zwierzyńcu Bałtowskim to naprawdę niezwykła przygoda, szczególnie jeżeli odwiedzacie to miejsce w rodzinnym gronie… do czego oczywiście zachęcamy!

Godziny otwarcia Zwierzyniec Bałtowski Safari

Aktualne godziny otwarcia tej atrakcji znajdziecie odwiedzając tą stronę. Sprawdźcie ją przez najbliższą wizytą – szczególnie że zmieniają się one w zależności od aktualnie trwającego miesiąca!

Ceny biletów Zwierzyniec Bałtowski Safari

Wiosna 2022:

Zwierzyniec Dolny + Górny (ważny w każdy weekend kwietnia)

Bilet normalny

42 zł/os.

Bilet ulgowy

32 zł/os.

Bilet dla Malucha dotyczy dzieci urodzonych w 2020 r. i później

1 zł/os.

Zwierzyniec Dolny (ważny od poniedziałku do niedzieli)

Bilet normalny

22 zł/os.

Bilet ulgowy

17 zł/os.

Bilet dla Malucha dotyczy dzieci urodzonych w 2020 r. i później

1 zł/os.

Lato 2022:

Zwierzyniec Dolny + Górny:

Bilet normalny

42 zł/os.

Bilet ulgowy

32 zł/os.

Bilet dla Malucha – dotyczy dzieci urodzonych w 2020 r i później

1 zł

Zwierzyniec Dolny:

Bilet normalny

22 zł/os.

Bilet ulgowy

17 zł/os.

Bilet dla Malucha – dotyczy dzieci urodzonych w 2020 r i później

1 zł

Lokalizacja Zwierzyniec Bałtowski Safari

Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację Kopalni Uranu w Kletnie. Na miejscu zapewniony jest bezpłatny parking dla samochodów osobowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *