Wydział Zabaw ECS – Europejskie Centrum Solidarności dla dzieci

plac zabaw dla dzieci ECs Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności to długo wyczekiwane miejsce od momentu otwarcia, które dziś jest jedną z najpopularniejszych miejsc nie tylko w Gdańsku, ale i całym Trójmieście. O jego popularności niech świadczy fakt, mówiący o tym, że przez pierwszy rok działania odwiedziło je ponad 100 000 gości. Od końca stycznia 2015 działa tu Wydział Zabaw, czyli jeden z najnowocześniejszych placów zabaw dla dzieci, z mnóstwem interaktywnych i edukujących atrakcji. Sprawdźmy więc, co czeka na nas po wejściu do tej krainy rozrywki!

Skąd bierze tak duża popularność ECS? To tu w nowoczesny sposób poznacie ideały i wydarzenia, które doprowadziły do przemian w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Atrakcyjność ekspozycji spodoba się przede wszystkim młodzieży i starszym dzieciom, no i oczywiście rodzicom. Jednak dla tych absolutnie najmłodszych przygotowano specjalny Wydział Zabaw – prawdopodobnie najnowocześniejsze centrum zabaw i edukacji w północnej Polsce. Koniecznie zajrzyjcie do tego miejsca!

wydział zabaw ECS Gdańsk -atrakcje dla dzieci

Wydział Zabaw w ECS to tak naprawdę dwie strefy – dla dzieci do piątego i ósmego roku życia pozwolą poprzez ekscytującą zabawę i gry edukacyjne przybliżyć dzieciom wartości solidarności. Znajdziecie tam zróżnicowane atrakcje, których nie sposób szukać w żadnym innym miejscu -  z resztą zobaczcie sami na filmie poniżej. Na wyjątkową atrakcyjność tego edukacyjnego placu zabaw składa się całe mnóstwo interaktywnych stanowisk, dedykowanych tematyce morskiej - z uwagi na bliskość Morza Bałtyckiego! Przez świetną zabawę dzieci poznają budowę statku, czy też poćwiczą jego przeładunek w porcie aż po wyjście w rejs. Dobrze o tym wiecie - najlepsza nauka to zabawa! To świetna zabawa dla całej rodziny - niektóre aktywności trzeba bowiem wykonywać zespołowo - czy uda się wam wspólnie osiągnąć cel!

Czekamy na Wasze opinie o Wydziale Zabaw ECS w Gdańsku - poniżej prezentujemy zdjęcia z dnia otwartego (fot. ECS Gdańsk). To nazywa się dobra zabawa! ECS Wydział Zabaw Atrakcje dla dzieci ECS opinie ceny godziny otwarcia ECS Wydział Zabaw ceny biletów Wydział ZABAW ecs Warto też pamiętać o tym, że istnieje też możliwość pozostawienia dziecka powyżej 5 roku życia pod opieką animatora. W tym momencie rodzice mogą swobodnie zwiedzić wystawę stałą, czasową czy też odprężyć się w bibliotece.

Cennik Wydział Zabaw ECS

Obowiązuje bilet wstępu w cenie 5 zł, zarówno dla dziecka, jak i jego opiekuna/opiekunów. Bilety można nabyć w kasie, zarazem w dniu wizyty w ECS, jak i z wyprzedzeniem. O każdej pełnej godzinie do sali wchodzi kolejna 75-osobowa grupa.

Godziny otwarcia Wydział Zabaw ECS

maj-wrzesień

  • Codziennie: 10.00–18.00

lipiec-sierpień

  • Codziennie: 10.00–18.00

październik– kwiecień

  •  od poniedziałku do piątku: 10.00–17.00
  • wtorek: nieczynne
  • weekendy: 10.00–18.00

Lokalizacja Wydział Zabaw ECS

Przeczytaj również 21 najlepszych atrakcji dla dzieci w Gdańsku