Polsat Plus Arena Gdańsk – atrakcje dla dzieci

Pge Arena Gdańsk atrakcje dla dzieci

Wybudowany na EURO 2012 stadion Polsat Plus Arena w Gdańsku dostarcza nie tylko sportowych emocji. Zarówno dorośli, jak i dzieci, mogą korzystać tu z bardzo szerokiej oferty rozrywkowej, gastronomicznej i kulturalnej.

Najlepsze miejsce na zakupy w Gdańsku

Gdańsk atrakcje dla dzieci rodzinne 2023

Często stadion nazywa się „bursztynowym”, ze względu na kolor elewacji. Jego niezwykła architektura została doceniona w wielu prestiżowych konkursach, i nie brak głosów, że to najpiękniejszy stadion w Europie. Podziwiać urodę tego obiektu można także poza meczami piłkarskimi, podczas zorganizowanego zwiedzania z przewodnikiem. W trakcie takiej wycieczki udostępnione zostają miejsca, których nie sposób zobaczyć w czasie meczu, takich jak szatnie zawodników, loże VIP, tunele prowadzące na murawę oraz Muzeum Lechii Gdańsk. Czas trwania zwiedzania to około godziny, jedna grupa może liczyć maksymalnie 45 osób. Wycieczki rozpoczynają się co pół godziny, z wyłączeniem godziny 13.30.

Ceny zwiedzanie Polsat Plus Arena Gdańsk

Zwiedzanie stadionu z przewodnikiem:
 • bilet normalny - 25 zł/os.
 • bilet ulgowy - 18 zł/os.
 • dzieci poniżej 4 roku życia - wstęp wolny

W cenie biletu również wejście do Muzeum Lechii Gdańsk. Dla dzieci poniżej 10-go roku życia przygotowano specjalną formułę zwiedzania, dzięki której będą mogły poczuć się jak największe gwiazdy piłki nożnej. Zobaczą, jak wygląda przedmeczowa rozgrzewka w sali treningowej, będą miały szansę udzielenia wywiadu w sali konferencyjnej czy oddania strzału do bramki treningowej Lechii Gdańsk.

W okresie od 1 Października do 30 kwietnia zwiedzanie odbywa się od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 16:00 co pół godziny, poza godziną 13:30. W sezonie letnim, tj. w okresie od 1 maja do 30 września wycieczki odbywają się przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 10:00 do 18:00 co pół godziny, poza godziną 13:30.

Atrakcje nie tylko dla dzieci - Fun Arena

To jednak dopiero niewielka część atrakcji, jakie czekają na maluchy i ich rodziców na Polsat Plus Arena Gdańsk. Stworzono tutaj specjalną strefę Fun Arena, która oferuje całym rodzinom aktywne spędzanie czasu.

 • Tor wrotkarski, zajmujący powierzchnię aż 1714 m.
 • Movement Arena to ma ponad 1000 m2, na których można ćwiczyć parkour, kalistenikę oraz poskakać na trampolinach ucząc się akrobatycznych ewolucji. Wykonaj skok z 4m na poduchę powietrzną, ucz się salt na airtracku, skacz bezpiecznie do wielkiego basenu z gąbkami! Przyjdź i baw się ze znajomymi! Zabierz ze sobą klasę na lekcję WF lub zorganizuj urodziny! Specjalnie dla Ciebie zajęcia zorganizowane prowadzone przez trenerów! Dla dzieci, młodzieży i dorosłych!
 • Playgroun Arena to 1500 metrów2 przeznaczonego wyłącznie dla dzieci. Plac zabaw zbudowany z kolorowych klocków, pochylni i tuneli gwarantuje super zabawa dla maluchów! Wszystkie pokłady energii zostaną w tym miejscu! Organizujemy przyjęcia urodzinowe, zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne. Kompleksowo zajmujemy się organizacją dziecięcych spotkań. Urozmaicamy czas każdemu, kto nas odwiedzi!
 • Skate Arena to kryty obiekt do jazdy na rolkach, wrotkach, deskorolkach i hulajnogach. Dla miłośników tych sportów to świetna możliwość, żeby trenować zimą lub w deszczowe dni. Na hali dostępna jest strefa płaska do jazdy rekreacyjnej i figurowej oraz strefa skateparku do jazdy wyczynowej. Ponadto, na terenie obiektu znajduje się specjalistyczny sklep rolkowy Bladeville, wypożyczalnia sprzętu oraz strefa chill, gdzie można zorganizować np. urodziny dziecka lub eventy.
 • Zoltar Apokalipsa to paintball laserowy. Uczestnicy gry, wyposażeni w karabin i kamizelkę z sensorami zliczającymi i sygnalizującymi trafienia sprawdzają swój refleks i umiejętności w prawdziwym labiryncie pomieszczeń na arenie „ZOLTAR Apokalipsa”! Elektroniczny paintball to nieograniczone możliwości rozgrywek, bez konieczności schodzenia z pola walki po jednym trafieniu. Większą dynamikę gry zapewnia możliwość wprowadzenia respawnu (odnowienia życia) w swojej bazie, nie będzie już sytuacji w której ukryty snajper siedzi w jednej kryjówce przez całą grę.
 • Gokarty spalinowe to zastrzyk adrenaliny na największym torze gokartowym w Trójmieście. Tor może pomieścić jednocześnie 30 gokartów, które mogą się na nim rozpędzać miejscami aż do 60 km/h. Oprócz tradycyjnych opon, tor zabezpieczają specjalne bandy z tworzywa sztucznego, które nie tylko czynią zabawę bezpieczną, ale i bardziej płynną.Stadion Energa Gdańsk atrakcje dla dzieci
 • Escaperoom to gra typu live escape game bijąca rekordy popularności w europejskich stolicach – Londynie, Paryżu, Budapeszcie, Pradze, Atenach czy Berlinie. Zadanie wydaje się proste – należy wydostać się z zamkniętego pokoju, mając na to 60 minut. Realizacja okazuje się jednak o wiele trudniejsza. W pokojach umieszczono wiele przedmiotów, kodów i ukrytych wskazówek – wszystkie one mogą pomóc w ucieczce. Przygotowaliśmy dla Państwa 5 gier – pokojów o zróżnicowanej tematyce.
 • Skok na Bungee to zabawa dla osób o mocnych nerwach. Wjazd na górę jest już sam w sobie świetną atrakcją, bo można spojrzeć na Polsat Plus Arena Gdańsk z perspektywy Zieleniaka w Gdańsku. Ale wjazd to początek drogi po emocje – skok to nieporównywalny do niczego innego zastrzyk adrenaliny.
 • Muzeum Lechii Gdańsk to historia nie tylko klubu piłkarskiego. Obejrzeć tu można eksponaty związane z futbolem, ale również innymi dyscyplinami – kolarstwem, podnoszeniem ciężarów, rugby, lekką atletyką czy tenisem – w których zawodnicy występowali na przestrzeni lat w barwach Lechii. Wśród eksponatów są też m.in. makiety obu stadionów – przy ulicach Traugutta 29 i Pokoleń Lechii Gdańsk 1, replika Pucharu Polski zdobytego w 1983 r. czy puchary z mistrzostw Polski zdobywanych przez juniorów Biało-Zielonych.
 • PadBox. Padel to gra, która łączy ze sobą tenisa i squasha. Jest to najszybciej rozwijający się sport na świecie. A jeżeli kochasz grę w piłkę nożną, siatkówkę i squasha i chciałbyś połączyć te trzy rzeczy w jeden sport, to pokochasz Padbol.