Aquapark Kołobrzeg

aquapark zachodniopomorskie

Nawet nad morzem przydaje się czasem aquapark. Zwłaszcza jeśli posiada tyle ciekawych atrakcji, co ten w Kołobrzegu. Przeczytajcie naszą opinię o kompleksie basenowym w tej nadmorskiej miejscowości.

Choć kąpiel w morzu jest bez wątpienia przyjemnością, każdy potrzebuje czasem odmiany. Nie wszystkim odpowiada słona woda i fale, które utrudniają pływanie, szczególnie, gdy ktoś ma ochotę na doskonalenie swoich umiejętności. Trzeba też przyznać, że pogoda nie zawsze pozwala na beztroskie plażowanie. Dlatego aquapark nawet w tak popularnym kurorcie jak Kołobrzeg stanowi uzupełnienie dla rozrywek, które oferuje nam morze. I może dać wiele przyjemności całym rodzinom.

Rodzinny park wodny Kołobrzeg

​Atrakcje Aquapark Kołobrzeg

Na miłośników pływania czeka tu duży basen sportowy długości 25 m. Prawdziwym centrum zabawy jest jednak basen rekreacyjny, w którym działają bicze i kaskady wodne, leżanki do hydromasażu, gejzer i poduszka powietrznej. Jest tu też dzika rzeka i dwie zjeżdżalnie. Pierwsza z nich jest łagodna, ma długość 63 m i mogą z niej korzystać już dzieci w wieku od 8 lat. Dopuszczalne są też zjazdy z dzieckiem na kolanach. Natomiast drugą jest bardziej dynamiczna, 34-metrowa zjeżdżalnia Turbo. Minimalny wiek wymagany do zjazdu to 12 lat. Z basenu wydzielony jest też brodzik dla dzieci z małą zjeżdżalnią. Głębokość wody w nim to 40 cm, a temperatura około 30ºC. Poza tym na terenie kompleksu działają 4 wanny jacuzzi z hydromasażem, sauna sucha dla 20 osób oraz łaźnia parowa dla 10-12 osób. Podczas zabaw w wodzie można korzystać z ogólnodostępnych piłek, desek do pływania, rękawków i innych zabawek. Na basenie prowadzi się zajęcia nauki pływania dla dzieci i dorosłych, a także aqua aerobic.

Aquapark Kołobrzeg

Ceny biletów Aquapark Kołobrzeg

Cena za 1 godzinę

normalny – 13 zł 
ulgowy (szkolny, emeryci i renciści) – 9 zł 
ulgowy (dzieci 4-7 lat) – 6 zł
grupowy normalny – 10 zł 
grupowy ulgowy – 8 zł 
rodzinny (2 + 1) – 26 zł
rodzinny (2 + 2) – 30 zł
niemowlęcy – 5 zł