Kolejka na Kamienną Górę – Punkt Widokowy Gdynia

kamienna góra Gdynia atrakcje dla dzieci

Będąc nad morzem możecie nie wiedzieć o wielu ciekawostkach związanych z okolicą. Nie inaczej jest w przypadku Gdyni! Bez wątpienia jedną z nich jest to, że na jeden z najlepszych punktów widokowych w Gdyni można już szybko i łatwo wjechać... kolejką. Podróż trwa zaledwie 2 minuty. Koniecznie sprawdźcie więc co oferuje kolejka prowadząca na Kamienną Górę!

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Kamienna Góra to wzniesienie w Gdyni o wysokości 52 m i zarazem centralny punkt dzielnicy o tej samej nazwie. Plusem niemożliwym do pominięcia jest to, że położona jest ona nad samym morzem i uważana jest za niezwykle prestiżową lokalizację. Ale tym, co najbardziej przyciąga tu turystów i mieszkańców jest przepiękny widok na port jachtowy, Skwer Kościuszki i Zatokę Gdańską. W miejscu punktu widokowego stoi charakterystyczny krzyż, widoczny z wielu miejsc w Gdyni, a także ze statków pływających po zatoce... także w nocy! Dookoła rozciąga się przepiękny park, który musicie zobaczyć na własne oczy!

kolejka na kamienną górę Gdynia gdzie

Od lipca 2015 roku Kamienna Góra stała się bardziej dostępna, także dla niepełnosprawnych, dzieci i osób starszych. Dlaczego? Otóż to proste - wszystko dzięki uruchomieniu omawianej dziś kolejki. Teraz już nie trzeba będzie pokonywać stromych schodów, które naprawdę potrafiły sprawić problem. To jednak nadal możliwość, z której możecie swobodnie skorzystać. Świetnym pomysłem będzie wjechanie na Kamienną Górę kolejką i zejście ze wzniesienia przy pomocy schodów.

Dolna stacja kolejki znajduje się przy zrewitalizowanym Placu Grunwaldzkim, tuż obok dobrze znanego i rozpoznawalnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Pod placem znajduje się duży, płatny parking podziemny, gdzie możecie zaparkować swój samochód i wybrać się na podbój Kamiennej Góry!

Jeżeli chodzi o samą kolejkę, to jej wagonik pokonuje trasę długości 96 m i wjeżdża na wysokość 40 metrów, zatrzymując się bardzo blisko tarasu widokowego, skąd na pewno zrobicie wiele pięknych zdjęć okolicy lub udacie się w dalszą przygodę! Kolejka może zabrać jednorazowo aż 12 pasażerów stojących lub 8 siedzących. Krzesełka wewnątrz niego można rozkładać według potrzeby i liczby pasażerów. Co ważne - wagonik przystosowany jest też do potrzeb osób na wózkach, także nic nie stoi na przeszkodzie, aby się nią przejechać! Widzimy się na szczycie Kamiennej Góry!

Godziny otwarcia Kolejka na Kamienną Górę

Kolejka wagonikowa prowadząca na Kamienną Górę czynna jest przez cały rok.

  • od poniedziałku do piątku: 10:00 - 20:00
  • soboty i niedzielę: 10:00 - 22:00

Cennik Kolejka na Kamienną Górę

Przejazd kolejką jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy ustawić się w kolejce i gdy nadejdzie nasza kolej - wsiąść do wagoniku.

Kolejka na punkt widokowy Kamienna Góra - lokalizacja

Sprawdź także nasz artykuł o najlepszych i najciekawszych gdyńskich atrakcjach:

Gdynia – najlepsze atrakcje dla dzieci