Kolejka na Kamienną Górę – Punkt Widokowy Gdynia

kamienna góra Gdynia atrakcje dla dzieci

Na jeden z najlepszych punktów widokowych w Gdyni można już szybko i łatwo wjechać kolejką. Podróż trwa zaledwie 2 minuty.

Chcesz zobaczyć Trójmiasto z góry? Wyżej się nie da! olivia star gdańsk taras widokowy z dzieckiem ferie

Kamienna Góra to wzniesienie w Gdyni o wysokości 52 m i zarazem centralny punkt dzielnicy o tej samej nazwie. Położona jest nad samym morzem i uważana jest za prestiżową lokalizację. Ale tym, co najbardziej przyciąga tu turystów i mieszkańców jest przepiękny widok na port jachtowy, Skwer Kościuszki i Zatokę Gdańską. W miejscu punktu widokowego stoi charakterystyczny krzyż, widoczny z wielu miejsc w Gdyni, a także ze statków pływających po zatoce. Dookoła rozciąga się park.

kolejka na kamienną górę Gdynia gdzie

Od lipca 2015 roku Kamienna Góra stała się bardziej dostępna, także dla niepełnosprawnych, dzieci i osób starszych. Wszystko dzięki uruchomieniu kolejki. Teraz już nie trzeba będzie pokonywać stromych schodów. Dolna stacja kolejki znajduje się przy zrewitalizowanym Placu Grunwaldzkim, tuż obok nowo powstałego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Pod placem znajduje się duży, płatny parking podziemny. Wagonik pokonuje trasę długości 96 m i wjeżdża na wysokość 40 m, zatrzymując się bardzo blisko tarasu widokowego. Kolejka może zabrać jednorazowo 12 pasażerów stojących lub 8 siedzących. Krzesełka można rozkładać według potrzeby. Wagonik przystosowany jest też do potrzeb osób na wózkach.

Godziny otwarcia Kolejka na Kamienną Górę

Kolejka czynna jest przez cały rok. Od poniedziałku do piątku między 10.00 a 20.00, a w soboty i niedzielę do 22.00.

Przejazd kolejką jest bezpłatny.

Kolejka na punkt widokowy Kamienna Góra - gdzie?