Koło widokowe AmberSky Gdańsk

AmberSky Gdańsk opinie rodzinne atrakcje

Z tej perspektywy można podziwiać Gdańsk w pełnej okazałości. Koło widokowe AmberSky zapewnia wspaniałą panoramę miasta. Jeżeli nigdy tu nie zajrzeliście, to być może nadszedł najlepszy czas na jego odwiedzenie! Zapraszamy do lektury przygotowanego przez nas artykułu!

diabelski młyn AmberSky Gdańsk opinie

Niezwykłe zabytki, charakterystyczne ulice i mosty, stoczniowe żurawie, a także statki przepływające malowniczą Motławą – to wszystko można oglądać w Gdańsku z wysokości aż 50 m, siedząc w jednej z 36 wygodnych, klimatyzowanych i ogrzewanych gondoli koła widokowego AmberSky. W krótkim czasie stało się ono prawdziwych hitem wśród turystów i mieszkańców miasta. Nie ma w tym nic dziwnego, szczególnie, że atrakcja ta oferuje tak piękne widoki!

Najlepsze miejsce na zakupy w Gdańsku

Gdańsk atrakcje dla dzieci rodzinne 2023

AmberSky znajduje się na Ołowiance, tuż przy popularnym punkcie do zdjęć z wielkim napisem GDAŃSK (obok budynku Filharmonii, dojdziecie tam kładką na nad Motławą). Ciężko tu nie trafić, szczególnie gdy miejsce to wyróżnia się tak bardzo!

Co jednak można zobaczyć będąc w jednej z gondol? Otóż z góry zobaczycie niemal cały Trakt Królewski z najsłynniejszymi zabytkami najbardziej reprezentatywnej części Gdańska. W dalszej perspektywie widać piękny gdański stadion Energa przypominający bursztyn, a przy dobrej pogodzie - dostrzeżecie tu nawet Półwysep Helski. Cała przejażdżka (koło oczywiście obraca się bardzo powoli, tak abyście mogli spokojnie podziwiać okolicę) trwa około 15 minut, a z atrakcji jednocześnie korzystać może aż 288 osób!

Warto również dodać, że sama konstrukcja waży 440 ton, a system odzyskiwania energii kinetycznej pozwalający na wprowadzenie jej w ruch jest taki sam, jak w Formule 1 - w efekcie czego atrakcja jest całkowicie przyjazna dla środowiska.

napis-Gdańsk-do-zdjęć-gdzie-atrakcje Koło Widokowe Ołowianka

Jeżeli chodzi o samą przejażdżkę, to każda gondola jest 8-osobowa. Można też wynająć gondolę VIP ze skórzanymi fotelami i telewizorem. Za opłatą czekać tam na nas będzie również schłodzony mini szampan, ale.. to nie wszystko! Gondola VIP wyposażone jest dodatkowo w szklaną podłogę, dzięki której nie tylko doznamy dreszczyku emocji, ale i czekają na nas jeszcze ciekawsze widoki.

Z atrakcji korzystać mogą również osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich - specjalnie dla nich na kole znajdziemy dwie, odpowiednio przystosowane gondole.

Wieczorem koło jest podświetlane, a panorama Gdańska po zmroku prezentuje się równie wspaniale. Warto też pamiętać o tym, że przed kołem, na drewnianym tarasie nad Motławą, działa Strefa Relaksu o powierzchni 500 m2. Odbywają się w niej różnego rodzaju eventy i pokazy. Jest tu także punkt gastronomiczny, gdzie możemy napić się kawy czy lemoniady, lub skosztować pysznych lodów i wafli. Latem rozkładane są białe i czarne leżaki, dające kolejną możliwość relaksu!

Gdańsk koło widokowe AmberSky opinie godziny otwarcia

Ceny Koło Widokowe AmberSky Gdańsk

  • Bilet normalny - 35 zł
  • Bilet ulgowy (dzieci do 1,40 m wzrostu) - 25 zł
  • Bilet bezpłatny - dzieci do lat 3
  • Wynajem kabiny VIP - 350 zł (przejazd trwa 30 minut)
  • Wynajem kabiny VIP PLUS - 400 zł (30-minutowy przejazd + butelka Prosecco)
  • Osoby niepełnosprawne - 25 zł
  • Opiekun osób niepełnosprawnych - 25 zł
Z Gdańską Kartą Dużej Rodziny oraz z Kartą Turysty możemy uzyskać rabat 10% od ceny biletu. Przy grupach minimum 20-osobowych możemy również liczyć na zniżki, co świetnie sprawdzi się chociażby podczas szkolnych wycieczek.

Godziny otwarcia Koło widokowe AmberSky Gdańsk

  • poniedziałek - czwartek – 10:30 - 22:00
  • piątek - 10:30 - 00.00
  • soboty i niedziele - 10:00 - 00:00
diabelski łmłyn Gdańsk Ambersky opinie

Lokalizacja Koło Widokowe AmberSky Gdańsk

Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację koła widokowego AmberSky w Gdańsku. Aby dotrzeć na miejsce, kierujcie się na Ołowiankę, ku gigantycznemu napisowi GDAŃSK!

Sprawdź też przygotowany przez artykuł:

Olivia Star-najwyższy taras widokowy w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *