Koło widokowe AmberSky Gdańsk

AmberSky Gdańsk opinie rodzinne atrakcje

Z tej perspektywy można podziwiać Gdańsk w pełnej okazałości. Koło widokowe AmberSky zapewnia wspaniałą panoramę miasta. Jeżeli nigdy tu nie zajrzeliście, to być może nadszedł najlepszy czas na jego odwiedzenie! Zapraszamy do lektury przygotowanego przez nas artykułu!

diabelski młyn AmberSky Gdańsk opinie

Niezwykłe zabytki, charakterystyczne ulice i mosty, stoczniowe żurawie, a także statki przepływające malowniczą Motławą – to wszystko można oglądać w Gdańsku z wysokości aż 50 m, siedząc w jednej z 36 wygodnych, klimatyzowanych i ogrzewanych gondoli koła widokowego AmberSky. W krótkim czasie stało się ono prawdziwych hitem wśród turystów i mieszkańców miasta. Nie ma w tym nic dziwnego, szczególnie, że atrakcja ta oferuje tak piękne widoki!

Najlepsze miejsce na rodzinny wypoczynek w Trójmieście:

Najlepsze miejsce na zakupy w Gdańsku

Gdańsk atrakcje dla dzieci - zakupy

AmberSky znajduje się na Ołowiance, tuż przy popularnym punkcie do zdjęć z wielkim napisem GDAŃSK (obok budynku Filharmonii, dojdziecie tam kładką na nad Motławą). Ciężko tu nie trafić, szczególnie gdy miejsce to wyróżnia się tak bardzo!

Co jednak można zobaczyć będąc w jednej z gondol? Otóż z góry zobaczycie niemal cały Trakt Królewski z najsłynniejszymi zabytkami najbardziej reprezentatywnej części Gdańska. W dalszej perspektywie widać piękny gdański stadion Energa przypominający bursztyn, a przy dobrej pogodzie - dostrzeżecie tu nawet Półwysep Hel. Cała przejażdżka (koło oczywiście obraca się bardzo powoli, tak abyście mogli spokojnie podziwiać okolicę) trwa około 15 minut.napis-Gdańsk-do-zdjęć-gdzie-atrakcje Koło Widokowe Ołowianka

Jeżeli chodzi o samą przejażdkę, to każda gondola jest 8-osobowa, (można też wynająć gondolę VIP ze szklaną podłogą). Wieczorem koło jest podświetlane, a panorama Gdańska po zmroku prezentuje się równie wspaniale. Warto też pamiętac o tym, że przed kołem, na drewnianym tarasie nad Motławą, działa Strefa Relaksu o powierzchni 500 m2. Odbywają się w niej różnego rodzaju eventy i pokazy. Jest tu także punkt gastronomiczny, a latem rozkładane są leżaki, dające kolejną możliwość relaksu!

Gdańsk koło widokowe AmberSky opinie godziny otwarcia

Ceny Koło Widokowe AmberSky Gdańsk

  • Bilet normalny - 32 zł
  • Bilet ulgowy (dzieci do 1,40 m wzrostu) - 22 zł
  • Bilet bezpłatny - dzieci do lat 3
  • Wynajem kabiny VIP - 300 zł (przejazd 30 minut)
  • Osoby niepełnosprawne - 22 zł
  • Opiekun osób niepełnosprawnych - 22 zł
Z Gdańską Kartą Dużej Rodziny oraz z Kartą Turysty możemy uzyskać rabat 10% od ceny biletu.

Godziny otwarcia Koło widokowe AmberSky Gdańsk

  • poniedziałek-czwartek – 11:00 - 22:00
  • piątek – 11:00 - 00:00
  • sobota – 10:00 - 00:00
  • niedziela – 10:00 - 22:00
diabelski łmłyn Gdańsk Ambersky opinie

Lokalizacja Koło Widokowe AmberSky Gdańsk

Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację koła widokowego AmberSky w Gdańsku. Aby dotrzeć na miejsce, kierujcie się na Ołowiankę, ku gigantycznemu napisowi GDAŃSK!

Sprawdź też przygotowany przez artykuł:

Olivia Star-najwyższy taras widokowy w Gdańsku