InfoBox Gdynia – taras widokowy

Gdyński InfoBox jest obiektem niezwykłym w skali całego kraju. Tutaj można dowiedzieć się wszystkiego o Gdyni – zarówno o jej przeszłości, jak i przyszłości. To także punkt warty zobaczenia podczas waszej wizyty w popularnym mieście "z morza i marzeń"! Sprawdźcie dalszą część naszego artykułu!

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Usytuowany w centralnym punkcie miasta, niedaleko Skweru Kościuszki, InfoBox stanowi ważny punkt informacyjny i kulturotwórczy, zarówno dla mieszkańców Gdyni, jak i turystów. Konstrukcja budynku jest oryginalna, powstał bowiem z 65 kontenerów, a na szczycie wieńczy go wieża widokowa na wysokości 22 m. Dostać się można tam zarówno chodami, jak i przeszkloną windą. Z góry rozpościera się efektowna panorama miasta ze Śródmieściem, Molem Południowym oraz Zatoką Gdańską. Jest tu nawet peryskop, z którego obraz może zostać wyświetlony na ekranie. Widok można porównać z dużym zdjęciem z zaznaczonymi planowanymi inwestycjami.

Jednym z głównych zadań InfoBoxu, nazywanego „Obserwatorium Zmian” jest właśnie przedstawienie przekształceń, jakim ciągle jest i będzie w przyszłości poddawane miasto. Służy temu także ustawiona w sali głównej ogromna makieta Gdyni (8 m x 4 m) zawierająca 1700 trójwymiarowych modeli. Znajdują się na niej również obiekty, które dopiero powstaną. Dzięki ustawionym obok wielkim ekranom dotykowym możemy odbyć interaktywną podróż do Gdyni przyszłości.

W InfoBoxie można także zapoznać się z ofertą kulturalną miasta. W ramach projektu pod nazwą CultureBox sprzedawane są bilety do teatru, organizuje się wystawy, prelekcje i warsztaty. Dużą popularnością cieszą się zajęcia edukacyjne dla szkół dotyczące historii Gdyni, bezpieczeństwa ruchu drogowego czy ekologii. W trakcie zajęć wykorzystywane są multimedia, prowadzi się gry i zabawy. Dla najmłodszych przygotowano także inne atrakcje pod nazwą JuniorBox. Maluchy mogą tutaj zbudować z klocków Lego kojarzące się z Gdynią trolejbusy albo budynki. Nie brak tu gier planszowych i interaktywnych aplikacji. Stoi tu również duży model Sea Towers wyposażony w ekrany, na których można wypełnić kolorem kolejne charakterystyczne dla Gdyni obiekty, choćby statki czy fontanny.

Przy InfoBoxie działa też księgarnia, piekarnia-cukiernia Chwila oraz restauracja grillowa Moment. Tuż obok zaaranżowano zielony Skwer Żeromskiego. Ustawiono przy nim ławeczki leżaki. Po zmroku cały obiekt zyskuje efektowne oświetlenie.

punkt widokowy Gdynia skwer kościuszki nad morzem

Godziny otwarcia InfoBox Gdynia

czerwiec-wrzesień

  • poniedziałek-piątek: 10.00-20.00
  • sobota: 11.00-20.00
  • niedziela: 11.00-18.00

październik-maj

  • poniedziałek-piątek: 10.00-19.00
  • sobota: 11.00-18.00
  • niedziela: 11.00-16.00

Wieża widokowa

  • poniedziałek-piątek: 10.00-20.00
  • sobota, niedziela: 11.00-20.00

Ceny biletów InfoBox Gdynia

Wejście do Infobox, jak i na samą wieże widokową jest bezpłatne.

Lokalizacja InfoBox Gdynia

Sprawdź także nasz artykuł:

Gdynia – najlepsze atrakcje dla dzieci