Muzeum Oręża Polskiego i Skansen Morski Kołobrzeg

Czy przyswajanie historii przez dzieci musi być nudne i musi ograniczać się jedynie do wkuwania dat na pamięć czy czytania o losach świata na jednej z lekcji historii? Okazuje się, że absolutnie nie! Właśnie w Kołobrzegu funkcjonują Muzeum Oręża Polskiego i Kołobrzeski Skansen Morski, gdzie na własne oczy możemy zobaczyć eksponaty pochodzące nawet z czasów I Wojny Światowej! Jeżeli jesteście ciekawi, co czeka na was na miejscu, to koniecznie zajrzyjcie do kolejnych akapitów przygotowanego przez nas artykułu!

co robić z dzieckiem kołobrzegu rodzinne atrakcje opinie

Dzieje Oręża Polskiego – Muzeum Oręża Polskiego 

Muzeum Oręża Polskiego powstało w 1980 roku i jest to tak naprawdę szeroka i zróżnicowana kolekcja świetnie zachowanych eksponatów, w skład których wchodzą militaria. Cała ekspozycja poukładana jest chronologiczne, dzięki czemu możemy zobaczyć jak zmieniały się militaria od czasów średniowiecza aż po dzień dzisiejszy. Stała ekspozycja znajduje się w pawilonie, a dodatkowo na zewnątrz możemy zobaczyć ciężki sprzęt. Z kolei kamienica kupiecka zaadaptowana została na salę, w której eksponowane są wystawy czasowe.

Warto zaznaczyć, że to właśnie Muzeum Oręża Polskiego jest w posiadaniu najbogatszej w Polsce kolekcji mundurów wojskowych, które pochodzą nawet z I i II Wojny Światowej! Dodatkowo Kamienica kupiecka jest jedynym budynkiem w regionie pochodzących z czasów późnogotyckich, który zachował się w tak świetnym stanie.

Wizyta w Dziejach Oręża Polskiego może być nie tylko formą spędzenia czasu z rodziną, ale i wspaniałą lekcją historii, jakiej nasze dzieci nie zobaczą na kartkach książki w szkole. Z pewnością warto odwiedzić to miejsce.

muzeum zimnej wojny rodzinne atrakcje kołobrzeg opinie ceny

Kołobrzeski Skansen Morski

Kołobrzeski Skansen Morski miał swoje otwarcie w 2013 roku i obecnie jest nieodłączną częścią Muzeum Oręża Polskiego. Na miejscu czekają na nas dwa okręty znajdujące się na lądzie, części legendarnego już kontrtorpedowca „ORPBurza” i jacht pełnomorski. Warte naszej uwagi są także zabytki morskiej techniki i uzbrojenie jakim dysponowała Marynarka Wojenna RP – wśród nich znajdziemy między innymi: minę kontaktową, armatę morską „Wróbel”, karabin maszynowy i  miotacz bomb głębinowych. Warto odwiedzić to miejsce i na własne oczy zobaczyć eksponaty, które dotąd znaliśmy jedynie z lekcji historii czy wojennych filmów historycznych.

muzeum zimnej wojny rodzinne atrakcje kołobrzeg opinie

Cennik i godziny otwarcia Muzeum Oręża Polskiego

Ceny biletów Muzeum Oręża Polskiego

 • Bilet normalny: 1 oddział – 20 zł, 2 oddziały – 35 zł, 3 oddziały – 50 zł.
 • Bilet ulgowy: 1 oddział – 15 zł, 2 oddziały – 25 zł, 3 oddziały – 40 zł.
 • Bilet rodzinny 2+2: 1 oddział – 50 zł, 2 oddziały – 75 zł, 3 oddziały – 100 zł.
 • Bilet grupowy: 1 oddział – 12 zł, 2 oddziały – 18 zł, 3 oddziały – 25 zł.

Godziny otwarcia Muzeum Oręża Polskiego

Dzieje Oręża Polskiego:

 • Maj, czerwiec – codziennie: 9:00 – 16:00
 • Lipiec, sierpień – codziennie: 9:00 – 18:00.
 • Od września do końca kwietnia: wtorek – niedziela: 9:00 – 16:00, poniedziałek: nieczynne

Kołobrzeski Skansen Morski:

 • Maj, czerwiec: codziennie od 9:00 do 16:00.
 • Lipiec, sierpień: codziennie od 9:00 do 18:00.
 • Wrzesień, październik: od wtorku do niedzieli w godzinach – 9:00 – 16:00.
 • Od listopada do kwietnia – nieczynne (tylko grupy zorganizowane po wcześniejszej rezerwacji)

Lokalizacja Muzeum Oręża Polskiego:

Sprawdź również:
Kołobrzeg – atrakcje dla dzieci