Muzeum Oręża Polskiego i Skansen Morski Kołobrzeg

Czy przyswajanie historii przez dzieci musi być nudne i musi ograniczać się jedynie do wkuwania dat na pamięć czy czytania o losach świata? Okazuje się, że nie! W Kołobrzegu funkcjonują Muzeum Oręża Polskiego i Kołobrzeski Skansen Morski, gdzie na własne oczy możemy zobaczyć eksponaty pochodzące nawet z czasów I Wojny Światowej!

co robić z dzieckiem kołobrzegu rodzinne atrakcje opinie

Dzieje Oręża Polskiego

Muzeum Oręża Polskiego powstało w 1980 roku i jest to tak naprawdę szeroka kolekcja świetnie zachowanych eksponatów, w skład których wchodzą militaria. Cała ekspozycja poukładana jest chronologiczne, dzięki czemu możemy zobaczyć jak zmieniały się militaria od czasów średniowiecza aż po dzień dzisiejszy. Stała ekspozycja znajduje się w pawilonie, a dodatkowo na zewnątrz możemy zobaczyć ciężki sprzęt. Z kolei kamienica kupiecka zaadaptowana została na salę, w której eksponowane są wystawy czasowe.

Warto zaznaczyć, że to właśnie Muzeum Oręża Polskiego jest w posiadaniu najbogatszej w Polsce kolekcji mundurów wojskowych, które pochodzą nawet z I i II Wojny Światowej! Dodatkowo Kamienica kupiecka jest jedynym budynkiem w regionie pochodzących z czasów późnogotyckich, który zachował się w tak świetnym stanie.

Wizyta w Dziejach Oręża Polskiego może być nie tylko formą spędzenia czasu z rodziną, ale i wspaniałą lekcją historii, jakiej nasze dzieci nie zobaczą na kartkach książki w szkole. Z pewnością warto odwiedzić to miejsce.

muzeum zimnej wojny rodzinne atrakcje kołobrzeg opinie ceny

Kołobrzeski Skansen Morski

Kołobrzeski Skansen Morski miał swoje otwarcie w 2013 roku i obecnie jest nieodłączną częścią Muzeum Oręża Polskiego. Na miejscu czekają na nas dwa okręty znajdujące się na lądzie, części legendarnego już kontrtorpedowca „ORP Burza”i jacht pełnomorski. Warte naszej uwagi są także zabytki morskiej techniki i uzbrojenie jakim dysponowała Marynarka Wojenna RP – wśród nich znajdziemy między innymi: minę kontaktową, armatę morską „Wróbel”, karabin maszynowy i  miotacz bomb głębinowych. Warto odwiedzić to miejsce i na własne oczy zobaczyć eksponaty, które dotąd znaliśmy jedynie z lekcji historii czy wojennych filmów historycznych.

muzeum zimnej wojny rodzinne atrakcje kołobrzeg opinie

Cennik i godziny otwarcia

Ceny biletów

Bilet normalny: 1 oddział – 20 zł, 2 oddziały – 35 zł, 3 oddziały – 50 zł.
Bilet ulgowy: 1 oddział – 15 zł, 2 oddziały – 25 zł, 3 oddziały – 40 zł.
Bilet rodzinny 2+2: 1 oddział – 50 zł, 2 oddziały – 73 zł, 3 oddziały – 100 zł.
Bilet grupowy: 1 oddział – 12 zł, 2 oddziały – 18 zł, 3 oddziały – 25 zł.

Godziny otwarcia

Dzieje Oręża Polskiego:
Maj, czerwiec – poniedziałek: 10:00 – 14:00, od wtorku do niedzieli: 9:00 – 17:00.
Lipiec, sierpień – poniedziałek: 10:00 – 14:00, od wtorku do niedzieli: 9:00 – 18:00.
Od września do końca czerwca: poniedziałek – nieczynne, wtorek – 9:00 – 16:00, środa – 10:00 – 14:00, od czwartku do niedzieli – 9:00 – 16:00.

Kołobrzeski Skansen Morski:
Maj, czerwiec: codziennie od 9:00 do 17:00.
Lipiec, sierpień: codziennie od 9:00 do 18:00.
Wrzesień, październik: od wtorku do niedzieli w godzinach – 9:00 – 16:00.
Od listopada do kwietnia – nieczynne

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *