Sea Park Sarbsk

rodzinne atrakcje Łeba

Niezwykłe morskie zwierzęta, nowoczesne multimedia, ciekawe ekspozycje i mnóstwo miejsc do zabawy – to wszystko znajdziecie w Sarbsku.


Park Rekreacyjno-Edukacyjny Sea Park w Sarbsku to pierwszy i jedyny park w Polsce, który pokazuje jednocześnie faunę i florę mórz i oceanów oraz kulturę i historię regionu Pomorza. Powstał około 8 km od niezwykle popularnego kurortu – Łeby. Jego zadaniem jest łączenie rozrywki z edukacją, dzięki czemu najmłodsi mogą się sporo dowiedzieć. Czekają tu na nas niezapomniane wrażenia i mnóstwo dobrej zabawy.

Oceanarium Sarbsk


​Atrakcje Sea Park Sarbsk

Najbardziej charakterystycznym elementem działalności parku jest fokarium, gdzie o wyznaczonych godzinach odbywa się karmienie fok oraz kotików, połączone z ich treningiem. Oprócz tego możemy odwiedzić liczne atrakcje wykorzystujące nowe technologie. Jest tu Oceanarium Prehistoryczne 3D, gdzie przeżyjemy niezwykłą podróż po głębinach morskich z czasów prehistorycznych, a także Real Ocean 3D - niezwykła łódź podwodna, z której podziwiać można współczesnych mieszkańców oceanów tak, jakby znajdowali się tuż obok. Fenomenem jest też Błękitek Live Show - interaktywny pokaz multimedialny, podczas którego sympatyczny wieloryb opowiada fascynujące i pouczające historie. Można mu nawet zadawać pytania! Edukacyjną ofertę przyrodniczą uzupełniają woliery dla ptaków strefy przybrzeżnej oraz Park Makiet Zwierząt Morskich prezentujący modele największych żyjących ryb i ssaków morskich w naturalnych rozmiarach.

Sea Park Sarbsk atrakcje dla dzieci

Wśród atrakcji nawiązujących do historii i kultury regionu znajduje się Muzeum Marynistyczne, mające największe zbiory rękodzieła marynistycznego w Polsce,  Park Miniatur Latarni Morskich z makietami wszystkich latarni polskiego wybrzeża i Wrak na Wspak - Galeon Solen, łączący historyczną ekspozycję (jest to replika szwedzkiego statku biorącego udział w Bitwie pod Oliwą) z konwencją popularnych domów do góry nogami, gdyż tak jak oryginalny statek spoczywa do góry dnem.

foki Sarbsk rodzinne atrakcje

Maluchy na pewno chętnie korzystać będą z licznych i różnorodnych placów zabaw w Sea Parku. Do wyboru mają Gaj Małego Pirata mieszczący się wewnątrz repliki galeonu Wodnik (do dyspozycji są tu między innymi baseny kulkowe, labirynty czy zjeżdżalnie), pełną zakamarków Podwodną Przygodę, w której czeka groźny rekin, czy Park Zręcznościowo-Linowy Małego Pirata, gdzie na dzieciaki czeka linowy tor przeszkód rozpięty między 11-oma kolorowymi domkami.

park miniatur latarni morskich łeba atrakcje

Na terenie kompleksu działają punkty gastronomiczne, kino 5D i jeździ Kolejka Pirata. Wszystkie atrakcje przygotowane dla zwiedzających tworzą Sea Park Sarbsk idealnym miejscem szaleństw dla dzieci i odpoczynku dla rodziców.

Fokarium Łeba

Godziny otwarcia Sea Park Sarbsk

Codziennie

kwiecień, październik, listopad – 9.00-17.00
maj, czerwiec, wrzesień – 9.00-18.00
lipiec, sierpień – 10.00-20.00

Kasy zamykane są na godzinę przez zamknięciem parku

Godziny karmienia wraz z treningiem medycznym – 10.00, 12.00, 14.00, 16.00. W lipcu i sierpniu także o 18.00.

Ceny biletów Sea Park Sarbsk

normalny – 39 zł
ulgowy – 29 zł
grupowy – 24 zł
dzieci do lat 4 – bezpłatnie
przewodnik dla grup – 90 zł

Kino 5D – 12 zł