Planetarium Międzyzdroje

Atrakcje dla dzieci Międzyzdroje

Czy interesuje was kosmos, galaktyki i planety? Potrzebujecie nowych wrażeń związanych z przestrzenią kosmiczną? Mamy dla was świetną wiadomość - być może trafiliście do miejsca przeznaczonego właśnie dla was! W planetarium w Międzyzdrojach możecie przemierzać odległe galaktyki, zobaczyć rodzące się i gasnące gwiazdy i udać się w niesamowitą podróż w czasie. Co znajdziemy wewnątrz tego kompleksu.

Tuż przy chętnie uczęszczanej przez turystów promenadzie w Międzyzdrojach, w tym samym budynku co Gabinet Figur Woskowych, działa planetarium. Prezentowane w nim projekcje przenoszą widzów w najdalsze zakątki kosmosu i pozwalają zgłębiać jego niezwykłe tajemnice. Ale możliwe jest też wyświetlanie innych animacji, związanych np. z historią świata, geologią czy biologią. To wyjątkowo efektowna i bardzo pouczająca rozrywka dla całej rodziny, a co najlepsze - jest ona połączona z nauką. To sytuacja win-win! Warto skorzystać z niej, odwiedzając jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów, jakim są właśnie Międzyzdroje!

Planetarium w Międzyzdrojach

​Atrakcje Planetarium Międzyzdroje

Dzięki wykorzystaniu technologii Digistar 4 planetarium w Międzyzdrojach należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. System ten pozwala na sterowanie pokazem na żywo i dodawanie nowych elementów. To daje możliwość interaktywnego uczestnictwa w seansie, prowadzonym na zasadzie wykładu. Prezentowane zjawiska wywołują dyskusję, a następny obraz wyświetlany na kopule staje się odpowiedzią na zadawane pytania. Nie ma lepszego sposobu na odpowiedzenie waszym dzieciom na ich zagwozdki związane z przestrzenią kosmiczną!

To, co zobaczycie w planetarium jest naprawdę imponujące! W repertuarze planetarium znajdują się seanse gwieździstego nieba i pokazy poświęcone astronomii, takie jak „Cuda Wszechświata” opowiadające o szczegółach powstawania kosmosu, „Dwa szkiełka” to niezwykle interesująca historia teleskopu i dokonywanych za jego pomocą odkryć, a także spektakl o wiele mówiącej nazwie „Poznaj Granice Układu Słonecznego”. To jednak nie wszystko. „Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej” podejmuje próbę wyjaśnienia astronomicznego fenomenu, który podobno wskazywał drogę na niebie Trzem Królom, „Mikrokosmos” to futurystyczna podróż do wnętrza ludzkiego organizmu, a „Lodowe krainy” pokażą nam życie na kole podbiegunowym. Sami więc widzicie, że tak naprawdę w tym planetarium zobaczycie wszystko, co ciekawe w "życiu" kosmosu!

Godziny otwarcia Planetarium Międzyzdroje

  • codziennie: 12:00 - 20:00

Cennik biletów Planetarium Międzyzdroje

  • prosimy o sprawdzenie aktualnych cen bezpośrednio w Planetarium Międzyzdroje

Dla grup zorganizowanych przygotowywane są seanse na zamówienie.

Dojazd do Planetarium Międzyzdroje:

Planetarium Międzyzdroje mieści się w samym sercu promenady na najwyższym piętrze Gabinetu Figur Woskowych, tuż obok Kina Eva.