Planetarium Międzyzdroje

Atrakcje dla dzieci Międzyzdroje

W planetarium w Międzyzdrojach możecie przemierzać odległe galaktyki, zobaczyć rodzące się i gasnące gwiazdy i udać się w niesamowitą podróż w czasie.

Tuż przy chętnie uczęszczanej przez turystów promenadzie w Międzyzdrojach, w tym samym budynku co Gabinet Figur Woskowych, działa planetarium. Prezentowane w nim projekcje przenoszą widzów w najdalsze zakątki kosmosu i pozwalają zgłębiać jego niezwykłe tajemnice. Ale możliwe jest też wyświetlanie innych animacji, związanych np. z historią świata, geologią czy biologią. To wyjątkowo efektowna i bardzo pouczająca rozrywka dla całej rodziny. Warto skorzystać z niej, odwiedzając jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów.

Planetarium w Międzyzdrojach

​Atrakcje Planetarium Międzyzdroje

Dzięki wykorzystaniu technologii Digistar 4 planetarium w Międzyzdrojach należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. System ten pozwala na sterowanie pokazem na żywo i dodawanie nowych elementów. To daje możliwość interaktywnego uczestnictwa w seansie, prowadzonym na zasadzie wykładu. Prezentowane zjawiska wywołują dyskusję, a następny obraz wyświetlany na kopule staje się odpowiedzią na zadawane pytania. W repertuarze planetarium znajdują się seanse gwieździstego nieba i pokazy poświęcone astronomii, takie jak „Cuda Wszechświata” opowiadające o powstaniu kosmosu, „Dwa szkiełka” będące historią teleskopu i dokonywanych za jego pomocą odkryć, a także spektakl o wiele mówiącej nazwie „Poznaj Granice Układu Słonecznego”. To jednak nie wszystko. „Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej” podejmuje próbę wyjaśnienia astronomicznego fenomenu, który podobno wskazywał drogę na niebie Trzem Królom, „Mikrokosmos” to futurystyczna podróż do wnętrza ludzkiego organizmu, a „Lodowe krainy” pokażą nam życie na kole podbiegunowym.

Cennik biletów Planetarium Międzyzdroje

normalny – 15 zł
ulgowy – 10 zł

Dla grup zorganizowanych przygotowywane są seanse na zamówienie.

Dojazd: