Akwarium Gdyńskie

Rodzinne atrakcje Gdynia

Podczas wizyty w gdyńskim akwarium przeniesiecie się w fascynujący świat morskich głębi i poznacie ich mieszkańców, nawet tych najbardziej niezwykłych.


W samym sercu Gdyni, tuż obok reprezentacyjnego Skweru Kościuszki i zaledwie kilka kroków od morza mieści się Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego. W tym nowoczesnym obiekcie można podziwiać zaskakującą różnorodność morskiej flory i fauny – ryby, płazy i gady pochodzące z kilku kontynentów. Od 2005 roku akwarium posiada status ogrodu zoologicznego. Łącznie zamieszkuje je ponad 1500 żywych organizmów z 250 różnych gatunków.

akwarium Gdynia


Atrakcje Akwarium Gdynia

Ekspozycja akwaryjna podzielona jest na 4 części rozmieszczone na 3 piętrach budynku, w 68 akwariach. Są to: rafa koralową, toń oceaniczna, tropiki Amazonii i Morze Bałtyckie. W każdej z nich spotkamy charakterystycznych dla danego ekosystemu mieszkańców. Wśród nich są naprawdę rzadkie gatunki, jak płaszczka słodkowodna, ośmiornica olbrzymia, rekin przydenny, pirania czerwona, najmniejszy na świecie krokodyl – krokodyl krótkopyski czy najcięższy wąż świata – anakonda zielona. Gdyby nie akwarium, pewnie nie mielibyśmy okazji nigdy ich spotkać. Ogromną atrakcją jest też sama możliwość oglądania rafy koralowej, która mieni się niesamowitymi barwami. Poza tym w części muzealnej prezentowane są spreparowane okazy flory i fauny morskiej. Można też podziwiać płaskorzeźby i plansze prezentujące wiadomości na temat życia w morzu i eksploatacji jego zasobów. Jest tu również Sala Bałtycka, z charakterystyczną przeszkloną rotundą, w której znajduje się mapa przedstawiająca dno Bałtyku. Akwarium organizuje też zajęcia edukacyjne prowadzone przez specjalistów z dziedziny oceanografii i biologii i opierające się o doświadczenia. W ich trakcie duży nacisk kładzie się także na ochronę środowiska.

atrakcje dla dzieci Gdynia


Ceny biletów Akwarium Gdynia

normalny – 24 zł
ulgowy – 16 zł
rodzinny 2+1 – 56 zł
rodzinny 2+2 – 64 zł  
rodzinny 2+3 – 72 zł