Skimondo Gdańsk – sztuczny stok narciarski

narty z dzieckiem pomorskie Gdańsk Skimondo

Na nartach jeździć można też nad morzem, i to przez cały rok. A to dzięki nowoczesnemu sztucznemu stokowi Skimondo w Gdańsku. Sprawdźmy więc, co skrywa w sobie ten obiekt.

Jednym z największych problemów miłośników narciarstwa i snowboardu w Polsce jest bardzo krótki sezon. Stoki też nie są dostępne dla każdego, gdyż zdecydowana większość z nich znajduje się w południowej części kraju.

Najlepsze miejsce na zakupy w Gdańsku

Gdańsk atrakcje dla dzieci rodzinne 2023

Nie wszyscy mogą zatem regularnie uprawiać swoje ukochane sporty, najczęściej wybierają się na wyjazd narciarski raz do roku, przez co też trudniej utrzymać formę. Lekarstwem wszystkich tych bolączek jest sztuczny stok narciarski Skimondo w Gdańsku, który pozwala ćwiczyć jazdę na nartach i snowboardzie, kiedy tylko ma się na to ochotę. I nie trzeba wcale jechać na południe.

Skimondo narty z dziećmi Gdańsk

Skimondo znajduje się przy jednej z głównych arterii Gdańska, blisko przystanku kolei miejskiej i nowoczesnego kompleksu biurowego. Na miejscu działa niezwykłe urządzenie – 6-tonowy sztuczny stok o powierzchni 46 m2. Przypomina obszerny wyciąg taśmowy pokryty materiałem imitującym śnieg, zapewniającym optymalny poślizg. Równocześnie mogą korzystać z niego 3 osoby.

Stok pozwala osiągać prędkość 25 km/h, co odpowiada prędkości 70/80 km/h w naturalnych warunkach. W 10 minut można pokonać 4 km trasy. Stok posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i może zostać w każdej chwili zatrzymany. To idealne miejsce do doskonalenia techniki, zwłaszcza że naprzeciw znajduje się wielkie lustro. Nabyte umiejętności można potem wykorzystać na prawdziwym stoku, a zarazem uniknąć kontuzji.

rodzinne narty Gdańsk Skimondo

Gdańsk  - wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu narciarskiego renomowanych firm (wliczony w cenę biletu) oraz serwis. W ofercie są zajęcia z instruktorem, szkółka narciarska dla dzieci, lekcje indywidualne. Do wyboru są pojedyncze treningi lub karnety. Można też korzystać z baru z przekąskami.

Godziny otwarcia Skimondo Gdańsk

  • poniedziałek – piątek: 16:00 – 20:00
  • sobota – niedziela: 12:00 – 17:00

Cennik Skimondo Gdańsk

  • aktualny cennik na oficjalnej stronie SKIMONDO Gdańsk

Lokalizacja Skimondo Gdańsk

Poniżej znajdziecie dawną lokalizację Skimondo Gdańsk. Pamiętajcie o tym, że działalność klubu SKIMONDO została zawieszona od 20 grudnia 2020 r. - polecamy sprawdzić na oficjalnej stronie czy atrakcja wznowiła działalność.

Sprawdź też nasz artykuł:

Gdańsk z dziećmi - najlepsze atrakcje