Kołobrzeg – atrakcje dla dzieci

rodzinne atrakcje Kołobrzeg

Doskonała infrastruktura turystyczna, piękne położenie, mnóstwo możliwości rekreacji i ciekawe atrakcje – to właśnie Kołobrzeg.

Od wielu lat Kołobrzeg jest rozpoznawalną marką wśród tysięcy polskich turystów. Powodem tak dużej popularności jest między innymi uzdrowiskowy klimat miasta, wspaniała plaża, nowoczesny port czy wartościowe zabytki. Portal Dzieckowpodrozy.pl widzi jednak Kołobrzeg przede wszystkim przez pryzmat atrakcji dla dzieci i możliwości rodzinnego spędzania czasu. I trzeba przyznać, że także w tych kategoriach miasto ma sporo do zaoferowania.

wczasy z dzieckiem nad morzem Kołobrzeg

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegustyle="display:inline-block;width:300px;height:250px"
data-ad-client="ca-pub-4540654505390018"
data-ad-slot="1339302889">

Maluchy uwielbiają plażować i pluskać się w morzu. W Kołobrzegu mają do tego świetne warunki, ale warto też, aby skorzystały z innych możliwości, zwłaszcza że mają je tu na wyciągnięcie ręki. Drugi najchętniej odwiedzany z dziećmi punkt w wielu nadmorskich kurortach to molo. Tutejsze jest imponujące, bo ma długość aż 220 m. Od niego łatwo można dojść bulwarem do znajdującej się na terenie dawnego Fortu Ujście latarni morskiej z 1945 roku i ze szczytu podziwiać wspaniały widok. Nieopodal jest też Park im. Stefana Żeromskiego pełniący funkcję parku zdrojowego. Można tu pospacerować w ciszy albo odpocząć na jednej z ławeczek w trakcie zwiedzania. Znajduje się tu też Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Parków w Kołobrzegu jest w sumie aż 6, drugim najbardziej znanym jest Park im. gen. Henryka Dąbrowskiego, w którym znajdują się pozostałości dawnych fortów obronnych wybudowanych w ramach istniejącej tu niegdyś Twierdzy Kołobrzeg. Zresztą w całym mieście można natrafić na obiekty wzniesione w ramach tego projektu. Pod Kołobrzegiem, na terenie byłego poligonu działa też Bastion Panzer – miejsce, w którym można przejechać się czołgiem lub transporterem opancerzonym. Prawdziwa gratka dla maluchów.

przejazd czołgiem Kołobrzeg atrakcje

W Kołobrzegu nie będą się nudzić też wszyscy ci, którzy stawiają na aktywną turystykę i lubią spędzać czas z rodziną na łonie natury. Liczne tereny zielone, nieraz o unikatowych walorach i dorzecze rzeki Parsęty wytworzyły świetne warunki dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Dla ochrony przyrody ustanowiono w Kołobrzegu Ekopark Wschodni, w którym zobaczyć można aż 80 gatunków ptaków, m.in. łabędzia niemego i słonawe torfowiska „Solne Bagno”. Wokół miasta przechodzi kilka szlaków pieszych, są tu też dobre warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Okolice Kołobrzegu znane są ze złóż borowiny posiadającej właściwości lecznicze i używanej w zakładach przyrodoleczniczych. Można nawet po uzgodnieniu zwiedzać kopalnię borowiny. Drugim skarbem miasta są źródła solankowe, również o właściwościach leczniczych, wykorzystywane przez sanatoria i do produkcji wody mineralnej. Jedno ze źródeł znajduje się na Wyspie Solnej i jest traktowana jako atrakcja sama w sobie. Od Białogardu do Kołobrzegu Parsęta ma dość łagodny nurt, odpowiedni do spływów kajakowych z dziećmi.

rejsy na Bornholm z Kołobrzegu

Przy ujściu Parsęty do morza znajduje się port handlowo-rybacki z mariną żeglarską i przystanią obsługującą pasażerski ruch statków. Wypływają stąd promy na Bornholm i statki żeglugi przybrzeżnej. Tuż obok znajduje się Skansen Morski, w którym umieszczono m.in. okręt ORP Fala, a trochę dalej wystawa plenerowa Dzieje Oręża Polskiego z bardzo bogatą ekspozycją uzbrojenia.

atrakcje dla dzieci zachodniopomorskie

Historyczne i naturalne warunki Kołobrzegu to jednak jeszcze nie wszystko. Rozwój turystyki doprowadził do powstania tu nowoczesnych atrakcji stworzonych właśnie z myślą o rodzinach. Pomerania Fun Park - to  rodzinne miejsce rozrywki niezależnie od pogody - znajdziecie tu olbrzymią halę zabaw, a także sporo atrakcji na świeżym powietrzu.
sala zabaw Pomerania Kołobrzeg opinie atrakcje

Można odwiedzić tu aquapark ze zjeżdżalniami i park linowy ze zróżnicowanymi trasami. W dzielnicy Zieleniewo działa park rozrywki – miasteczko westernowe Dziki Zachód. W Kołobrzegu w sezonie odbywają się też regaty.

1 comment

Leave Comment
  1. Anka

    Warto też odwiedzić Ukrytą Krainę – magiczne miejsce, w którym dostajecie do ręki różdżki i czarujecie otaczający świat postaci, zwierząt itd. Coś niezwykłego.