Kołobrzeg – atrakcje dla dzieci

rodzinne atrakcje Kołobrzeg

Doskonała infrastruktura turystyczna, piękne położenie, mnóstwo możliwości rekreacji i ciekawe atrakcje – to właśnie Kołobrzeg. Dziś, abyście nie musieli już niczego szukać, przedstawimy wam małą, lecz niezwykle pełną listę atrakcji w tym mieście. mamy nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie, a co najważniejsze, będą to atrakcje świetne dla dzieci!

Od wielu lat Kołobrzeg jest rozpoznawalną marką wśród tysięcy polskich turystów. Powodem tak dużej popularności jest między innymi uzdrowiskowy klimat miasta, wspaniała plaża, nowoczesny port czy wartościowe zabytki. Portal Dzieckowpodrozy.pl widzi jednak Kołobrzeg przede wszystkim przez pryzmat atrakcji dla dzieci i możliwości rodzinnego spędzania czasu. I trzeba przyznać, że także w tych kategoriach miasto ma sporo do zaoferowania.

wczasy z dzieckiem nad morzem Kołobrzeg

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

style="display:inline-block;width:300px;height:250px" data-ad-client="ca-pub-4540654505390018" data-ad-slot="1339302889">

Maluchy uwielbiają plażować i pluskać się w morzu. W Kołobrzegu mają do tego świetne warunki, ale warto też, aby skorzystały z innych możliwości, zwłaszcza że mają je tu na wyciągnięcie ręki. Drugi najchętniej odwiedzany z dziećmi punkt w wielu nadmorskich kurortach to molo. Tutejsze jest imponujące, bo ma długość aż 220 m. Od niego łatwo można dojść bulwarem do znajdującej się na terenie dawnego Fortu Ujście latarni morskiej z 1945 roku i ze szczytu podziwiać wspaniały widok. Nieopodal jest też Park im. Stefana Żeromskiego pełniący funkcję parku zdrojowego. Można tu pospacerować w ciszy albo odpocząć na jednej z ławeczek w trakcie zwiedzania. Znajduje się tu też Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Parków w Kołobrzegu jest w sumie aż 6, drugim najbardziej znanym jest Park im. gen. Henryka Dąbrowskiego, w którym znajdują się pozostałości dawnych fortów obronnych wybudowanych w ramach istniejącej tu niegdyś Twierdzy Kołobrzeg. Zresztą w całym mieście można natrafić na obiekty wzniesione w ramach tego projektu. Pod Kołobrzegiem, na terenie byłego poligonu działa też Bastion Panzer – miejsce, w którym można przejechać się czołgiem lub transporterem opancerzonym. Prawdziwa gratka dla maluchów i wszystkich miłośników militariów, także tych dorosłych!

przejazd czołgiem Kołobrzeg atrakcje

W Kołobrzegu nie będą się nudzić też wszyscy ci, którzy stawiają na aktywną turystykę i lubią spędzać czas z rodziną na łonie natury. Liczne tereny zielone, nieraz o unikatowych walorach i dorzecze rzeki Parsęty wytworzyły świetne warunki dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Dla ochrony przyrody ustanowiono w Kołobrzegu Ekopark Wschodni, w którym zobaczyć można aż 80 gatunków ptaków, m.in. łabędzia niemego i słonawe torfowiska „Solne Bagno”. Wokół miasta przechodzi kilka szlaków pieszych, są tu też dobre warunki do uprawiania turystyki rowerowej.

Okolice Kołobrzegu znane są ze złóż borowiny posiadającej właściwości lecznicze i używanej w zakładach przyrodoleczniczych. Można nawet po uzgodnieniu zwiedzać kopalnię borowiny. Drugim skarbem miasta są źródła solankowe, również o właściwościach leczniczych, wykorzystywane przez sanatoria i do produkcji wody mineralnej. Jedno ze źródeł znajduje się na Wyspie Solnej i jest traktowana jako atrakcja sama w sobie. Od Białogardu do Kołobrzegu Parsęta ma dość łagodny nurt, odpowiedni do spływów kajakowych z dziećmi.

rejsy na Bornholm z Kołobrzegu

Przy ujściu Parsęty do morza znajduje się port handlowo-rybacki z mariną żeglarską i przystanią obsługującą pasażerski ruch statków. Wypływają stąd promy na Bornholm i statki żeglugi przybrzeżnej. Tuż obok znajduje się Skansen Morski, w którym umieszczono m.in. okręt ORP Fala, a trochę dalej wystawa plenerowa Dzieje Oręża Polskiego z bardzo bogatą ekspozycją uzbrojenia. Jeśli chcemy poznać historię tego miasta - nie możemy przegapić Muzeum Patria Colbergiensis, mieszczące się w podziemiach ratusza.

atrakcje dla dzieci zachodniopomorskie

Historyczne i naturalne warunki Kołobrzegu to jednak jeszcze nie wszystko. Rozwój turystyki doprowadził do powstania tu nowoczesnych atrakcji stworzonych właśnie z myślą o rodzinach. Pomerania Fun Park - to  rodzinne miejsce rozrywki niezależnie od pogody - znajdziecie tu olbrzymią halę zabaw, a także sporo atrakcji na świeżym powietrzu. sala zabaw Pomerania Kołobrzeg opinie atrakcje

W Kołobrzegu nie brakuje także innych atrakcji dla dzieci! W Muzeum Figur Woskowych dzieci poza sławnymi osobistościami mogą spotkać także smerfy i złośliwego Gargamela. W Ukrytej Krainie dzieci dzięki specjalnej różdżce mogą zaczarować otaczający ich świat, a w Muzeum 6D dzięki magicznym okularom wykorzystają wszystkie swoje zmysły! Boicie się myszy? Zatem koniecznie musicie odwiedzić Miasto Myszy w Kołobrzegu - dzięki bajkowemu otoczeniu nawet największy strach zamieni się miłość do tych małych gryzoni! Wisienką na torcie wśród atrakcji dla dzieci jest Klockowisko, gdzie czeka na nie całe morze różnego rodzaju klocków! Jedną z najciekawszych propozycji muzealnych jest Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu, gdzie zobaczymy naprawdę ciekawą ekspozycję! Zapytacie zapewne, co ciekawego może być w bursztynie... otóż jak się okazuje, całkiem dużo! Możemy obejrzeć tu bryłę bursztynu o masie ponad 2 kilogramów, zobaczyć przeróżne owady zatopione w  "złocie północy" czy warsztaty, obrazujące jak wygląda obrabianie bursztynu.

kołobrzeg rodzinne atrakcje dla dzieci klockowisko opinie

 

Można odwiedzić tu aquapark ze zjeżdżalniami i park linowy ze zróżnicowanymi trasami. W dzielnicy Zieleniewo działa park rozrywki – miasteczko westernowe Dziki Zachód. W Kołobrzegu w sezonie odbywają się też regaty. Przebywając w Kołobrzegu nie możemy ominąć wizyty w Latarni Morskiej, skąd rozpościera się przepiękny widok. Z kolei osobom lubiącym bardziej ekstremalną rozrywkę z pewnością spodobają się Loty Widokowe w Kołobrzegu.

kołobrzeg rodzinne atrakcje dla dzieci latarnia morska opinie

Sprawdźcie także:

Atrakcje dla dzieci nad Bałtykiem-najlepsze nad morzem

1 comment

Leave Comment