Molo w Kołobrzegu

Miejscowości nadmorskie cieszą się ogromną popularnością wśród turystów… nie tylko w okresie letnim. Dzieje się tak dlatego, że poza wakacyjnymi atrakcjami oferują one ludziom coś wyjątkowego, co dostępne jest przez cały czas – morze. Spacer plażą jest tak samo ekscytujący w letnim słońcu, jak i podczas zimowego wiatru. Gdzie warto się na niego wybrać w Kołobrzegu? Odpowiedź może być tylko jedna – molo w Kołobrzegu! Poniżej znajdziecie garść najważniejszych informacji o tym doprawdy cudownym miejscu!

co robić z dzieckiem nad morzem kołobrzeg atrakcje dla dzieci molo opinie

Molo w Kołobrzegu 

Niewątpliwie jednym z najpiękniejszych nadmorskich kurortów jest Kołobrzeg, który każdego roku odwiedzany jest przez tysiące turystów. Miasto oferuje szereg atrakcji dostępnych zarówno w okresie letnim, jak i poza sezonem. Możemy do nich zaliczyć chociażby latarnię morską czy port. Jedną z największych atrakcji w Kołobrzegu jest przepiękne, długie na 220 m żelbetonowe molo.

  • Pytacie o cennik? Wejście na Molo w Kołobrzegu jest całkowicie BEZPŁATNE

Pierwsza tego typu konstrukcja powstała w Kołobrzegu w 1881 roku, tuż przy nieistniejącym już sanatorium Strandschloß – molo było drewniane, skonstruowane na kształt litery „T”, a na jego końcu znajdowała się niewielka przystań dla małych żaglowców. Niestety, zostało one zniszczone podczas II Wojny Światowej.

Molo KOłobrzeg Cennik

Sprawdź też inne:
–> Kołobrzeg – atrakcje dla dzieci <–

W 1971 roku oddano do użytku molo, po którym możemy obecnie spacerować i wypoczywać na nim. Szerokie na 9 metrów molo pozwala na swobodne spacery całą rodziną, a dzięki temu, że pomost znajduje się około 4,5 metrów nad poziomem morza – możemy spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy. Z racji tego, że pierwszy gruntowny remont miał miejsce w 2014 roku – koszta tej inwestycji wyniosły aż 3 mln złotych! Molo jest obecnie całkowicie bezpieczne dla spacerowiczów, którzy po zmroku mogą dodatkowo nacieszyć wzrok przepiękną iluminacją świetlną. Niezależnie od pory dnia, w której odwiedzicie to miejsce – będzie to doskonały sposób na spędzenie czasu!

Sprawdźcie na kamerce poniżej, jak w tej chwili prezentuje się widok na kołobrzeskie molo!

 

Kołobrzeskie molo jest wręcz obowiązkowym punktem na mapie miasta – co do tego nie możemy mieć wątpliwości. Dzięki niemu, bez względu na porę roku możemy bezpiecznie wejść w głąb morza i podziwiać jego piękno. Zrobienie tam sobie zdjęcia również powinniście potraktować jak wasz „turystyczny obowiązek”. Będąc na miejscu latem, możemy cieszyć się śpiewem mew i delikatnym wiatrem, a natomiast zimą spoglądać na spiętrzone fale podczas sztormu. Warto również wiedzieć, że spacery po molo wgłąb morza są bardzo korzystne dla naszego zdrowia ze względu na nadmorski jod. Dlaczego więc z tego nie skorzystać, szczególnie jeżeli jest to tak świetna atrakcja? Mamy nadzieję, że już niedługo odwiedzicie Kołobrzeg i obecne w nim molo!

Lokalizacja Molo w Kołobrzegu: