Molo w Kołobrzegu

Miejscowości nadmorskie cieszą się ogromną popularnością wśród turystów nie tylko w okresie letnim. Dzieje się tak dlatego, że poza wakacyjnymi atrakcjami oferują one ludziom coś wyjątkowego, co dostępne jest przez cały czas – morze. Spacer plażą jest tak samo ekscytujący w letnim słońcu, jak i podczas zimowego wiatru. Gdzie warto się na niego wybrać w Kołobrzegu?

co robić z dzieckiem nad morzem kołobrzeg atrakcje dla dzieci molo opinie

Molo w Kołobrzegu 

Niewątpliwie jednym z najpiękniejszych nadmorskich kurortów jest Kołobrzeg, który każdego roku odwiedzany jest przez tysiące turystów. Miasto oferuje szereg atrakcji dostępnych zarówno w okresie letnim, jak i poza sezonem. Możemy do nich zaliczyć chociażby latarnię morską czy port. Jedną z największych atrakcji w Kołobrzegu jest przepiękne, długie na 220 m żelbetonowe molo.

  • Pytacie o cennik?Wejście na Molo w Kołobrzegu jest BEZPŁATNE

Pierwsza tego typu konstrukcja powstała w Kołobrzegu w 1881 roku, tuż przy nieistniejącym już sanatorium „Strandschloß” – molo było drewniane, skonstruowane na kształt litery „T”, a na jego końcu znajdowała się niewielka przystań dla małych żaglowców. Niestety, zostało one zniszczone podczas II Wojny Światowej.

Molo KOłobrzeg Cennik

Sprawdź też inne:
–> Kołobrzeg – atrakcje dla dzieci <–

W 1971 roku oddano do użytku molo, po którym możemy obecnie spacerować. Szerokie na 9 m pozwala na swobodne spacery całą rodziną, a dzięki temu, że pomost znajduje się około 4,5 m nad poziomem morza – możemy spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy. Z racji tego, że pierwszy gruntowny remont miał miejsce w 2014 roku – koszta tej inwestycji wyniosły aż 3 mln złotych! Molo jest obecnie całkowicie bezpieczne dla spacerowiczów, którzy po zmroku mogą dodatkowo nacieszyć wzrok przepiękną iluminacją świetlną.

 

Kołobrzeskie molo jest obowiązkowym punktem na mapie miasta. Bez względu na porę roku możemy bezpiecznie wejść w głąb morza i podziwiać jego piękno. Latem możemy cieszyć się śpiewem mew i delikatnym wiatrem, zimą spoglądać na spiętrzone fale podczas sztormu. Warto również wiedzieć, że spacery po molo wgłąb morza są bardzo korzystne dla naszego zdrowia ze względu na nadmorski jod.

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *