Weekend z dzieckiem – Warszawa i okolice

W ogromnej skarbnicy rodzinnych atrakcji – Warszawie, a także w całym województwie mazowieckim, znajdziemy mnóstwo miejsc idealnych na rodzinny weekend.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że stolica posiada wiele wyjątkowych atrakcji dla dzieci. Nie wszystkie jednak są powszechnie znane. Okazuje się także, że i w najbliższej okolicy nie brakuje ciekawych miejsc, które świetnie nadają się do rodzinnych wycieczek. Postanowiliśmy zatem zasugerować Wam kilka pomysłów na spędzenie czasu z maluchami w Warszawie i w jej pobliżu. Jeśli więc wybieracie się na weekend z dzieckiem w rejon województwa mazowieckiego, koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Sprawdź koniecznie: warszawa-z-dzieckiem-Smart-Kids-2023

Okolice Warszawy - Gdzie na weekend z dzieckiem ?

Warszawa, jak na stolicę przystało, może zaoferować nam wiele bardzo różnorodnych atrakcji. Podczas jednego weekendu nie sposób odwiedzić nawet większości z nich, dlatego proponujemy skupić się na tych nowoczesnych i nietuzinkowych. Na pewno ogromnym przeżyciem dla Waszego malucha będzie wizyta w tunelu aerodynamicznym Flyspot. Ciekawostką jest tutaj możliwość wspólnego, rodzinnego latania. Podczas zajęć z instruktorem wszystkim towarzyszą niesamowite emocje, można wyczyniać prawdziwe cuda i naprawdę poczuć się jak ptak. Wprawdzie jeden lot trwa zaledwie 90 sekund, ale wrażenia zostają na całe życie. Ta atrakcja jest odpowiednia dla dzieci już od 3. roku życia i choć może wydawać się inaczej, jest naprawdę bezpieczna.

weekend z dzieckiem Warszawa atrakcje

Kolejne miejsce, które możecie odwiedzić w trakcie rodzinnego weekendu to Dom Zagadek. Zlokalizowany jest niedaleko Zamku Królewskiego i Multimedialnego Parku Fontann, w którym latem odbywają się bardzo ciekawe pokazy. Dom Zagadek to zabawa w formie escape room’ów, a więc pokoi, z których trzeba się wydostać, kierując się wskazówkami. Tu również można uczestniczyć w grze całą rodziną. W Domu Zagadek można liczyć na atmosferę przyjazną dzieciom, nie powinny się zbytnio wystraszyć, a gdyby coś się stało, gra może być w każdej chwili przerwana. Za to maluchy mogą nauczyć się kreatywności i pracy zespołowej.

rodzinny weekend mazowieckie atrakcje

W Warszawie można znaleźć także atrakcje nieco mniej charakterystyczne dla wielkich miast, pozwalające spędzić nieco czasu na łonie natury. Do takich należy Park Linowy Bielany, zlokalizowany na skraju Lasku Bielańskiego. Są tu trasy odpowiednie dla dorosłych, jak i dla małych dzieci, a więc można tu spędzać czas całą rodziną. Maluchy świetnie sobie radzą pokonując zawieszone między drzewami przeszkody, wspomagane przez instruktorów, którzy dbają o bezpieczeństwo. Można też przejechać się 120-metrową kolejką tyrolską i poskakać na trampolinie.

Warszawa rodzinne atrakcje na weekend

Jeżeli macie jednak ochotę poczuć się jeszcze bliżej natury i uciec jeszcze dalej od miejskiego zgiełku, powinniście sprawdzić inne atrakcje województwa mazowieckiego, poza Warszawą. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów jest tu naprawdę sporo ciekawych miejsc, które będą stanowić doskonałą przeciwwagę dla wielkiego miasta. Jednym z nich jest Puszcza Kozienicka. Podczas wycieczki którąś ze ścieżek edukacyjnych można wsłuchiwać się w szum wody i lasu i obserwować ptaki (wyznaczono specjalne punkty). Są tu też drewniane kładki, tarasy widokowe, wiaty i ławki. W samych Kozienicach znajduje się zespół pałacowo-parkowy i dobrze zagospodarowane jezioro, a niedaleko skansen bojowy w Mniszewie.

atrakcje dla dzieci Puszcza Kozienicka weekend

Około 70 km od Warszawy, we wsi Borzychy, znajduje się Wioska Indiańska Fort Hantajo, w której zabawa dla dzieci łączy się z edukacją. Mogą zobaczyć tutaj wiernie odwzorowane namioty tipi, broń i stroje Indian i posłuchać opowieści o ich życiu. Przygotowano dla nich także typowo indiańskie zabawy – strzelanie z łuku, rzucanie włócznią, pokonywanie toru przeszkód, malowanie twarzy czy naukę tańców indiańskich. Można tu także zorganizować ognisko, w końcu to przy nim Indianie bawili się i podejmowali ważne decyzje.

rodzinny weekend Borzychy Wioska Indiańska

Gdybyście chcieli spędzić weekend lub chociaż jeden dzień na farmie, wybierzcie się do Mościsk obok Woli Życkiej. Nie jest to jednak zwykła farma, to Farma Iluzji. Obiekt ma charakter parku rozrywki z przeróżnymi, zaskakującymi atrakcjami. Zobaczymy tu m.in. chatę unoszącą się w powietrzu i Labirynt Luster, a także przejdziemy przez Tunel Zapomnienia. Iluzje prezentowane na farmie są bardzo interesujące i rozbudzają ciekawość dzieci. W dodatku na kilku hektarach parku można miło i rodzinnie spędzać czas, uprawiać sport albo grillować i piknikować.

rodzinny weekend mazowieckie atrakcje

Równie rodzinnym miejscem jest Park Rozrywki Julinek w Lesznie, położony na skraju Puszczy Kampinoskiej. Kiedyś w tym miejscu istniała baza cyrkowa, po której pozostały dwie areny i wciąż żywy cyrkowy duch. W Julinku na najmłodszych czeka cała masa atrakcji – park linowy, minigolf, liczne place zabaw i boiska sportowe, olbrzymie dmuchańce i o wiele więcej. Animatorzy przeprowadzają zajęcia z dziećmi, ucząc ich m.in. sztuki cyrkowej – żonglowania czy chodzenia na szczudłach.

Park Rozrywki Julinek Leszno weekend z dzieckie

Sprawdź: najlepsze atrakcje dla dzieci w Warszawie