Muzeum Bursztynu Kołobrzeg – atrakcje, dojazd, cennik

muzeum bursztynu kołobrzeg atrakcje dla dzieci rodzinne opinie 1
Nie trzeba być znawcą tematu, aby wiedzieć, jak wyjątkowym surowcem jest bursztyn, często nazywany złotem północy lub złotem Bałtyku. Towarzyszy on nam od lat: od branży jubilerskiej, przez wymyślne sztukatorstwo czy nawet lecznictwo! Wielu miłośników tego surowca poszukuje go nad morzem, a jego tajemnice są naprawdę nieodkryte! Jeżeli także pragniecie dowiedzieć się nieco więcej o całym procesie powstawania i obrabiania bursztynu, to nie znajdziecie na to lepszego miejsca niż kołobrzeskie Muzeum Bursztynu!

Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu — atrakcje

Historia Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu rozpoczęła się wpierw od… handlu biżuterią i najróżniejszymi wyrobami z bursztynu, jednak z czasem pasja do złota północy rosła, a na miejscu zaczęło się wręcz roić od skrzętnie gromadzonych przez lata osobistych kolekcji wykorzystujących właśnie bursztyn. Oprócz brył o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach znajdziemy tu też odcisk łapy rysia w bursztynie, czy też owady takie jak mrówki, muchy czy pająki zatopione właśnie w złocie północy. Dzięki temu dziś możemy podziwiać wiele ciekawych eksponatów i nie tylko! Będąc w Kołobrzegu, koniecznie musicie obejrzeć to na własne oczy! muzeum bursztynu kołobrzeg atrakcje dla dzieci rodzinne opinie 2 Sama ekspozycja jest naprawdę ciekawa, a jednym z jego najciekawszych elementów jest największa bryła bursztynu w zasobach muzeum. Ma ona aż… 2,2 kilograma wagi, a jej rozmiar naprawdę robi wrażenie. Poza tym nie brakuje to bogatej kolekcji wyrobów biżuteryjnych, jak i takich stosowanych na co dzień. Wszystko to okraszone jest szeregiem ciekawostek — także jeżeli nie wiecie nic o samym bursztynie, to próżno szukać lepszej opcji! muzeum bursztynu kołobrzeg atrakcje dla dzieci rodzinne opinie 7 Jedną z najciekawszych atrakcji tego miejsca jest zwiedzanie warsztatu szlifierskiego i zarazem obserwowanie jego pracy. Przy okazji, dowiemy się też jak poszukiwać bursztynu zakopanego w piasku! muzeum bursztynu kołobrzeg atrakcje dla dzieci rodzinne opinie 4 Na miejscu działa też zrekonstruowany średniowieczny warsztat szlifierski, umożliwiający nam zobaczenie jak bardzo zmieniło się wydobywanie bursztynu na przestrzeni wielu stuleci! muzeum bursztynu kołobrzeg atrakcje dla dzieci rodzinne opinie 3 Kolejne pomieszczenie przeznaczono na wszystkie muzealia skupiające się na właściwościach leczniczych, fizycznych i chemicznych samego bursztynu. Gwarantujemy wam — zdziwicie się, jak wiele może zdziałać ten niepozornie wyglądający surowiec! Na miejscu działa także sklep z bursztynami — znajdziecie tam przeróżne pamiątki, biżuterię, kosmetyki czy inne wyroby wykorzystujące w sobie bursztyn. Jeżeli więc będziecie w Kołobrzegu, to obowiązkowo odwiedźcie to unikalne w swojej skali miejsce! Takiej lekcji historii próżno szukać w zwykłych muzeach!

Sprawdź także:

Kołobrzeg – atrakcje dla dzieci

Godziny otwarcia — Muzeum Bursztynu Kołobrzeg

  • codziennie: 10:00 - 18:00

Lokalizacja Muzeum Bursztynu Kołobrzeg

Omawiane dziś Muzeum Bursztynu zlokalizowane jest na ulicy Waryńskiego 5 w Kołobrzegu. Dokładną mapę lokalizacji tego miejsca znajdziecie poniżej.