Rejs na Bornholm – atrakcje i ceny

Rejsy na Bornholm z Kołobrzegu

Choć Polacy doskonale znają morze od strony swojego wybrzeża, to często nie zdają sobie sprawy, że Bałtyk jest równie atrakcyjny także i poza naszymi granicami. Świetnym przykładem jest duńska wyspa Bornholm, oddalona od polskich portów niecałe 100 km.

Sprawdź - gotowe wycieczki na Bornholm:

Skandynawia podróże

Spędzając wczasy w zachodniej części Pomorza, warto zastanowić się nad urozmaiceniem i wybrać się na wycieczkę promową na Bornholm. Tak naprawdę jest to połączenie kilku atrakcji, można bowiem odbyć prawdziwy morski rejs, poznać duńskie zabytki i obcować z niezwykłą przyrodą wyspy. Zwłaszcza dzieci będą zachwycone możliwością odkrycia nowych lądów (dosłownie i w przenośni).

Atrakcje Bornholm

Nazywana „Majorką Północy” wyspa oferuje niezwykłą różnorodność krajobrazu i dziewiczą przyrodę. Bornholm słynie ze swojego klifowego wybrzeża i pięknych lasów. Chętnie odwiedzają wyspę także rowerzyści, dla których stworzono tu sieć ścieżek z prawdziwego zdarzenia. Ze względu na niewielkie odległości rower jest tu idealnym środkiem transportu i dzięki niemu można zwiedzić niemal całą wyspę. Promy przewożą rowery, ale można je też wypożyczyć na miejscu. Warto też zaopatrzyć się w rower z przyczepką, jeśli podróżujemy z małym dzieckiem. Bornholm posiada wiele bardzo wartościowych zabytków, jak białe kościoły w kształcie rotundy z XII wieku czy ruiny zamku Hammershus, największej niegdyś twierdzy w Skandynawii. Uroczo wyglądają miejscowe, kolorowe domki, a specjałem są tu wędzone śledzie przyrządzane w tradycyjnych wędzarniach. Jest tu mnóstwo restauracji, hoteli i kempingów.

Rejsy na Bornholm Świnoujście

​Rejsy promem na Bornholm

Promy na Bornholm odpływają z Kołobrzegu (bezpośrednio) do portu Nexo lub ze Świnoujścia (pośrednio przez szwedzkie Ystad) do portu Ronne. W pierwszym przypadku podróż trwa około 4,5 godziny, w drugim jest dłuższa i łącznie z przesiadką zajmuje mniej więcej 10 godzin. Za to promy ze Świnoujścia zabierają na pokład również samochody osobowe i busy, natomiast promy z Kołobrzegu jedynie rowery i motocykle. Na wszystkich natomiast znajduje się kawiarnia i restauracja. Możemy kupić bilet tylko w jedną stronę i zostać na wyspie na dłużej lub wracać tego samego dnia. Dobrym rozwiązaniem przy podróżowaniu z dziećmi jest opcja rejsów ze Świnoujścia. Można wybrać wypłynięcie i powrót wieczornymi rejsami, w ten sposób dwie noce spędzimy na statku w kabinie, a cały dzień będziemy mieli na zwiedzanie.

Dania Bornholm atrakcje dla dzieci

Ceny biletów - rejsy promem na Bornholm

Kołobrzeg – Nexo

Kołobrzeg – Nexo W jedną stronę W obie strony
dorosły 160 zł 210 zł
dziecko 4-12 lat 150 zł 190 zł
dziecko poniżej 4 lat bezpłatnie bezpłatnie
bilet rodzinny* 150 zł za osobę 190 zł za osobę
grupa (min. 15 osób) 150 zł za osobę 190 zł za osobę
rower 25 zł 50 zł
motocykl 170 zł 200 zł
rower z przyczepką 50 zł 100 zł
*Bilet rodzinny - dwoje dorosłych + dzieci od 4 do 12 lat. Cennik podaje cenę za osobę.  

Świnoujście-Ystad-Ronne

Ceny zależne są od sezonu. Przykładowy cennik na luty 2020 r. wygląda następująco.

Świnoujście-Ystad-Ronne W jedną stronę
dorosły od 390 zł
dziecko 5-15 lat od 363 zł
dziecko poniżej 7 lat bezpłatnie
dorosły z rowerem od 401 zł
dziecko 5-15 lat z rowerem od 374 zł
2 osoby + motocykl od 665 zł
samochód osobowy do 1,9 m wysokości (max.4 osoby) od 1124 zł
samochód osobowy od 1,9 m wysokości (max.4 osoby) od 1331 zł

Bornholm - lokalizacja