Przewijanie dziecka w podróży: jak używać podkładów do przewijania?

Przewijanie dziecka w podróży nie jest trudne, ale jeśli robisz to pierwszy raz, zapewne masz mnóstwo obaw i wątpliwości. Jeśli odpowiednio się przygotujesz, wszystko pójdzie jak z płatka. Podpowiemy ci, co musisz mieć ze sobą i na co zwrócić uwagę.

 

Co zabrać w podróż dla dziecka – akcesoria do przewijania

W domu zwykle masz pod ręką mnóstwo potrzebnych (lub nie) rzeczy do przewinięcia do dziecka. Nie zawsze wszystkich używasz, ale masz – tak na wszelki wypadek. Czy te same rzeczy musisz zabrać w podróż? Absolutnie nie! Sam przewijak mógłby zająć połowę dużej walizki. Zapewniamy, że nie będzie ci potrzebny. Na podróż z dzieckiem zabierz tylko niezbędne akcesoria. Wśród nich powinny się znaleźć: – Zapasowe pieluchy jednorazowe. Na podróż weź więcej, niż zwykle przydaje się w domu. Dziecko w stresie może się zachowywać zupełnie inaczej i być może przyda się więcej pieluszek. – Chusteczki nawilżane. Nawet jeśli w domu używasz wody i wacików, w podróży chusteczki sprawdzą się lepiej. – Zapasowe ubranko. Być może się nie przyda, ale na wszelki wypadek lepiej je mieć. – Krem na odparzenia. – Podkład do przewijania. – Pieluszka tetrowa. Wszystkie te akcesoria nie zajmują dużo miejsca. Zmieszczą się nawet w bagażu podręcznym w samolocie.

Gdzie przewijać dziecko w podróży?

Najwygodniej jest w czasie podróżowania własnym autem. Wystarczy zaparkować w przeznaczonym do tego miejscu i można przewinąć dziecko nawet w samochodzie. Najtrudniej jest w autobusach – tu często nie ma warunków do przewijania niemowląt, dlatego odradza się podróżowanie z nimi tym środkiem transportu. W ekstremalnej sytuacji trzeba to po prostu zrobić na kolanach. Przewijanie dziecka w pociągu może być bardzo łatwe lub wręcz przeciwnie. Wszystko zależy od standardu wagonu, w którym przyjdzie nam jechać. W nowoczesnych pociągach toalety są czyste i obszerne. Zwykle są w nich składane przewijaki. Samolot wydaje się pod tym względem idealnym środkiem podróży. W każdej toalecie jest przewijak. Nie ma znaczenia, czy lecimy liniami regularnymi, czy też tanimi.

Podkład do przewijania – co to jest i jak go używać?

Podkłady do przewijania to rzecz bardzo przydatna w podróży. W wielu sytuacjach potrafi uratować życie. Czym jest podkład do przewijania? Dokładnie tym, na co wskazuje jego nazwa. Najważniejsze, że jest chłonny i nieprzemakalny. Jeśli położymy go na przewijaku lub fotelu samochodowym możemy mieć pewność, że wykorzystywane podłoże pozostanie suche. Podkład służy nie tylko do ochrony publicznych przewijaków. Przede wszystkim naszym celem, jako rodziców, jest zapewnienie komfortu dziecku i podkłady temu właśnie służą. Plastikowe przewijaki są twarde i zimne. Podkład zapewnia odpowiednią miękkość i ciepło. Jeśli czujesz taką potrzebę, możesz położyć pod niego kocyk, na pewno zostanie suchy. Jak używać podkładu? Po prostu wyjmij go z torby i połóż na przewijaku lub w miejscu, w którym zamierzasz przewijać dziecko. Następnie połóż dziecko na tak przygotowanym przewijaku i kolejno wykonuj wszystkie dobrze znane mu czynności. Dziecko w nowym otoczeniu może być nieco zdezorientowane, dlatego cały czas mów do niego i staraj się przyciągnąć uwagę malca. Postępuj rutynowo, dzięki temu przewijanie przebiegnie sprawniej. /Artykuł Sponsorowany/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *