Podróże z dziećmi RYANAIR – praktyczne porady

Ryanair tanie loty na Teneryfę

Rozpoczęte właśnie wakacje to dla wielu osób okazja do wybrania się na długo oczekiwany urlop, poznania nowych miejsc i odpoczynku od codziennych obowiązków. Jeśli jednak wybieramy się z małymi dziećmi, wakacje mogą stać się wyzwaniem zarówno dla rodzinnej logistyki, jak i cierpliwości opiekunów. Na co warto zwrócić uwagę i co ze sobą zabrać, by wakacje były przyjemnym czasem zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców? Ryanair, linia lotnicza numer 1 w Polsce i w Europie, przygotowała garść praktycznych porad.

podróże lot z małym dzieckiem ryanair praktyczne porady

Lecisz z dziećmi RYANAIR? Sprawdź:

  • Odprawa i elektroniczne karty pokładowe

Zalecany czas odprawy to minimum sześć godzin przed odlotem. Warto o tym pamiętać i nie zostawiać jednej z najważniejszych części podróży na ostatnią chwilę. Logując się przez aplikacje mobilne, takie jak aplikacja Ryanair, pasażerowie od razu otrzymują karty pokładowe i wszelkie informacje o planowanej podróży, rozpoczętym boardingu czy numerze bramki. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ aplikacja wysyła powiadomienia, dzięki czemu pomaga również być na bieżąco z sytuacją na lotnisku. W ten sposób pasażerowie są z wyprzedzeniem informowani np. o zmienionych godzinach odlotów.

  • Bezstresowa kontrola bezpieczeństwa

Przed lotem każdy pasażer musi przejść kontrolę bezpieczeństwa. Aby ją przyspieszyć, dobrym pomysłem jest spakowanie wszystkich płynów, leków i sprzętu elektronicznego na wierzchu bagażu, aby wszystkie przedmioty można było łatwo wyciągnąć i umieścić na tackach.

  • Ubrania dla dzieci na zmianę

Jeśli wylatujemy w nocy, zazwyczaj bierzemy ze sobą cieplejsze ubrania czy bluzy. Po przylocie na miejsce może się jednak okazać, że jest bardzo gorąco. Dlatego dobrze mieć w podręcznym bagażu podstawowe ubrania, w które można przebrać dzieci, takie jak koszulki z krótkim rękawem czy krótkie spodenki.

Mówiąc o ubraniach - przygotowując garderobę na podróż samolotem warto stawiać przede wszystkim na wygodę i luźniejsze stroje, które nie będą uwierały małych pasażerów w trakcie lotu.

  • Audiobooki z bajkami, kolorowanki i kredki

To świetny patent na spokój rodziców i dzieci - bajki w wersji audio pozwolą dzieciom skupić się na przygodach ulubionych bohaterów bez konieczności wpatrywania się w mały ekran telefonu lub tabletu. A książeczki do kolorowania z zestawem kredek są doskonałym “zabijaczem czasu”.

  • Poduszka lub ulubiona przytulanka

Lot wczesnym rankiem lub wieczorem może być dla małych pasażerów doskonałą opcją do tego, żeby skorzystać z dodatkowej drzemki. Z kolei dla rodziców to okazja, by w ciszy i spokoju odpocząć albo oddać się lekturze ulubionej książki czy gazety. Idealnym akcesorium staje się wtedy niewielka poduszka podróżna (niektóre z nich są nawet pompowane i zajmują bardzo mało miejsca w bagażu!), która ułatwia wygodny sen w samolocie. Przy odmiennych preferencjach młodych pasażerów - w roli poduszki świetnie sprawdzi się też ulubiona przytulanka.

  • Woda “lekarstwem” na zatkane uszy

Różnice ciśnień mogą spowodować lekkie przytykanie uszu u pasażerów. W przypadku najmłodszych ten dyskomfort może powodować rozdrażnienie w trakcie lotu. Dobrym rozwiązaniem staje się kupiona na pokładzie butelka wody czy soku, dzięki której łatwiej będzie przełknąć ślinę i odetkać uszy.

  • Akcesoria dla niemowląt

W przypadku najmłodszych podróżnych zabranie najpotrzebniejszych akcesoriów jest kluczowe. Możemy bez problemu wziąć na pokład jednorazowe pieluszki czy mleko dla niemowląt. Co więcej, w toaletach znajdujących się z tyłu lub w przedniej części kabiny samolotu znajdują się przewijaki, a personel pokładowy może pomóc w podgrzaniu butelki dla dziecka.

  •  Wózki dostępne cały czas

Posiadanie ze sobą wózka dziecięcego może znacząco ułatwić poruszanie się po lotnisku. Dlatego warto pamiętać o tym, że z wózka można korzystać aż do momentu dotarcia pod schody prowadzące do samolotu, gdzie odbiera je personel i zwraca rodzicom po wylądowaniu. Zabranie dziecięcego wózka nie jest dodatkowe płatne - należy jedynie pamiętać o wybraniu opcji wzięcia wózka w trakcie odprawy.

  •  Jedzenie i napoje zamawiane na pokładzie poprzez aplikację

Jeżeli dzieci mają ochotę na przekąskę lub picie już na pokładzie, wygodnym sposobem jest złożenie zamówienia bezpośrednio poprzez aplikację (połączenie Bluetooth). Nie musimy czekać aż wózek do nas dotrze, a co najważniejsze, nasze zamówienie jest realizowane jako pierwsze - a wiemy, że czas oczekiwania w przypadku dzieci jest kluczowy!

  • Krótszy lot = mniej stresu

Wybierając się na wakacje z małym dzieckiem, warto przeanalizować rozważane kierunki pod względem temperatury, jaka będzie na miejscu - w niektórych krajach w lipcu i sierpniu może być bardzo gorąco, co może utrudnić wyjazd z małym dzieckiem. Warto wtedy wybrać inne lokalizacje albo zdecydować się na wyjazd we wrześniu. Miejsce docelowe wpływa również na długość lotu - jeśli nie wiemy jeszcze jak maluch odnajdzie się na pokładzie samolotu, warto wybrać bliższy kierunek, taki jak Grecja, Chorwacja czy Włochy.

“Podróżowanie z małymi dziećmi może stać się początkiem wspaniałej rodzinnej przygody, ale może też powodować zrozumiały stres u rodziców. Dlatego przygotowaliśmy garść porad, dzięki którym czas na pokładzie samolotu upłynie zdecydowanie przyjemniej. Chcieliśmy też przypomnieć o kilku ułatwieniach, dzięki którym podróże z najmłodszymi mogą być łatwiejsze. Ryanair oferuje wiele atrakcyjnych kierunków na podróże z najmłodszymi po Europie. Są to krótsze trasy, do pięciu godzin, idealne na loty z młodszymi. Zachęcam do odwiedzenia ryanair.com i poznania szerokiej oferty tanich lotów od Ryanair.” - powiedziała Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *