Kołobrzeg – Muzeum 6D

Większości z nas muzea kojarzą się z nudną wycieczką z przewodnikiem i oglądaniem schowanych za szkłem ochronnych eksponatów. Wybierając tego typu atrakcję dla dzieci zastanawiamy się też czy nie będą się one tam nudziły, lub czy nikomu z pozostałych gości nie będą przeszkadzały ich głośne rozmowy czy radosny śmiech. Jest jednak miejsce – jedyne takie w Europie, gdzie dzieci mogą śmiać się, rozmawiać i nawet dotykać rękoma muzealne eksponaty! 

Kołobrzeg atrakcje dla dzieci muzeum 3d gdzie z dzieckiem kołobrzeg opinie

Muzeum 6D – atrakcje dla dzieci

Poznawanie historii i zwiedzanie muzeum wcale nie musi być nudne, czego dowodem jest Muzeum 6D w Kołobrzegu. Tutaj podczas zwiedzania zarówno dzieci, jak i dorośli zaangażują wszystkie swoje zmysły! Poczujemy powiew morskiej bryzy, usłyszymy śpiew mew i poczujemy aromat jabłek!

Wchodząc do muzeum, którego powierzchnia to aż 400 metrów kwadratowych – zakładamy specjalne okulary, dzięki którym całe jego wnętrze będzie zdawało się być magiczne! Ściany tego miejsca zdobione są ręcznie malowanymi grafikami wykonanymi w technice 3D, przez co nasze doznania będą jeszcze silniejsze.

Sprawdź też:
Kołobrzeg – atrakcje dla dzieci

zachodniopomorskie atrakcje dla dzieci muzeum 6d ceny opinie

W Muzeum 6D w Kołobrzegu poznamy przeróżne historie rybaków i legendę o wiedźmie i zaczarowanej sieci, która z pewnością nas zaskoczy – bowiem koniec końców okaże się, że wiedźma wcale nie jest tak zła, jak mogłoby się nam wydawać. Dzieci będą miały okazję zadzwonić prawdziwym dzwonem, jakich niegdyś używano na rybackich kutrach i wcielić się w rolę prawdziwego kapitana przy kole sterowym! W jednej chwili poczujemy, jak wiatr targa nasze włosy, by już za chwilę błądzić wśród gęstej mgły i mroku. A wszystko to wśród kolorowych malowideł i przedmiotów, które dzieci mogą bez obaw dotykać rękoma i które niegdyś używane były przez maszopską społeczność zamieszkującą nadbałtyckie plaże.

Na gości czeka też rybak (i to wcale nie w rybackiej chacie!), oraz magiczne lustro, które pokaże nam, że wcale nie jesteśmy tak piękni, jak mogłoby się nam wydawać! Dlaczego? To musicie już sprawdzić sami. Jedno jest pewne – to muzeum z całą pewnością jest świetną atrakcją dla dzieci i bez wątpienia wizyta na długo pozostanie w ich pamięci.

gdzie z dzieckiem kołobrzeg rodzinne atrakcje muzeum 6d ceny opinie

Cennik i godziny otwarcia Muzeum 6D Kołobrzeg

Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy (dzieci do lat 15): 15 zł
Bilet rodzinny 2+1 lub 2+2: 15 zł od osoby
Bilet grupowy (minimum 15 osób do 15 roku życia): 13 zł
Dzieci do lat 3: wstęp bezpłatny

Muzeum 6D czynne jest przez cały rok, jednak w okresie zimowym może być zamknięte w niektóre dni, więc przed planowanym wyjściem – warto sprawdzić to na stronie internetowej muzeum.

Lokalizacja:

Sprawdź również:
Hotele przyjazne dzieciom nad morzem

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *