Muzeum Patria Colbergiensis Kołobrzeg

Na mapie Kołobrzegu znajdziemy wiele miejsc, które warto odwiedzić podczas rodzinnego pobytu w tej nadmorskiej miejscowości, dlatego przed przyjazdem warto zrobić rozeznanie i dowiedzieć się, gdzie naprawdę warto się udać. Jednym z najciekawszych miejsc, szczególnie gdy mówimy o kwestii historycznej, jest Muzeum Patria Colbergiensis. To niezwykle ciekawe muzeum jest punktem, od którego powinniśmy zacząć naszą przygodę z Kołobrzegiem już na początku. Sprawdźmy czym odznacza się to muzeum i czego możemy się spodziewać na jego ekspozycji! Odpowiedzi na te pytania czekają w dalszej części artykułu!

co robić z dzieckiem kołobrzeg rodzinne atrakcje dla dzieci opinie

Muzeum w podziemiach Ratusza

Omawiane dziś Muzeum Patria Colbergiensis mieści się w… podziemiach kołobrzeskiego ratusza i jest idealnym dowodem na to, że warto propagować lokalną historię i kulturę. Dzięki połączeniu pracy, pasji i chęci niesienia szczytnej idei – w ramach działań organizacji pozarządowych powstało miejsce, które zostało wpisane na zaszczytną listę muzeów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Co jednak czeka nas po przekroczeniu W Muzeum możemy zobaczyć zobaczyć wszystko to, co związane jest z kulturą i historią miasta Kołobrzeg. Jest to niezwykle ciekawa przygoda, możecie nam zaufać! Możemy tam zobaczyć przeróżne zabytki, które są związane z Kołobrzeską Twierdzą i jej oblężeniami. Całe podziemne muzeum podzielone zostało na pięć zróżnicowanych, tematycznych sal: „Pod Zegarem”, „Kołobrzeg Kurort”, „Kołobrzescy Pionierzy”, „Kołobrzeska twierdza” i „Oblężenie”.

Sprawdź: 
Kołobrzeg atrakcje dla dzieci

Poza samym muzeum – „Patria Colbergiensis” to także działalność badawcza, oraz społeczność uczestnicząca i realizująca produkcję słuchowisk radiowych i produkcji filmowych. To idealny dowód na to, jak wiele może zdziałać i jak wiele może zrobić lokalna społeczność na rzecz swojego ukochanego miasta. A wy, jako odwiedzający, możecie dołożyć „cegiełkę” do tego pięknego miejsca, poprzez zakup biletu i obejrzenie ekspozycji!

To świetne miejsce, w którym możemy bliżej poznać historię tego pięknego miasta i jego mieszkańców, a przy okazji zobaczyć, jak zmieniało się ono na przestrzeni wielu lat, a uwierzcie nam – tych zmian było co niemiara. Często wyjeżdżając gdzieś na wakacje nie zwracamy szczególnej uwagi na dokładną historię miejsca, do którego się udajemy, co według nas nie jest dobre. Jednak w Kołobrzegu mamy taką możliwość i naprawdę warto z niej skorzystać, szczególnie że Muzeum Patria Colbergiensis jest tak ciekawym miejscem. To wspaniała lekcja historii i atrakcja dla całej rodziny.

kołobrzeg rodzinne atrakcje dla dzieci Muzeum Patria Colbergiensis ceny opinie

Godziny otwarcia Muzeum Patria Colbergiensis

Muzeum Patria Colbergiensis czynne jest codziennie (z wyjątkiem soboty) od godziny 10:00 do godziny 17:00.

Cennik Muzeum Patria Colbergiensis

Bilet wstępu do Muzeum Patria Colbergiensis kosztuje 8 zł.

Lokalizacja Muzeum Patria Colbergiensis: