Muzeum Patria Colbergiensis Kołobrzeg

Na mapie Kołobrzegu znajdziemy wiele miejsc, które warto odwiedzić podczas rodzinnego pobytu w tej nadmorskiej miejscowości, dlatego przed przyjazdem warto zrobić rozeznanie i dowiedzieć się, gdzie naprawdę warto się udać. Miejscem, od którego powinniśmy zacząć naszą przygodę z Kołobrzegiem bez wątpienia jest Muzeum Patria Colbergiensis.

co robić z dzieckiem kołobrzeg rodzinne atrakcje dla dzieci opinie

Muzeum w podziemiach Ratusza

Muzeum Patria Colbergiensis mieści się w podziemiach kołobrzeskiego ratusza i jest idealnym dowodem na to, że warto propagować lokalną historię. Dzięki połączeniu pasji i chęci niesienia szczytnej idei – w ramach organizacji pozarządowych powstało miejsce, które zostało wpisane na listę muzeów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Muzeum możemy zobaczyć zobaczyć wszystko to, co związane jest z kulturą i historią miasta Kołobrzeg. Możemy tam zobaczyć zabytki, które są związane z Kołobrzeską Twierdzą i jej oblężeniami. Całe podziemne muzeum podzielone zostało na pięć tematycznych sal: „Pod Zegarem”, „Kołobrzeg Kurort”, „Kołobrzescy Pionierzy”, „Kołobrzeska twierdza” i „Oblężenie”.

Sprawdź: 
Kołobrzeg atrakcje dla dzieci

Poza samym muzeum – „Patria Colbergiensis” to także działalność badawcza, oraz społeczność uczestnicząca i realizująca produkcję słuchowisk radiowych i produkcji filmowych. To idealny dowód na to, jak wiele może zdziałać i jak wiele może zrobić lokalna społeczność na rzecz swojego ukochanego miasta.

To świetne miejsce, w którym możemy bliżej poznać historię tego pięknego miasta i jego mieszkańców, a przy okazji zobaczyć, jak zmieniało się ono na przestrzeni wielu lat. Często wyjeżdżając gdzieś na wakacje nie zwracamy szczególnej uwagi na historię miejsca, do którego się udajemy – w Kołobrzegu mamy taką możliwość i naprawdę warto z niej skorzystać. To wspaniała lekcja historii i atrakcja dla całej rodziny.

kołobrzeg rodzinne atrakcje dla dzieci Muzeum Patria Colbergiensis ceny opinie

Cennik i godziny otwarcia

Bilet wstępu kosztuje 8 zł.

Muzeum Patria Colbergiensis czynne jest codziennie od godziny 10:00 do godziny 17:00 (w sezonie letnim do 18:00).

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *