Miasto Myszy Kołobrzeg

Są pewne pytania, na których odpowiedź jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Zadajmy sobie jedno z nich już teraz. Czy istnieje sposób, aby odczarować nasze niekoniecznie miłe skojarzenia względem myszy i pokazać nam te cudowne gryzonie, jako przyjazne i inteligentne, a może i nawet słodkie stworzenia? W Kołobrzegu kryje się miejsce, w którym wśród baśniowej scenerii czeka na nas… ponad 500 żywych myszek! Czy byliście już w Mieście Myszy w Kołobrzegu? Jeżeli nie, to koniecznie zobaczcie nasz artykuł o tej naprawdę ciekawej atrakcji skrytej w tym pięknym mieście!

co robić z dzieckiem w kołobrzegu rodzinne atrakcje dla dzieci opinie

Miasto Myszy – atrakcje dla dzieci

Miasto Myszy jest swojego rodzaju wystawą wspomnianych gryzoni, jakimi są myszy. Nie są one jednak pozamykane w klatkach jak zoo, czy sklepie zoologicznym, a mieszkają w iście baśniowym otoczeniu. Dzięki temu, nawet jeśli do tej pory czuliśmy strach przed myszami – tutaj szybko uda nam się o nim zapomnieć i kto wie – może nawet polubicie te zwierzątka? Nie zaszkodzi spróbować! Dowody na super zabawę czekają w dalszej części artykułu!

Sprawdźcie, jak wygląda Miasto Myszy, klikając w film poniżej:

Wśród ponad czterystu przedstawicieli tego gatunku znajdziemy tutaj ich różne rodzaje: od najzwyklejszych białych czy szarych myszek, poprzez myszki z zakręconymi włosami i Astrexy – potocznie nazywane mysimi owieczkami, na rasowych myszkach kończąc. Naszą uwagę z pewnością zwrócą również myszki bezwłose i myszy pigmejskie, którą są najmniejsze na świecie i ich dorośli przedstawiciele ważą maksymalnie… 42 gramów! Założymy się, że sporą część z nich zobaczycie po raz pierwszy w swoim życiu, a co dopiero wasze dzieci!

Sprawdź również inne
atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Poza możliwością obejrzenia samych myszek, dowiemy się też nieco więcej o tym, jak żyją te gryzonie i jak wygląda ich świat. Czy interesowaliście się tym co one najchętniej jedzą w swojej diecie? Czy wasze dzieci wiedzą, w jaki sposób i jak często się rozmnażają? Jakie mają codzienne zwyczaje podczas mieszkania w dziczy czy w tej atrakcji? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w wyjątkowym i niepowtarzalnym miejscu – Mysim Mieście! Wizyta tutaj z pewnością będzie świetną atrakcją dla dzieci, ale też i dorosłych! Koniecznie odwiedźcie to piękne miejsce!

kołobrzeg atrakcje dla dzieci miasto myszy opinie

Miasto Myszy – Ceny biletów

  • Bilet normalny: 16 zł
  • Bilet ulgowy (do 15 roku życia): 14 zł
  • Bilet rodzinny: 14 zł
  • Bilet grupowy: 12 zł
  • Dzieci do 3 roku życia: wstęp bezpłatny

Miasto Myszy – godziny otwarcia

  • Miasto Myszy otwarte jest codziennie od 10:00 do 21:00.

Kołobrzeg rodzinne atrakcje dla dzieci miasto myszy ceny opinie

Lokalizacja Miasto Myszy Kołobrzeg

Miasto Myszy znajdziemy w Kołobrzegu, a dokładnie w podziemiach Rezydencji Kapitańskiej (ok. 50 m od Latarni Morskiej) – vis a vis statków wycieczkowych. Szukajcie budynku z czerwonej cegły!

Sprawdź również:
Noclegi dla rodzin z dziećmi nad morzem