Najlepsze rodzinne parki rozrywki w Polsce

Dzieci potrzebują zabawy jak powietrza. Nie tylko przynosi im ona mnóstwo radości, ale jednocześnie pomaga kształtować wyobraźnię. Dostarczając im odpowiedniej ilości pozytywnych bodźców, dbamy o ich prawidłowy rozwój. Ale w takich miejscach jak parki rozrywki może okazać się, że sami przypomnimy sobie dzieciństwo.

Zaawansowane technologie, olbrzymie maszyny, oryginalne pomysły, a także atrakcje nawiązujące do popularnych wśród maluchów bajek i filmów – to wszystko czeka dziś na odwiedzających największe centra rozrywki na świecie. Dzięki wielkim inwestycjom w ciągu paru ostatnich lat polskie parki zaczęły powoli dościgać pod tym względem Europę i na wspaniałe, rodzinne emocje możemy liczyć już także i u nas. Zazwyczaj potrzeba całego dnia, żeby skorzystać z większości atrakcji, a czasem trzeba zarezerwować sobie na to jeszcze więcej czasu. Poznajcie 14 naszym zdaniem najlepszych parków rozrywki w Polsce i sami oceńcie ich ofertę (kolejność prezentacji przypadkowa).

 
     

1. Energylandia Zator

Oddana do użytku bardzo niedawno, bo zaledwie w lipcu 2014 roku, Energylandia jest największym tego typu obiektem w Polsce. Położona jest na terenie niewielkiego miasteczka Zator, między Krakowem i Katowicami. Zajmuje obszar ponad 40 ha i podzielona jest na 3 strefy tematyczne: dziecięcą, familijną i ekstremalną. Ich nazwy dokładnie obrazują to, co można w nich znaleźć. Pierwsza z nich to raj dla maluchów, urządzona w bajkowy sposób kraina, w której można spotkać m.in. krasnale oraz całą masę przyjaznych zwierzątek. Znajdziemy tam przede wszystkim karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie, a także kolejki, samochodziki oraz tor wodny z łódkami. Strefa familijna została pomyślana w taki sposób, aby we wszystkich atrakcjach uczestniczyć mogła cała rodzina wspólnie. Możemy więc wybrać się na spływ kilkuosobowymi łódkami (jest nawet opcja korzystania z armatek wodnych), odeprzeć atak potworów podróżując po labiryncie Monster Attack albo przejechać się łagodną kolejką górską czy kolejką widokową, podziwiając panoramę parku. Natomiast strefa ekstremalna to coś dla miłośników adrenaliny. Wystrojem nawiązuje do kultury starożytnych Azteków i Majów, dlatego też działają tu takie urządzenia jak olbrzymie wahadło Aztec Swing. Są tu też bardzo szybkie roller coastery, obrotowa ława i ramię, a wszystko przyprawia o szybsze bicie serca. Oprócz tego Energylandia może pochwalić się okazałym zapleczem gastronomicznym oraz kilkoma salami widowiskowymi, w których organizuje się koncerty i pokazy.

nowe otwarcie wakacyjnej stefy energylandia wonder wheel nowości

>>Dowiedz się więcej o Energylandia - Zator<<

2. Farma Iluzji - Mościska

Farma Iluzji w Mościskach to wręcz obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Polski — i nie ma tu ani grama przesady! Zlokalizowany jest on niemalże w środku lasu, około 90 km od Warszawy o godzinę drogi trasą S17, w kierunku Lublina. Jednakże sam park zachwyca odwiedzających nie tylko swoim położeniem, ale też tym, co oferuje! Dostępnych atrakcji jest tu naprawdę dużo, a dobrze spędzony czas będą mieli tu zapewniony zarówno dzieci, jak i dorośli! Ta druga grupa, ale też i starsze dzieci docenią obiekty powiązane z iluzją, takie jak Tunel Zapomnienia, Labirynt Luster czy Latająca Chata Tajemnic — uniesiony na kilku ogromnych balonach dom pełen cudów! Nie brakuje tu jednak miejsc idealnych dla młodszych odwiedzających! Lasek doświadczeń fizycznych, karuzele, kolejki czy muzeum sprawią, że poznają one zasady fizyki czy historii w najlepszy możliwy sposób — czyli przez zabawę! Na szczególną uwagę zasługują też wakacyjno-weekendowe pokazy czy też osobna plaża na Zatoce Piratów! O naszą dobrą zabawę i samopoczucie zadba też obecna strefa gastronomiczna! Restauracja z domowymi obiadami, prawdziwymi hamburgerami, pizzą, grillem, kuchnia polowa serwująca prawdziwą wojskową grochówkę czy nawet specjalny punkt wege sprawią, że nikt nie będzie tutaj głodny. Naturalnie nie brakuje tu też dań dla łasuchów, w postaci lodów, gofrów czy naleśników! Ciężko wyobrazić sobie bardziej idealne miejsce na całodniowy wypoczynek na łonie natury i w towarzystwie naszej rodziny! farma iluzji Najlepsze rodzinne parki rozrywki w Polsce atrakcje dla rodzin z dziećmi

>>Dowiedz się więcej o Farma Iluzji - Mościska<<

3. Magiczne Ogrody Janowiec

Baśniowa kraina, położona pośród przepięknej roślinności, pełna jest magicznych postaci i zagadek. Odkrywanie ich jest świetną zabawą dla całej rodziny. Magiczne Ogrody w Janowcu to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Leży w pobliżu malowniczego Kazimierza i Janowca, nad którym unosi się jeden z największych zamków dawnej Polski. Na 18 hektarach rośnie tu milion drzew, krzewów i kwiatów. Wśród nich absolutnie wyjątkowe tulipany. Pierwszy z nich powstawał pod okiem jedynego polskiego hodowcy Romana Szymańskiego aż 25 lat i nosi nazwę "Magiczne Ogrody". Tu także rośnie najczarniejszy tulipan na świecie "Fringed Black" i "Ice Cream" który wyglądem przypomina lody. Spacerując po 15 Baśniowych Krainach i poznając ich nazwy, rozbudzamy naszą wyobraźnię. Dom Czarodzieja, Ogród Wróżek, Kwiatowa Dolina czarują małych i dużych. Radość i zachwyt wzbudzają Marchewkowe Pole, Smocze Gniazdo czy Krasnoludzki Gród. Tam można skorzystać z Krasnoludzkiej Wieży Prób czyli kilkunastometrowej zjeżdżalni. Miejscem unikalnym w skali Europy są Drzewa. Można tam spędzić aktywny czas w podziemnych tunelach i na mostach linowych. To niezwykle ciekawe połączenie natury z atrakcjami dla dzieci. Mosty w koronach drzew mają łączną długość ponad 400 metrów, oprócz tego tunele i przejścia, do tego tory przeszkód, taras widokowy. Na parkowych alejkach spotykamy baśniowe postaci. Czarodzieja, Wróżki Smużki, Bulwiaki i psotne, włochate Mordole można zobaczyć tylko tu. Macie ochotę na więcej?  Koniecznie sprawdźcie ofertę Magicznych Ogrodów.

Dowiedz się więcej >>Magiczne Ogrody Janowiec<<

 

4. Bałtowski Kompleks Turystyczny

W 2004 roku w Bałtowie w województwie świętokrzyskim otwarto pierwszy w Polsce park dinozaurów – JuraPark. Od samego początku posiadał wiele walorów edukacyjnych, zwłaszcza że stworzony został w miejscu, w którym faktycznie odnaleziono ślady tych prastarych gadów. Ale od tego czasu oferta znacznie się poszerzyła i dziś goście mają do dyspozycji całą masę różnorodnych atrakcji. Oprócz ścieżki dydaktycznej JuraParku, przy której znajduje się ponad 100 modeli dinozaurów, odtworzonych we współpracy z paleontologami, jest tu także Muzeum Jurajskie i Prehistoryczne Oceanarium. Z kolei w Żydowskim Jarze podziwiać można oryginalne ślady pozostawione w tym miejscu przez dinozaury. Następną atrakcją jest Zwierzyniec. Po jego górnej części odbywa się wycieczka autobusowa jak na safari. Można w ten sposób podziwiać egzotyczne zwierzęta (m.in. lamy, strusie, zebu, jaki) w warunkach zbliżonych do naturalnego środowiska. W Zwierzyńcu dolnym, podczas spaceru zobaczymy kolorowe ptaki, małpki, osiołki czy szopy. Przygotowano również rodzinny park rozrywki z karuzelami, kolejkami, łódkami i eurobungee. Jest też duży roller coaster, plac zabaw, kino 5D, galeria, skansen pszczelarski, Wioska Czarownic Sabbathówka, kąpielisko Kamienne Oko w naturalnym zbiorniku z krystalicznie czystą wodą oraz pole kempingowe. Park organizuje też spływy tratwą i kajakami i prowadzi stadninę koni.

jura-park-rozrywki-dla-dzieci-baltow

>>Dowiedz się więcej o Bałtowski Kompleks Turystyczny - Bałtów<<

5. Mandoria - Rzgów Mandoria w Rzgowie pod Łodzią, to park rozrywki, którego próżno szukać w całym kraju. Miejsce to skupia się na czasach renesansu, w którym podróżnicy wędrowali po całym świecie w poszukiwaniu sławy i nie tylko! Sam park jest doprawdy imponujący pod względem zajmowanej powierzchni, gdyż w finalnej formie, ma on zająć aż 50 hektarów! Wracając jednak do atrakcji parku, to wszystkie z nich mają swój motyw przewodni, którym jest europejski handel w epoce renesansu. To prawdziwa podróż w czasie i okazja na poznanie historycznych zawiłości czasów zaledwie trzy dekady po dotarciu przez Krzysztofa Kolumba na amerykański kontynent. Odwiedzając to miejsce, będziemy mogli wskoczyć na pokład statku podróżników, wytrenować swój wzrok na strzelnicy czy też przejechać się dostępnym tu rollercoasterem. Różnorodność atrakcji dostępnych na miejscu sprawia, że dobrze będą się tu bawić młodsi, jak i starsi odwiedzający! Co ważne, na każdej dostępnej tu atrakcji, dorośli mogą towarzyszyć swoim pociechom — co tylko może sprawić, że każda spędzona tu minuta będzie jeszcze ciekawsza i gwarantować będzie niezapomniane emocje. Park ten otwarty jest też przez cały rok, stąd też warto zaplanować swoją wycieczkę już teraz! mandoria rzgow lodzkie Najlepsze rodzinne parki rozrywki w Polsce atrakcje dla rodzin z dziećmi

>>Dowiedz się więcej o Mandoria - Rzgów<<

6. Sady Klemensa - Podskarbice Szlacheckie Położony w pobliżu Rawy Mazowieckiej rodzinny park rozrywki i wypoczynku Sady Klemensa to coś, czego próżno szukać na mapie naszego kraju. Zapytacie pewnie: dlaczego? Otóż jak sama nazwa sugeruje cała infrastruktura tego miejsca, skupia się na edukacji najmłodszych o istocie natury i tym, jak wiele daje dam ona każdego dnia. Przechodząc przez bramy tego miejsca, będziemy mogli zobaczyć całe mnóstwo pięknych drzew, krzaków owocowych, ziół czy nawet  lasu iglastego pełnego świerków i lasu brzozowego. To właśnie na tym obejmującym ponad 5 hektarów terenie, dzieci dowiedzą się jak odpowiednio chronić przyrodę i wszystko z nią związane. Jeżeli chodzi o atrakcje, to nie można odmówić sobie odwiedzenia Tęczowej Krainy, gdzie czekają na nich liczne zagadki, podczas gdy na Gorących Piaskach można zbudować swój unikalny zamek z piasku. Natomiast na Leśnym Torze Przeszkód i w Parku Linowym sprawdzicie swoją zręczność i zwinność. Dzieci mogą tu również gonić Klemensa w specjalnych samochodzikach, pobawić się na grawitacyjnej zjeżdżalni, poskakać na dmuchańcach, a także poznać podziemny świat pełen tuneli w Kretowisku. Tu naprawdę nie da się nudzić! Nie brakuje tutaj też idealnego miejsca na rodzinny piknik i popołudniowy odpoczynek oraz sklepiku Klemensa — punktu, w którym kupimy na przykład produkty pszczele, ale też przyjazne środowisku dziecięce gadżety. sady klemensa Najlepsze rodzinne parki rozrywki w Polsce atrakcje dla rodzin z dziećmi

>>Dowiedz się więcej o Sady Klemensa - Podskarbice Szlacheckie<<

7. Inwałd Park - Inwałd To ogromny kompleks leżący w niewielkiej miejscowości Inwałd w Małopolsce... składający się tak naprawdę z czterech parków rozrywki! Dzięki tak szerokiej ofercie atrakcji wręcz niemożliwe jest to, abyście poczuli się znużeni w tym miejscu! Każdy z parków wchodzących w skład Inwałd Parku ma posiada inny profil i gwarantuje całkowicie inne przeżycia. Pierwszy z nich to Park Miniatur „Świat Marzeń”, w którym znajdziemy aż 60 miniatur najsłynniejszych budowli świata, jak londyński Big Ben, rzymskie Koloseum, posągi z Wyspy Wielkanocnej, czy nawet Stadion Narodowy, czy Sukiennice! Drugi to Lunapark, w którym znajdują się autodrom, rwąca rzeka, karuzele, kolejki czy kino 5D. Nie można zapomnieć też o dużym placu zabaw, gwarantującym niemałe emocje! Trzecim punktem jest Park Średniowieczny Warownia Inwałd, gdzie zbudowano tu przypominający czasy średniowiecza zamek z basztą widokowąZbrojownią i Salą Tortur i nie tylko, gdyż w podziemiach warowni znajdziemy paintballową Laser Arene! To nie lada gratka dla miłośników średniowiecznych klimatów! Ostatnim punktem tego kompleksu jest Kraina Dinozaurów, gdzie znajdziemy ponad 50 modeli prehistorycznych gadów, w przeróżnych skalach. Na szczególną uwagę zasługują też tu bogata kolekcja skamielin i szkieletów, park linowyminigolf, małpi gaj, dmuchane zjeżdżalnie czy euro bungee! inwałd park Najlepsze rodzinne parki rozrywki w Polsce atrakcje dla rodzin z dziećmi

>>Dowiedz się więcej o Inwałd Park - Inwałd<<

8. Park Ewolucji Sławutówko Park Ewolucji Sławutówko to miejsce położone po drodze na Półwysep Helski, stanowiące obecnie prawdziwy magnes dla rodzin z dziećmi poszukujących sposobu na ciekawe spędzenie rodzinnego czasu. Park ten ma obecnie ma ponad 500 metrów kwadratowych i skupia się na czasach prehistorycznych. Dzięki temu możecie przejść się ścieżką dinozaurów, odwiedzić kino prehistoryczne, czy też odbyć multimedialny seans w batyskafie. Zachwyt gwarantowany! To oczywiście nie wszystko, gdyż wśród atrakcji znajdziecie też replikę jednej z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych z epok neolitu i brązu — mowa oczywiście o Stonehenge! Na szczególną uwagę zasługuje też "Obrazy Prehistorii"  czyli jedenaście ekspozycji przybliżających to, jak wyglądało codzienne życie najstarszych przodków człowieka. To nie lada gratka nie tylko dla miłośników historii, ale też dla tych z was, poszukujących atrakcji nieco oddalonej od zgiełku Półwyspu Helskiego! park ewolucji slawutowko Najlepsze rodzinne parki rozrywki w Polsce atrakcje dla rodzin z dziećmi

>>Dowiedz się więcej o Park Ewolucji - Sławutówko<<

9. Zatorland Zator

Kompleks składający się aż z 5 parków tematycznych oraz wesołego miasteczka. Pierwszym z nich jest Dinozatorland ze ścieżką edukacyjną eksponującą ruchome modele dinozaurów. Warto odwiedzić też Park Mitologii z ustawionymi na wodzie figurami antycznych bogów i herosów, odwzorowaniem świątyni z Delf, labiryntem Minotaura i koniem trojańskim. Kolejnymi parkiem są Park Owadów z eksponatami ludzkiej wielkości, oraz Park Bajek i Stworzeń Morskich z makietami zwierząt żyjących w morzach i oceanach i figurami uwielbianych przez dzieciaki postaci z bajek. Natomiast od listopada działa Park św. Mikołaja, w którym znajduje się m.in. lodowisko i kino 4D, a Elfy organizują warsztaty wykonywania ozdób świątecznych. W lunaparku mamy do wyboru różnego rodzaju karuzele, kolejki, zjeżdżalnie, trampoliny, strzelnicę, salon gier, kino 5D Extreme i wiele innych. Do tego wszystkiego należy doliczyć jeszcze sporo innych atrakcji, jak gokarty, basen z łódkami, place zabaw czy dom do góry nogami.

zatorland-rodzinny-park-rozrywki

>>Dowiedz się więcej o Zatorland - Zator<<

10. Jura Park - Krasiejów Jura Park w Krasiejowie to miejsce idealne nie tylko dla miłośników filmu "Jurassic Park", ale też tych dzieci, które kochają te prehistoryczne stworzenia! Stworzone na miejscu wykopalisk miejsce jest wypełnione przeróżnymi atrakcjami dla najmłodszych i ich rodziców. Głównym elementem tego kompleksu jest ścieżka edukacyjna, uzupełniona przez 200 modeli dinozaurów 70 różnych gatunków, wykonanych w skali 1:1. To jednocześnie największy park dinozaurów w Europie. Podczas spaceru tą trasą będziecie mogli dowiedzieć się więcej ich temat! Na uwagę zasługują tu też Pawilon Paleontologiczny, Prehistoryczne Oceanarium i Tunel Czasu! Osobnym zagadnieniem jest tu Park Nauki i Ewolucji Człowieka - niezwykły pawilon multimedialny. Na miejscu znajdziemy też Kino Emocji Ciemna 5Dpark rozrywki z karuzelami, trampolinami i labiryntem, oraz ogromny plac zabaw. jura park Najlepsze rodzinne parki rozrywki w Polsce atrakcje dla rodzin z dziećmi

>>Dowiedz się więcej o Jura Park - Krasiejów<<

11. Łeba Park

Park dinozaurów wzbogacony o wiele dodatkowych atrakcji. Urządzony z dużym rozmachem, położony w niezwykłym miejscu – bardzo blisko morza, w popularnym kurorcie Łebie, na obszarze aż 20 ha. Wszystkie modele dinozaurów są tutaj wykonane w skali 1:1, poznajemy je spacerując malowniczą ścieżka edukacyjną z kładkami i mostami, wśród stawów i wysokich trzcin. Niezwykłe wrażenie robi m.in. mierzący aż 13 m wysokości jedyny w Polsce Brachiosaurus. Przygotowano tu również inne niespodzianki. Możemy odwiedzić Zamek Strachu, Wioskę Indiańską, dawną kuźnię i Małpi Gaj, a także przejechać się pojazdami Flintstonów czy Kolejką Czerwonego Kapturka. Na najmłodszych czeka Bajlandia, w której mogą obejrzeć swoje ulubione kreskówki, plac zabaw oraz mini zoo, gdzie zobaczyć można np. kangura, antylopy, muflony, ale również swojskie owieczki czy króliki. Z innych atrakcji warto wymienić jeszcze kino 7D, kule sferyczne, w których można chodzić po wodzie, galerię skamielin i minerałów, piracki chrzest, a także zabawę w amatorski połów ryb. W Łeba Parku znajduje się też sklep z pamiątkami i kilka barów w różnym stylu.

Łeba Park Rozrywki atrakcje dla dzieci

>>Dowiedz się więcej o Łeba Park - Łeba<<

12. Śląskie Wesołe Miasteczko Chorzów

Powstałe w 1959 roku Śląskie Wesołe Miasteczko jest najstarszym, a jednocześnie największym tego typu obiektem w naszym kraju. Zapewne niejeden dorosły Polak wspomina dziś z rozrzewnieniem spędzone tam chwile. Przez cały czas istnienia lunaparku jego atrakcje się zmieniały, dostosowując się do nowoczesnej techniki i potrzeb gości. Ale cały czas zachowuje się tu ciągłość tradycji, a legendarna już karuzela „Samoloty Duże”, działająca od samego początku, nadal należy do najchętniej odwiedzanych w parku. Wśród licznych rozrywek znajdziemy tu dziś zarówno coś dla maluchów, dla całej rodziny, jak i dla miłośników adrenaliny. Można więc wsiąść na jedną z karuzeli, do wyboru wiedeńska, ze słonikami czy biedronkami, przejechać się kolorowymi gondolami w kształcie baloników czy łabędzi albo bezpiecznymi samochodzikami. Cała rodzina na pewno chętnie wybierze się na Gwiazdę Dużą, czyli diabelski młyn wysokości 40 m, z którego świetnie widać panoramę Śląska, lub spłynie łodzią z wieży do basenu. Dla fanów ekstremalnych doznań polecany jest jedyny w Polsce roller coaster z podwójną pętlą, którego prędkość przekracza 60 km/h, karuzela Flic Flac, obracający się do góry nogami Skyflyer. Jest też klasyczna sala strachu i krzywe lustra. Maskotkami wesołego miasteczka są niedźwiedź Bartek i dziewczynka Lizzy.

slaskie-wesole-miasteczko-chorzow-park-rozrywki

>>Dowiedz się więcej o Legendia - Śląskie Wesołe Miasteczko - Chorzów<<

13. Deli Park - Trzebaw Deli Park znajdziemy w oddalonym o 15 kilometrów od Poznania Trzebawiu, a miejsce to gwarantuje kreatywną zabawę i aktywność na świeżym powietrzu! Sam park został podzielony na trzy sekcje, które oferują coś całkowicie innego! Pierwsza część parku to park miniatur i ogrody świata, wypełniona pomniejszonymi budowlami z całego świata, które można też oglądać z punktu widokowego. W drugiej części parku możemy bliżej zwierzęta mieszkające w mini zoo czy też obejrzeć modele wielkich owadów i zwierząt żyjących jeszcze w epoce lodowcowej. Trzeci sektor parku to podniebna eko-wioska, gdzie linowe i drewniane konstrukcje pozwalają na bliższe poznanie lasu. Na miejscu nie brakuje też strefy relaksu, piknikowego, placu zabaw czy miniparku linowego! deli park Najlepsze rodzinne parki rozrywki w Polsce atrakcje dla rodzin z dziećmi

>>Dowiedz się więcej o Deli Park - Trzebaw<<

14. Majaland - Kownaty Park Rozrywki Majaland w Kownatach to otwarty w 2018 roku park dedykowany przygodom Pszczółki Maji i jej przyjaciół. Obecnie zajmuje on powierzchnię przeszło 5 hektarów, jednak nadaj się rozbudowuje, co tylko może rozbudzać apetyty wszystkich miłośników tej bajki! Co ważniejsze, już teraz jest on największym w Polsce krytym parkiem rozrywki! Na miejscu czeka na nas ogrom atrakcji, powiązanymi z Pszczółką Mają i innymi postaciami z ulubionych bajek dzieci. W zewnętrznej części parku można zajrzeć mini zoo – Farmie Heidi, pokręcić się na Karuzeli Kwiatów, skorzystać ze zjazdów, ślizgów i wspinaczki na Placu Zabaw Gucia,  czy nawet udać się na przejażdżkę z konikiem polnym podczas Przygody z Filipem.  To nie wszystko, gdyż w strefie zewnętrznej Majaland znajdziemy też Miasteczko Samochodowe, Tańczącą Fontanne czy Wulkan! Wśród atrakcji skrytych pod dachem Majaland warto wyróżnić Plac Zabaw Mai, Karuzela Motyli, długą i szybką zjeżdżalnię Super Ślizg, Totem Wikingów, Rollercoasterem Wikingów... a to zaledwie początek. Tu trzeba po prostu być! majaland kownaty Najlepsze rodzinne parki rozrywki w Polsce atrakcje dla rodzin z dziećmi

>>Dowiedz się więcej o Majland - Kownaty<<

15. Rabkoland - Rabka Rabkoland to park rozrywki położony w niezwykle popularnym kurorcie Rabka-Zdrój i już od ponad 30 lat gwarantuje on niezapomniane przeżycia odwiedzającym. Wizyta w tym parku gwarantuje naprawdę sporo rozrywki, a to wszystko dzięki dostępnym tu atrakcjom! Znajdziemy tu ponad 35 atrakcji zlokalizowanych w aż... 5 strefach tematycznych! Są to Machinarium, Dolina Trzmiela, Góralsko Dżungla, Wioska Wikingów i Cyrk Luna, a co ciekawe, to latem 2022 zostanie otwarta kolejna kraina - Farma Cioci Maryni. W Cyrku Luna dzieją się rzeczy niezwykłe i magiczne - szczególnie w Domu Klauna Mareczka i Krzywych Lustrach. W Góralsko Dżungla poszalejemy wśród dzikich zwierząt, a na najmłodszych czeka świat widziany z wysoka z Wieży Duch Duch! Machinarium również oferuje moc atrakcji, gdyż znajdziemy tu Latający Autobus i Autostop, którym można pojechać naprawdę daleko! Wioska Wikingów zabierze nas w przeróżne zakątki świata pokroju Kopalnii Złota lub prawdziwej Wioski i Kuźni Wikingów. Natomiast najmłodsi goście muszą zawitać Doliny Trzmiela, gdzie jest magicznie i kolorowo! rabkoland rabka zdroj Najlepsze rodzinne parki rozrywki w Polsce atrakcje dla rodzin z dziećmi

>>Dowiedz się więcej o Rabkoland - Rabka<<