Planetarium Toruń

atrakcje Planetarium Toruń

Toruń, jedno z pięknijeszych miast nad Wisłą. Nie bez powodu tutejszy Zespół Staromiejscki został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Szukając kolejnych atrakcji dla dzieci w Toruniu nie sposób ominąć Planetarium - miejsca gdzie gwiazdy są w zasięgu ręki!

Jeśli Wasze dziecko jest w wieku szkolnym, tą atrakcję powinniście zapisać na liście obowiązkowych punktów do odwiedzenia podczas wizyty w Toruniu. Niesamowite projekcje wyświetlane na nowoczesnym sprzęcie pozwalają na ok.40 minut "odlecieć w kosmos i dotknąć gwiazd". Autorska technika 360D pozwala na całkowte pokrycie obrazem całej kopuły, tworząc spektakularny efekt. Projekcje astronomiczne są najbardziej widowiskowe i eukacyjne. Podczas nich dzieci (ale również rodzice) dowiedzą się wszystkiego o budowie Wszechświata, poznacie gwiazdozbiory, przybliżą tajemnice wielu planet, a nawet galaktyk. Zatem jeśli Wasze dziecko jest na etapie zainteresowania otaczającym go Światem, lub uwielbia kreskówki z "kosmicznymi" bohaterami, ten seans na długo zapadnie mu w pamięci. 

Planetarium pozstałe atrakcje i cenyPlanetarium w Toruniu to nie tylko projekcje astronomiczne. Na odwiedzających czekają dwie dodatkowe atrakcje. Pierwszą z nich jest Sala Geodium. Ta interaktywna wystawa opowie Wam wszystko o Ziemi jako planecie. Poprzez odpowiednie sterowanie efektami wizualnymi dowiemy się dlaczego mamy cztery pory roku czy dlaczego zachodzi słońce. Samodzielne lub rodzinne przejście przez kolejne stanowiska z eksperymentami pozwolą Wam na edukację połączoną ze świetną zabawą. Poczujecie czym jest trzęsienie ziemi, sprawdzicie jak tworzą się wydmy czy cyklon itp.   Sam klimat panujący w sali pozwoli na zapamiętanie wielu ciekawostek o naszej planecie, jednak zdjęcie z modelem kuli ziemskiej o średnicy ponad 2 m będą chciały mieć nie tylko dzieci. To tutaj znajdziecie również wybuchający wulkan, lodowiec z zorzą polarną czy makietę cywilizacji człowieka. Zwiedzanie tej atrakcji trwa około 40 minut.

opinie planetarium

Drugą atrakcją dodtkową Planetarium, jest Sala Orbitarium.To kolejna interaktywna wystawa, której najważniejszym elementem jest odwzorowany model sondy Cassini. To tutaj możecie pobawić się w centrum NASA i z pulpitów wokół sondy sterować konkretnymi jej urządzeniami. Na rodziny czeka kilka interaktywnych stanowisk, gdzie po raz kolejny wraz świetną zabawą nabywacie sporą dawkę wiedzy. Największą frajdę dzieciom sprawi efektowne uruchomienie odrzutowych silników. W tzw. między czasie na ekranach wokół Was będzieci emogli śledzić losy misji kosmicznych i dowiedzieć się więcej o wybranych planetach. 

atrakcje toruń

Planetarium i atrakcje - ceny (różnią się w różnych sezonach -zelacamy sprawdzenie)

SEANSE W SALI PLANETARIUM
bilet grupowy szkolny   8 zł od osoby
bilet ulgowy   10 zł
bilet normalny   12 zł

SALA GEODIUM (wystawa interaktywna)
bilet grupowy szkolny   6 zł od osoby
bilet ulgowy   7 zł
bilet normalny   9 zł

SALA ORBITARIUM (wystawa interaktywna)
bilet grupowy szkolny   6 zł od osoby
bilet ulgowy   7 zł
bilet normalny   9 zł

Uwaga: w weekendy i święta dla wszystkich bilety ulgowe

No i na koniec jeszcze dojazd do Planetarium:

źródło: www.planetarium.torun.pl