Planetarium Toruń

atrakcje Planetarium Toruń
Toruń, jedno z najpiękniejszych miast nad Wisłą. Nie bez powodu tutejszy Zespół Staromiejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Szukając kolejnych atrakcji dla dzieci w Toruniu nie sposób ominąć Planetarium - miejsca gdzie gwiazdy są w zasięgu ręki!

Jeśli Wasze dziecko jest w wieku szkolnym, tą atrakcję powinniście zapisać na liście obowiązkowych punktów do odwiedzenia podczas wizyty w Toruniu. Niesamowite projekcje wyświetlane na nowoczesnym sprzęcie pozwalają na ok.40 minut "odlecieć w kosmos i dotknąć gwiazd". Autorska technika 360D pozwala na całkowite pokrycie obrazem całej kopuły, tworząc spektakularny efekt. Projekcje astronomiczne są najbardziej widowiskowe i edukacyjne. Podczas nich dzieci (ale również rodzice) dowiedzą się wszystkiego o budowie Wszechświata, poznacie gwiazdozbiory, przybliżą tajemnice wielu planet, a nawet galaktyk. Zatem jeśli Wasze dziecko jest na etapie zainteresowania otaczającym go Światem, lub uwielbia kreskówki z "kosmicznymi" bohaterami, ten seans na długo zapadnie mu w pamięci.

Planetarium TORUŃ - atrakcje

Sala Geodium

Planetarium w Toruniu to nie tylko projekcje astronomiczne. Na odwiedzających czekają dwie dodatkowe atrakcje. Pierwszą z nich jest Sala Geodium. Ta interaktywna wystawa opowie Wam wszystko o Ziemi jako planecie. Poprzez odpowiednie sterowanie efektami wizualnymi dowiemy się dlaczego mamy cztery pory roku czy dlaczego zachodzi słońce. Samodzielne lub rodzinne przejście przez kolejne stanowiska z eksperymentami pozwolą Wam na edukację połączoną ze świetną zabawą. Poczujecie czym jest trzęsienie ziemi, sprawdzicie jak tworzą się wydmy czy cyklon itp.   Sam klimat panujący w sali pozwoli na zapamiętanie wielu ciekawostek o naszej planecie, jednak zdjęcie z modelem kuli ziemskiej o średnicy ponad 2 m będą chciały mieć nie tylko dzieci. To tutaj znajdziecie również wybuchający wulkan, lodowiec z zorzą polarną czy makietę cywilizacji człowieka. Zwiedzanie tej atrakcji trwa około 40 minut.

opinie planetarium

Mars #17

Drugą atrakcją dodatkową Planetarium, jest Sala Mars#17. W tym miejscu możemy stać się członkami prawdziwej misji kosmicznej! Przestrzeń zaaranżowana jest tak, że wygląda jak najprawdziwsza baza kosmiczna. To tutaj dzieci będą mogły pobrać próbki z czerwonej planety, usuwać usterki i odpowiednio gospodarować energią. W skrócie mówiąc - ich misją będzie przeżycie na stacji kosmicznej. To świetne miejsce, w którym dzieci będą się nie tylko bawić, ale nauczą się kreatywności i rozwiną swoje umiejętności. To wręcz idealne połączenie! toruń gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje planetarium opinie

Planetarium Toruń - godziny otwarcia

  • poniedziałek: nieczynne
  • wtorek - piątek: 10:00 - 15:00
  • sobota: 10:00 - 18:00
  • niedziela: 10:00 - 16:00
  • Lokalizacja Planetarium Toruń

Sprawdź także:

Kujawsko-pomorskie: atrakcje dla dzieci-co zobaczyć?