Z dzieckiem w podróży

Podróż z dzieckiem to nie lada przedsięwzięcie, a w dodatku jeśli trwa co najmniej kilka godzin.

Przygotowania rozpoczynam od zaplanowania trasy. Z reguły staram się wybierać możliwie najkrótszą drogę, która nie będzie stanowiła większego obciążenia dla dziecka. Najłatwiej wybrać przejazd autostradą, jednak nie zawsze istnieje taka możliwość ze względu na dodatkowe koszty podróży, stąd wybieram zwykłą drogę krajową, aczkolwiek niezwykle malowniczą.

Zdjęcie1245

Podczas trasy, gdzie coś się dzieje dziecko jest bardziej zaciekawione i łatwiej znosi trudy podróży. Następpnie przechodzę do montażu fotelika samochodowego tak aby był bezpiecznie i solidnie zapięty. Ze względu na to, iż mój samochód posiada 4 miejsca siedzące fotelik montuję za miejscem dla pasażera, choć wolałbym na środku kanapy. Bez odpowiedniego wyposażenia w produkty żywnościowe nie wybieram się w żadną drogą z dzieckiem bez względu na to czy jest to krótka czy długa trasa. Jedzonko dla malucha to podstawa, aby w trasie nie poszukiwać nerwowo sklepów, gdzie możemy kupić żywność dla dziecka. Soczki, serki do kieszonki oraz kanapeczki to podstawa dla małego łakomczucha ;-)

Nie obędzie się również bez arsenału zabawek i książeczek, które stanowią główne źródło zajęcia małego bohatera. Polecam książeczki z wierszykami lub bajeczkami, które może poczytać dziecku podczas podróży będące także idealnym usypiaczem. Ja stosuję również muzykę dla dzieci z ulubionymi piosenkami małego bohatera. Nie zapominam wówczas o kocysiu, którym przykrywam małego bohatera podczas snu. To jednak co najważniejsze podczas przewożenia dziecka, to rozsądek kierowcy i bezpieczna jazda. Nie zapominajcie, że każdy Wasz gwałtowny ruch kierownicą lub nagłe hamowanie może spowodować płacz dziecka, które przecież nie spodziewa się ani też nie rozumie gwałtownych zachowań na drodze.

Aha byłbym zapomniał! Ważne, abyście robili przerwy przynajmniej co 1,5 h jazdy, aby maluszek mógł wyprostować się na parkingu, troszkę podreptać oraz powdychać świeżego powietrza :-) PS. W przypadku gdy świeci słońce nie zapomnijcie o zasłonkach na szybę z kolorowymi obrazkami ;-) Życzę Wam szerokiej oraz szczęśliwej rodzinnej podróży z dzieckiem :-)
Zdjęcie1250