Poznań z dzieckiem? TAK! Sprawdź najlepsze atrakcje!

Poznań – miasto znane ze świetnej oferty akademickiej, międzynarodowych targów czy wyjątkowej gospodarności i zamiłowania do „pyr”. My jednak postanowiliśmy sprawdzić, czy do Poznania warto wybrać się z dzieckiem na weekend jakie atrakcje są godne polecenia.

Okazuje się, że oferta turystyczna Poznania jest wszechstronna jak jego mieszkańcy. Znajdziemy tu propozycje na każdą pogodę i na każdą porę roku. Jeśli zatem nie macie pomysłu na weekend,gorąco polecamy wypad do Poznania, a szczególnie w trakcie zbliżającego się długiego weekendu majowego – właśnie wtedy odbędzie się tam weekend za pół ceny organizowany przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.

POZnaj najlepsze atrakcje dla dzieci w POZnaniu

Poznajcie 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Poznaniu, które są wystarczającym powodem by odwiedzić stolicę Wielkopolski.

sprawdzamy najlepsze atrakcje dla dzieci w Poznaniu

Stary Rynek i trykające koziołki – tu musicie być koniecznie w samo południe. W centralnej części Starego Rynku wznosi się renesansowy ratusz, na którym już od 1551 r. w samo południe trykają się słynne, poznańskie koziołki. Stary Rynek to też idealne miejsce do podróży kulinarnej przez Poznań. Najlepiej, jeśli w punkcie informacji zaopatrzycie się w bezpłatny przewodnik kulinarny po mieście, w którym jest ponad pół tysiąca lokali gastronomicznych. Jeśli chcecie dowiedzieć się wcześniej gdzie zjecie regionalne dania i które lokale są najbardziej przyjazne dla rodzin z dziećmi możecie ściągnąć przewodnik online tutaj. Przeczytaj więcej o Starym Rynku i poznańskich koziołkach.

Gdzie z dzieckiem w Poznaniu

Rogalowe Muzeum – kulinarne odkrywanie Poznania nie może obyć się bez spróbowania Rogala Świętomarcińskiego. Dziś to jeden z najsłynniejszych polskich wypieków, chroniony unijnym certyfikatem pozwalającym wypiekać go wedle ścisłych wskazań tylko w Wielkopolsce. Prawdziwą frajdą dla dzieci (i nie tylko) jest możliwość poznania tajemnicy przepisu i własnoręcznego wyrobienia rogala. Przy okazji świetnej zabawy poznacie również niektóre zwroty gwary czy historię miasta ilustrowaną animacją „Rogalowa Historia Poznania”. Przeczytaj więcej o atrakcjach w Rogalowym Muzem.

escape room dla dzieci Poznań - Piracka Potyczka
Tajemniczy Pokój - jedna z nowszych atrakcji Poznania, w konwencji popularnych escape roomów, ale nastawiona przede wszystkim na dzieci. Można tu całą rodziną rozwiązywać emocjonujące zagadki, wcielając się w Indian czy poszukiwaczy przygód. Jest też jeden pokój specjalnie dla dorosłych. Wykorzystacie wyobraźnię i nauczycie się pracy zespołowej. Więcej o rodzinnych atrakcjach w Tajemniczym Pokoju.

zajęcia dla dzieci w Poznań- atrakcje

Centrum Kultury Zamek - dawny Zamek Cesarski to ostatnia i najmłodsza rezydencja monarsza w Europie, która powstała na początku XX wieku dla cesarza Wilhelma II. Dziś wnętrza Zamku okazują się być idealną scenerią dla dziecięcych zabaw i rozwijających kreatywność aktywności. Znajdziecie tu też wiele wystaw, kino i teatr animacji dla dzieci. Dowiedz się więcej o atrakcjach dla dzieci w Centrum Kultury Zamek.

park z placem zabaw Poznań

Park Cytadela – ten 100-hektarowy park nadaje się idealnie na rodzinny spacer. Nie brakuje tu uroczych alejek i ścieżek, świetnie nadających się rówież wycieczki rowerowe czy do jazdy na rolkach. Rozrywkę dzieciom zapewni kilka placów zabaw. Zadowoleni będą również fani militariów. Na terenie parku znajdują się pozostałości fortyfikacji, w których urządzono Muzeum Armii „Poznań” oraz Muzeum Uzbrojenia prezentujące różne rodzaje broni i amunicji zebranej na terenie Cytadeli - więcej o tej atrakcji Poznania.

Gdzie z dzieckiem Poznań atrakcje dla dzieci

ZOO Poznań – wizyta w ogrodzie zoologicznym to zawsze sprawdzony pomysł na rodzinny spacer. Poznańskie ZOO podzielone jest na dwie części -Stare ZOO – do którego wstęp jest bezpłatny, oraz niezwykle nowoczesne Nowe ZOO zajmujące aż 117 ha. Łącznie zobaczycie w nich ponad 2500 zwierzą z 368 gatunków. Dowiedz się więcej o atrakcjach ZOO w Poznaniu.

Poznań Palmiarnia gdzie z dzieckiem

Palmiarnia – doskonałym uzupełnieniem orgodu zoologicznego jest poznańska palmiarnia. To największy tego typu obiekt w Polsce, dlatego jeśli chcecie nawet w środku zimy pokazać dzieciom jak wyglądają tropiki, roślinność i egzotyczne ryby, to miejsce idealne na rodzinną wizytę. Dowiedz się więcej o Palmiarnii.

Atrakcje i sale zabaw dla dzieci - BRAMA Poznania

Brama Poznania – Ostrów Tumski to jedyna pozostała z licznych niegdyś w Poznaniu wysp na Warcie. Swoją siedzibę miał tu Mieszko I i była to prawdopodobnie największa i najlepiej ufortyfikowana twierdza ówczesnego państwa. Ekspozycja Bramy Poznania ma charakter multimedialny i inspiruje do samodzielnego odkrywania sekretów wyspy. W Bramie Poznania znajdują się też sale zabaw dla dzieci, w których umieszczono zabawki edukacyjne. Można też dobrać akcesoria dla rycerza i samemu stworzyć książęcą pieczęć. Przeczytaj więcej o atrakcjach dla dzieci w Bramie Poznania.

Skoda AutoLab centrum z atrakcjami dla dzieci

Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa Škoda AutoLab – to niezwykle interesujące miejsce dla małych i dużych fanów motoryzacji. W 5 strefach czekają interaktywne eksponaty m.in. symulator zderzenia i dachowania. Duży nacisk położony jest na edukację dotyczącą bezpieczeństwa i ekologii. Dowiedz się więcej o atrakcjach Centrum Skoda AutoLab w Poznaniu.

Poznań Najlepsze atrakcje dla dzieci

Malta – ta najbardziej rekreacyjna część Poznania położona u brzegu Jeziora Maltańskiego oferuje ciekawą rozrywkę latem i zimą. Świetnym miejscem jest Malta Ski, które zapewnia dwa całoroczne stoki narciarskie ze sztuczną nawierzchnią i uwielbiane przez dzieciaki tor saneczkowy i kolejka górska.

maltanka-kolejka-atrakcja-dla-dzieci-w-poznaniu

Świetną atrakcją na Malcie jest „Maltanka” czyli zabytkowa kolejka turystyczna, a na jej czele parowóz. Prawie 4 kilometrowa trasa kolejki łączy ze sobą wiele ciekawych atrakcji. 

Termy Poznań atrakcje

Termy Maltańskie – kolejna z niezawodnych atrakcji na Malcie. Wodne szaleństwa to jedna z ulubionych aktywności dzieci, a oferta Term Maltańskich zaspokoi zarówno dzieciaki szukające wodnych placów zabaw, jak i tych starszych, poszukujących sporej dawki adrenaliny. Przeczytaj więcej o atrakcjach Term Maltańskich.

Artykuł powstał we współpracy z
poznan-travel-1

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *