Gdzie w lutym jest ciepło? Ponad 20 sprawdzonych miejsc!

Kto z nas nie marzy o tym, aby choć na chwilę wyrwać się z panujących w Polsce zimą niskich temperatur i chociaż przez chwilę odpocząć od codzienności w pięknym i ciepłym miejscu? Przygotowaliśmy dla Was listę ponad 20 miejsc, w których pogoda z pewnością będzie idealna. Gdzie w lutym jest ciepło? Sprawdźcie koniecznie! Miejsca za miliony monet, ale też takie, na które nie wydacie fortuny!

gdzie ciepło w lutym rodzinne atrakcje wakacje zimą opinie

1 – Dominikana

Druga co do wielkości wyspa na Karaibach, której nazwę nadał sam Krzysztof Kolumb! Podzielona jest na dwie części: Haiti i Dominikanę. Białe plaże, palmy kokosowe, wysoki standard w hotelach i przede wszystkim cudowna pogoda – tego możemy spodziewać się na Dominikanie bez względu na to, kiedy planujemy wycieczkę. W lutym średnia temperatura to 29°C w ciągu dnia i 19°C w nocy, z kolei woda ma temperaturę około 26°C! Czeka nas długi lot, jednak to wręcz idealne miejsce na wypoczynek w lutym. Dominikana jednak nie należy do najtańszych kierunków 🙂

Sprawdź ceny wypoczynku na Dominikanie >>tutaj<<

gdzie jest ciepło w lutym gdzie na wakacje zimą opinie dominikana

2 – Sri Lanka

Perfekcyjne połączenie nowoczesności z kulturą Dalekiego Wschodu, cała masa wyjątkowych zabytków, klimat zwrotnikowo monsunowy i równikowo monsunowy na południu, piaszczyste plaże i liczne rafy koralowe – to jedne z wielu atrakcji, jakie oferuje nam Sri lanka. Dodajmy do tego 31°C w ciągu dnia, 23°C nocą i 28°C wody – czy można chcieć czegoś więcej? Ten kierunek jest bardzo popularny wśród biur podróży, dlatego jeśli planujemy wakacje w lutym – warto na bieżąco sprawdzać oferty last minute.

gdzie jest ciepło w lutym gdzie na wakacje zimą sri lanka opinie

3 – Wyspy Kanaryjskie

Co prawda luty jest najchłodniejszym miesiącem na Wyspach Kanaryjskich, ale dla nas, zostawiających za sobą lutową polską zimę, i tak będzie cudowną odmianą. Średnia temperatura w styczniu i w lutym na Kanarach waha się bowiem od 15 °C do 21 °C. Jest też oczywiście uzależniona od tego, na której z 7 wysp archipelagu będziemy się znajdować – im dalej na zachód, tym nieco chłodniej. Poranki na zachodnich wyspach, La Palmie, El Hierro, La Gomerze czy Teneryfie, mają łagodne średnie temperatury około 17 °C. Z kolei wschodnie wyspy, Lanzarote i Fuerteventura, ze względu na bliskość wybrzeża afrykańskiego i Sahary, są bardziej wilgotne i cieplejsze. Tutaj w lutym termometry mogą wskazywać nawet 25 °C. Położona między nimi Gran Canaria będzie odzwierciedlała klimat wszystkich Wysp Kanaryjskich. Różnice występują też między północą a południem wysp – na południu jest cieplej. Najbardziej widać to na przykładzie Teneryfy, w której centrum znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii – Teide. Co ważne, to jeden z dostępniejszych cenowo kierunków na zimowe wakacje.

Byliśmy w lutym na Teneryfie – sprawdź opinię!

Sprawdź okazje na wyloty na Wyspy Kanaryjskie >>tutaj<<

gdzie w lutym jest ciepło gdzie na wakacje zimą wyspy kanaryjskie kanary opinie

4 – Kuba

Kolejna wyspa karaibska – tym razem największa. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że do tego państwa należy około 3 tysięcy okolicznych wysepek! Zdecydowana większość wyspy należy do klimatu równikowego, który charakteryzuje się dużą wilgotnością. Wybierając się na Kubę powinniśmy jednak pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim musimy unikać spożywania zielonej sałaty (ze względu na możliwość zarażenia się amebą) i pamiętać, aby zachować szczególną ostrożność – z uwagi na czyhających na turystów kieszonkowców.  Kuba obecnie dynamicznie rozwija swoją infrastrukturę turystyczną. W lutym temperatura na Kubie to około 27°C w dzień, 18°C nocą, a temperatura wody to około 25°C!

gdzie jest ciepło w lutym gdzie na wakacje zimą opinie kuba

5 – Kenia

Wschodnie wybrzeże Afryki Środkowej, klimat równikowo monsunowy, miejsce położone idealnie na równiku, otulone Oceanem Indyjskim i 47 pod względem wielkości kraj na świecie. W Kenii z pewnością nie będziemy się nudzić – to kraj bogaty zarówno kulturowo, jak i pełny niezwykłych zwierząt i roślinności. Przebywając w Kenii powinniśmy uważać na źródło wody, którą planujemy spożyć i w której chcemy się wykąpać. Ten kraj jest idealnym miejscem na wakacje przez cały rok. W lutym średnia temperatura powietrza w ciągu dnia to 32°C, nocą 24°C, a temperatura wody w oceanie sięga około 28°C.

Sprawdź opinię >>Kenia zimą z dzieckiem- safari,bezpieczeństwo…<<

gdzie jest ciepło kenia w lutym gdzie na wakacje zimą opinie

6 – Tajlandia

Ten kraj nazywany jest przez wiele osób Krainą Uśmiechu, a wszystko dzięki szczególnej życzliwości i gościnności mieszkańców wobec turystów. Te azjatyckie państwo kryje w sobie wiele przepięknych klasztorów, monumentalnych budowli, ale i kusi rajskimi plażami czy wyjątkową naturą. Wybierając Tajlandię na wakacje pamiętajmy o tym, aby nie spożywać wody prosto z kranu i że ich posiłki są zdecydowanie bardziej przyprawione, niżeli ma to miejsce w Polsce. Ważnym jest również odpowiednie ubranie podczas zwiedzania muzułmańskich i buddyjskich klasztorów. Temperatury w Tajlandii z pewnością przypadną nam do gustu. W lutym możemy spodziewać się około 33°C w ciągu dnia i aż 24°C nocą!

Czytaj relację i opinie >>Tajlandia zimą z dziećmi<<

Najlepsze oferty na wypoczynek w Tajlandii >>tutaj<<

gdzie jest ciepło w lutym gdzie na wakacje zimą opinie tajlandia

7 – Malediwy

Malediwy są kolejnym, azjatyckim rajem na ziemi i częstym kierunkiem w ofertach last minute. Jedną z ich atrakcji jest przepiękna, przejrzysta i jednocześnie turkusowa woda, w której aż mieni się różnorodnymi kolorami raf koralowych. To miejsce bardzo często wybierane jest przez osoby, które uwielbiają nurkować. Pamiętajmy jednak, że nie wolno nam zabierać muszli z plaży – możemy zakupić je jedynie w lokalnych sklepikach. Z racji tego, że wyspy Malediwów nie należą do największych, a dodatkowo są bardzo płaskie – wciąż grozi im zalanie, w związku z czym jeśli mamy możliwość – powinniśmy wybrać się tam możliwie najszybciej. Średnia temperatura na Malediwach w lutym to 31°C w ciągu dnia i 24°C nocą, z kolei średnia temperatura wody w tym czasie to 27°C.

malediwy gdzie jest ciepło w lutym gdzie na wakacje zimą opinie

8 – Zanzibar

Zanzibar jest jedną z wysp, na której wakacje trwają cały rok. Oblana wodami Oceanu Indyjskiego wyspa przypraw nie jest jeszcze szczególnie popularnym kierunkiem turystycznym, choć z upływem czasu się to zmienia. Jeśli szukamy spokojnego miejsca, pełnego egzotycznej natury i pięknych plaż z palmami kokosowymi – Zanzibar będzie idealnym miejscem. W lutym średnia temperatura to około 32°C w dzień i 22°C nocą.

Sprawdź ceny wypoczynku na Zanzibar >>tutaj<<

gdzie jest ciepło w lutym gdzie na wakacje zimą opinie zanzibar

9 – Zjednoczone Emiraty Arabskie

Oblane wodami Zatoki Perskiej i Zatoki Omańskiej, położone na Półwyspie Arabskim państwo kusi coraz większą liczbę turystów z całego świata. Nic dziwnego – to właśnie tutaj możemy zobaczyć wszystko „NAJ” – najwyższy budynek świata, jakim jest wysoka na 828 metry Burj Khalifa, największe centrum handlowe, największą sztuczną wyspę itd..  Właśnie wspomniany Dubaj jest jednym z miast, do którego przyjeżdża najwięcej turystów – zaraz obok Abu Dhabi. Luksus, nowoczesne hotele, beduińskie wioski, przepiękne pustynie czy rafy koralowe – to tylko niektóre z atrakcji, jakie mogą zaoferować nam Emiraty Arabskie. W lutym możemy spodziewać się około 27°C w ciągu dnia i 18°C nocą, co jest pogodą bardzo sprzyjającą, choć pamiętajmy o tym, że w lipcu temperatury sięgają tam powyżej 42°C!

Sprawdź opinię i  relację >>Dubaj zimą z dziećmi<<
>>Tutaj<< zarezerwujesz najtaniej wczasy w Emiratach

dubaj gdzie jest ciepło w lutym gdzie na wakacje zimą opinie

10 – Peru

Ten kraj jest sercem jednej z najstarszych cywilizacji świata. W Peru czeka na nas wiele przepięknych miejsc – chociażby Jezioro Titicaca czy Kanion Colca. Wybierając się do Peru warto zorganizować czas tak, aby znaleźć go na wizytę w Cuzco – jest to ostatnie miejsce, położone 3300 m.n.p.m., gdzie możemy zobaczyć pozostałości do cywilizacji Inków. Nie możemy też pominąć Machu Picchu czy stolicy Peru – Limy. Pamiętajmy, że woda w kranie nie nadaje się do picia i przed jej spożyciem powinniśmy wcześniej ją przegotować. Istotnym jest też fakt, aby nie podróżować samotnie po zmroku – co tyczy się głównie kobiet. W lutym w Peru możemy spodziewać się około 28°C w ciągu dnia i 22°C nocą.

gdzie jest ciepło w lutym peru gdzie na wakacje zimą opinie

11 – Egipt

Kolejnym miejscem, w którym możemy spodziewać się ciepła w lutym jest popularny już Egipt. Ten kraj przez cały rok odwiedzany jest przez rzesze turystów i wydawać by się mogło, że nie potrzebuje już reklamy. Jeśli szukacie idealnego hotelu w Egipcie z aqua parkiem, koniecznie zajrzyjcie TUTAJ. W lutym w Egipcie średnia temperatura powietrza to 23°C w ciągu dnia i 19°C nocą. Nie będziemy ukrywać – Egipt to jeden z najtańszych kierunków na zimowe „ciepłe” wakacje.

Rezerwuj Egipt najtaniej >>tutaj<<

egipt zimą ciepłe wakacje z dzieckiem okazje

gdzie jest ciepło w lutym gdzie na wakacje zimą opinie egipt

12 – Madera

Ten podzwrotnikowy raj, należący do Portugalii cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów. Czekają tu na nas wulkaniczne góry, tropikalna roślinność i inne przepiękne krajobrazy. Warto jednak pamiętać o tym, że temperatura w lutym to około 19°C w ciągu dnia i 13°C nocą – nie jest więc tam przesadnie ciepło i pogoda jest raczej wiosenna, jednak zdecydowanie cieplej niż u nas o tej porze roku.

Czytaj relację >>Madera z niemowlakiem<<

madera gdzie jest ciepło w lutym gdzie na wakacje zimą opinie

13 – Tunezja

Ten afrykański kraj cieszy się ogromną popularnością wśród turystów nie tylko ze względu na przepiękną pogodę, ale i z uwagi na gościnność jego mieszkańców. Mówi się, że Tunezja jest najbardziej europejskim miejscem w Afryce. W ofertach last minute z pewnością znajdziemy wycieczki do Tunisu czy Hammamet w bardzo atrakcyjnych cenach. Białe domy, czyste plaże, piękne wody Morza Śródziemnego, a do tego wiosenna pogoda w lutym (około 16°C w dzień i 7°C nocą) – czego chcieć więcej?

Sprawdź oferty i promocje >>Tunezja<<

gdzie jest ciepło w lutym gdzie na wakacje zimą opinie tunezja

14 – Cypr

Potocznie nazywany Wyspą Afrodyty jest jedną najpiękniejszych i największych wysp w tej części Morza Śródziemnego. Tutaj sezon turystyczny trwa cały rok, czemu sprzyjają dodatnie temperatury. Na Cyprze czekają na nas liczne atrakcje, a bogate zaplecze turystyczne, szerokie możliwości uprawiania różnorodnych sportów czy przepiękne zabytki, które możemy zwiedzić – to tylko niektóre z nich. Więcej na temat temperatury na Cyprze w okresie zimowym przeczytasz tutaj.

Sprawdź terminy i ceny – Cypr w lutym >>tutaj<<

cypr gdzie jest ciepło w lutym gdzie na wakacje zimą opinie

15 – Wyspy Zielonego Przylądka

Składający się z piętnastu wysp położonych na zachód od wybrzeża Afryki archipelag cieszy się popularnością wśród turystów przez cały rok. Temperatura nigdy nie spada tutaj poniżej 20°C! To obszary pełne tajemniczych jaskiń, piaszczystych plaż i przepięknych raf koralowych. Wyspy Zielonego Przylądka nazywane są również rajskim zakątkiem Oceanu Atlantyckiego i są idealnym miejscem, aby oswoić się nieco z afrykańskim stylem życia. W lutym możemy spodziewać się tutaj około 25°C w ciągu dnia i około 20°C nocą!

Sprawdź najlepsze oferty >>tutaj<<

gdzie jest ciepło w lutym wyspy zielonego przylądka gdzie na wakacje zimą opinie

16 – Bali

Ta przepiękna, należąca do Indonezji wyspa cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Położona w archipelagu Małych Wysp Sudańskich w znacznej części porośnięta jest tropikalnymi lasami, a sztuka tego miejsca znana jest na całym świecie. Charakterystyczne rzeźby, kolorowe malowidła, teatr cieni „wayang”, gamelan (instrument muzyczny) i te przepiękne plaże – to naprawdę warto zobaczyć. Średnie temperatura na Bali w lutym to 31°C w ciągu dnia i średnio 24°C nocą.

bali gdzie jest ciepło w lutym gdzie na wakacje zimą opinie

17 – Maroko

Oblane wodami Oceanu Atlantyckiego i położone w zachodniej części Afryki państwo jest miejscem, w którym spędzone wakacje na długo zostaną w naszej pamięci. W Maroko czekają na nas chociażby bardzo popularne i jednocześnie tętniące życiem miejscowości – Casablanca i Agadir. Możemy przyjechać się na wielbłądzie po pustyni, zwiedzić Park Narodowy, lub wpaść w zakupowy szał odwiedzając kolorowe suki (cześć miasta, gdzie zgromadzona jest większość sklepików). W lutym w Maroko możemy spodziewać się typowo wiosennej pogody – około 18°C w ciągu dnia i 7°C nocą.

Sprawdź ceny i terminy >>Maroko w lutym<<

gdzie jest ciepło w lutym gdzie na wakacje zimą opinie maroko

18 – Goa (Indie)

Goa jest jednym ze stanów wchodzących w skład Indii, położonym na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Indyjskiego. Miejsce to charakteryzuje się uroczymi wioskami położnymi pośród pól ryżowych, licznymi parkami narodowymi i terenami leśnymi, oraz zabytkami. Białe plaże i czysta woda z pewnością pozwolą nam na udany wypoczynek. Z kolei indyjska kuchnia uważana jest za jedną z najlepszych na świecie, co z pewnością przełoży się na nowe doświadczenia naszych kubków smakowych. Pamiętajmy jednak, aby raczej sięgać po wodę butelkową znanych marek, niżeli po tą bezpośrednio z kranu. Całe Indie znane są również z tego, że często dochodzi tutaj do kradzieży – zachowajmy więc czujność, szczególnie w zatłoczonych miejscach. W lutym w Goa średnia temperatura to około 27°C w ciągu dnia i 20°C nocą – zazwyczaj są one jednak sporo wyższe nawet o tej porze roku.

indie gdzie jest ciepło w lutym gdzie na wakacje zimą opinie goa

19 – Meksyk

Oblanego aż czterema wodami kraju położonego na południu Ameryki Północnej nikomu nie trzeba przedstawiać, prawda? Tutaj temperatury odczuwalne właściwie przez cały rok są wyższe niż 30°C. Kultura Majów, Azteków i Indian zachwyci nawet najbardziej wymagających podróżników. Indiańskie wioski, piramidy, wodospady, białe plaże czy pełne kaktusów pustynie – to koniecznie trzeba zobaczyć! Z racji klimatu zwrotnikowego powinniśmy uważać na wodę i surowe jedzenie.

Sprawdź oferty >>tutaj<<

gdzie jest ciepło w lutym meksyk gdzie na wakacje zimą opinie

20 – Brazylia

Najcieplejszym regionem w Brazylii są okolice Praia do Futuro. Te położone w Ameryce Południowej państwo oferuje turystom liczne atrakcje przez cały rok. Tropikalne puszcze, amazońska dżungla czy największe dorzecze świata – to miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas podróży do tego kraju. Nie zapominajmy o  znanej na całym świecie figurze Chrystusa Zbawiciela, samym Rio de Janeiro czy popularnej plaży Copacabana. Średnia temperatura w lutym w całej Brazylii to około 32°C w ciągu dnia i aż 23°C nocą.

brazylia gdzie jest ciepło w lutym gdzie na wakacje zimą opinie

21 – Argentyna

Położona na południu Ameryki Południowej i oblana od wschodu wodami Oceanu Atlantyckiego Brazylia jest idealnym miejscem na wakacje w lutym. Dlaczego? Ponieważ właśnie między grudniem a marcem – temperatury są najwyższe, a woda najcieplejsza. W lutym możemy spodziewać się tutaj naprawdę wysokich temperatur mimo tego, że średnia dla całej Argentyny w tym czasie to 26°C w dzień i 17°C nocą. Argentyna jest niestety zaliczana do jednego z najniebezpieczniejszych krajów na świecie – powinniśmy tutaj uważać nie tylko na złodziejaszków, ale i nieuważnych kierowców.

gdzie jest ciepło w lutym gdzie na wakacje zimą opinie argentyna

4 comments

Leave Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *