Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce 2024

Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera – któż nie lubi świątecznych jarmarków? W Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Poznajcie te najciekawsze!

Organizowane w polskich miastach jarmarki bożonarodzeniowe rozwijają się z roku na rok, nawiązując do niezwykle popularnej tradycji Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Kramy z tanimi wyrobami „made in China” odchodzą w przeszłość, a zastępuje je rękodzieło, wysokiej jakości ozdoby świąteczne czy regionalne przysmaki. Organizuje się coraz więcej wydarzeń towarzyszących – koncertów, spektakli, pokazów oraz zapewnia rozliczne atrakcje – lodowisko, konkursy, karuzele itd. W tym roku po raz kolejny będzie można bawić się i robić zakupy w świątecznej atmosferze w wielu polskich miastach.

Najlepsze Jarmarki Świąteczne w Polsce:


Wrocław - Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2019 kiedy atrakcje najładniejsze w Polsce

Do ścisłej czołówki polskich jarmarków bożonarodzeniowych z pewnością zaliczyć trzeba ten odbywający się na wrocławskim rynku. Najbardziej rozpoznawalnym elementem dekoracji jest tu wielki Świąteczny Wiatrak. Od strony ulicy Świdnickiej ustawiana jest brama, po przekroczeniu której przenosimy się do zaczarowanej krainy. Przygotowano sporo atrakcji dla dzieci.

Wrocław Jarmark Bożonarodzeniowy kiedy atrakcje najładniejsze w Polsce

Mogą poznać najpiękniejsze baśni w Bajkowym Lasku, pokręcić się na karuzeli „Rudolf i przyjaciele”, wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych czy spróbować przejść Zimowy Labirynt. Przygotowano także bogaty program artystyczny z występami na żywo, Baśniową Paradą Elfów i Reniferów czy Przywitaniem Mikołaja. Natomiast różnorodność sprzedawanych artykułów i smakołyków może przyprawić o zawrót głowy. Znajdziemy tu nie tylko tradycyjne polskie potrawy, ale i francuskie naleśniki czy słodkie hiszpańskie churros. Sprzedawane są wysokiej jakości wyroby z całego świata, biżuteria, ceramika, rzeźby, dekoracje, odzież i ozdoby. Tylko podczas jarmarku można też spotkać Krasnala Prezentusia, który spełnia świąteczne życzenia. W 2023 r. Jarmark czeka na wszystkich w dniach 24 listopada i potrwa, aż do 7 stycznia 2024 r.  Dowiedz się więcej o Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu.

Zobacz co się działo podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu:


Jarmark Świąteczny w Gdańsku - 2023

Gdańsk Jarmark Bożonarodzeniowy atrakcje 2023

Gdański jarmark odbywa się tradycyjnie na Targu Węglowym pomiędzy dwoma słynnymi bramami – Złotą i Wyżynną. Powstają tu wówczas iście bajkowe dekoracje z Anielskim Młynem, Zaczarowaną Karetą, w której można zrobić sobie zdjęcie, olbrzymimi bombkami czy Przystanią pod Jemiołą specjalnie dla zakochanych. Świetnej zabawy symulator lotu saniami, gadający ludzkim głosem Łoś Łucek czy piękna karuzela wenecka. Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy jest nie tylko najpiękniejszym w Polsce, ale i jednym z najciekawszych w Europie! Zdobył II miejsce w konkursie Best Christmas Markets organizowanym przez portal Europe's Best Destinations!

Świąteczny Gdańsk Jamark Bożonarodzeniowy atrakcje opinie najlepszy jarmark w Polsce Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce 2023 Gdańsk

W weekendy można też zobaczyć wielkoformatowe animacje. Na świątecznie przystrojonych kramach rzemieślnicy sprzedają biżuterię, ceramikę czy ręcznie wykonaną odzież, a dla podniebienia przygotowano tradycyjne wędliny czy pierogi. W pobliskiej Zbrojowni odbywa się Świąteczny Jarmark Sztuki, organizowane są konkursy i przedstawienia. W Gdańsku w tym roku Jarmark rozpocznie się wcześniej niż w ubiegłym roku - już  24 listopada do 23 grudnia. Będzie kilka nowości - dowiedz się więcej o Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku.

Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk opinie atrakcje godziny otwarcia do kiedynajlepsze jarmarki świąteczne bożonarodzeniowe w Polsce najpiękniejsze Gdańsk 2023najlepsze jarmarki świąteczne bożonarodzeniowe w Polsce najpiękniejsze Gdańsk 2023

fot. AMBEREXPO


Katowice - Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy 

W tym roku w gronie najlepszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Polsce nie mogło zabraknąć Katowic. Organizowany tu Jarmark zrobi wrażenie nawet na stałych bywalcach Jarmarku w Gdańsku czy Wrocławiu.  Tegoroczną nowością jest olbrzymi diabelski młyn o wysokości 33 metrów. diabelski młyn katowice ceny godziny otwarcia jarmark Bożonarodzeniowy Zdjęcia:  WS-Art PHOTO / DRONE – Szymon Wójcik To doskonała okazja do poznania Katowic z nowej perspektywy. Atrakcjami, które zauroczą dzieci będą bajkowe domki z ruszającymi się figurkami, pociąg rodem z baśni, czy też bajki w plenerowym kinie! Natomiast dorośli (a być może nie tylko) na pewno zechcą skorzystać z sezonowego lodowiska o wymiarach 20×20 metrów. Czytajcie więcej - zobaczcie video o Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach Jarmark bozonarodzeniowy Katowice 2023

Poznań - Jarmark Świąteczny 2023

Poznańskie Betlejem jest jednym z największych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Polsce. O jego jakości niech świadczy nominacja do Najlepszych Jarmarków w Europie! Zarówno na Placu Wolności, jak i na Starym Rynku czekają na nas całe masy atrakcji.

najpiękniejsze w Polsce -Jarmark Bożonarodzeniowy Poznań

Jednymi z nich jest "Christmas Silent Disco", czyli impreza w słuchawkach przy świątecznych melodiach, która szczególnie przypadnie do gustu najmłodszych. Będzie też świąteczna zumba, wspólne kolędowanie, różnego rodzaju koncerty i pokazy. Niebywałą atrakcją jest coroczny pokaz rzeźbienia w lodzie.  Sprawdźcie program i atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego w Poznaniu.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci - szereg różnych animacji i spotkanie ze Świętym Mikołajem z całą pewnością wprowadzą ich w świąteczny nastrój. Wszystkie atrakcje będą dostępne na Starym Rynku od 17.11.2023-07.01.2024 r.

 Czytaj również: 10 miejsc na Święta z dzieckiem -hotele i ceny


Kraków - Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Najładniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce Kraków kiedy

Najstarszy i chyba najbardziej znany jarmark bożonarodzeniowy w Polsce, który odbywa się w magicznej scenerii Rynku Głównego. Krakowskie Targi Bożonarodzeniowe, bo tak oficjalnie się nazywają, w 2008 roku zostały uznane przez „Times” za jeden z najpiękniejszych jarmarków w Europie, a w 2016 w podobnym plebiscycie doceniło je CNN. Z innymi znanymi europejskimi jarmarkami Kraków może konkurować nie tylko śnieżną aurą (której na wielu jarmarkach Europy Zachodniej brak), ale także lokalnymi przysmakami, jak oscypek z grilla czy grzaniec galicyjski. Wśród pamiątek i prezentów warto zwrócić uwagę na charakterystyczne dla regionu wyroby z wełny. Do największych atrakcji tego jarmarku należy Korowód Kolędniczy czy pokaz Dziadów. W 2023 r. roku impreza odbędzie się w dniach 24.11.2023 - 01.01.2024 r.  Czytaj więcej o Jarmarku Świątecznym w Krakowie.


Bydgoszcz - Jarmark Świąteczny 2023

Kolejna stolica regionu staje na wysokości zadania! Bydgoski Jarmark Świąteczny już jakiś czas temu polecili nam sami mieszkańcy Bydgoszczy. Czy jest się czym chwalić? Mimo krótkiej – tylko 5 letniej tradycji - Bydgoski Jarmark Świąteczny znalazł się już w czołówce najpiękniejszych jarmarków w Polsce.

Najładniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce Świąteczny Jarmark Bydgoszcz

To z całą pewnością jeden z najdłuższych Jarmarków trwa od 18 listopada do 22 grudnia 2023. To co wyróżnia Bydgoski Jarmark Świąteczny, to jego lokalizacja i wyjątkowy klimat. Jedyny w Polsce Jarmark na moście, w ścisłym centrum miasta, w otoczeniu urokliwej rzeki Brda rozciąga się od Placu Teatralnego, przez Most Staromiejski, po Stary Rynek. 60 wystawców nie tylko z Bydgoszczy i regionu, ale także z Polski m.in. ze Śląska, Zakopanego oraz Holandii oferuje nie tylko bogatą ofertą gastronomiczną, ale także unikalne rękodzieła, szeroki wybór ozdób i upominków świątecznych i produkty regionalne.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Polsce - atrakcje dla dzieci Jarmark Bożonarodzeniowy Bydgoszcz

Na najmłodszych, ale i nie tylko czeka zimowe wesołe miasteczko, w którym znajdują się m.in. 33 metrowe koło diabelski młyn, ciuchcia Mikołaja, kilkudziesięcioletnia unikatowa karuzela wenecka z herbami miast, które odwiedzała w pierwszych latach swojej działalność, czy labirynt luster.

Najlepsze Iluminacje Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce

Całość dopina dbałość o dekoracje i świąteczne iluminacje, a codzienna muzyka na żywo czynią atmosferę jarmarku niepowtarzalną. W październiku tego roku Bydgoszcz została przyjęta do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie muzyki. Muzyka, jest jeden z filarów miasta. Dlatego podczas całego jarmarku odbywa się aż 130 koncertów na żywo.

Zobaczcie jaki piękny, świąteczny klimat jest w Bydgoszczy:

Opole - Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Jarmark Świąteczny w Opolu szturmem dołączył do grona najciekawszych Jarmarków w Polsce.  „Kraina Ciepła”, bo tak nazywany jest Jarmark w Opolu, odbędzie się w dniach 25.11 – 31.12.2023 w Opolu. W tych dniach rynek w Opolu zamieni się w magiczne miejsce, pełne zapachów świeżych choinek, aromatu grzanego wina i pysznych pierników. To doskonała okazja aby spędzić rodzinny, świąteczny czas w wyjątkowej atmosferze. Na odwiedzających czkają liczne pokazy na scenie, wiele dodatkowych atrakcji, a dla najmłodszych warsztaty. Jarmark Świąteczny to również doskonała okazja do znalezienia wyjątkowych prezentów wśród lokalnych wystawców. najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Polsce Jarmark Opole najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe świąteczne w Polsce - Opoile W tym roku w kreatywnej strefie czekają na Was m.in.: dekoracje choinkowe a tam bombki, girlandy, łańcuchy i inne cuda; wyborne sery, sękacze, oscypki; -świąteczne kubeczki; słodkości, manufaktury czekolady; piwa rzemieślnicze; rękodzieło i produkty regionalne.  Olbrzymia strefa rozrywkowa czeka na śmiałków, którzy będą chcieli podziwiać panoramę jarmarku z niesamowitego koła młyńskiego, a dla tych nieco młodszych czekają karuzele i „ bajkowy lasek”. Podczas całego wydarzenia przygotowane zostały liczne pokazy sceniczne, konkursy z nagrodami oraz koncerty podczas których będzie okazja do wspólnego biesiadowania i kolędowania! Nie zabraknie również Mikołaja, a nawet wielu – bo przez Jarmark przejdzie Marsz Mikołajów.
Więcej informacji >>tutaj
Zobacz jaka piękna atmosfera jest w Opolu:

 Warszawa - Jarmarki Bożonarodzeniowe 2023

Największym wydarzeniem w stolicy jest Jarmark Barbakan Rzemiosłem Zdobiony. To wydarzenie od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców i turystów, którzy tłumnie odwiedzają Stare Miasto. Drobniejsze wydarzenia organizowane są również w galeriach handlowych. Jednak trudno nie odnieść wrażenia, że w Warszawie nie ma aż tak bogatego w atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego jak chociażby te w Gdańsku czy we Wrocławiu. Na szczęście Warszawa wyjątkową świąteczną atmosferę i niezwykłe iluminacje - czytaj więcej Warszawa-Iluminacje Świąteczne.

Odwiedzajcie naszą stronę częściej - wkrótce również inne miasta i więcej informacji Chcesz nas poinformować o Jarmarku w Twoim mieście? Koniecznie napisz nam o tym lub zostaw komentarz na Facebooku

Zobaczcie także: Najpiękniejsze Jarmarki Świąteczne w Niemczech

6 comments

Leave Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *