Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce 2018

Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera – któż nie lubi świątecznych jarmarków? W Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Poznajcie te najciekawsze!

Organizowane w polskich miastach jarmarki bożonarodzeniowe rozwijają się z roku na rok, nawiązując do niezwykle popularnej tradycji Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Kramy z tanimi wyrobami „made in China” odchodzą w przeszłość, a zastępuje je rękodzieło, wysokiej jakości ozdoby świąteczne czy regionalne przysmaki. Organizuje się coraz więcej wydarzeń towarzyszących – koncertów, spektakli, pokazów oraz zapewnia rozliczne atrakcje – lodowisko, konkursy, karuzele itd. W tym roku po raz kolejny będzie można bawić się i robić zakupy w świątecznej atmosferze w wielu polskich miastach. Sprawdźcie, gdzie odbędą się najciekawsze jarmarki.

Wrocław Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2018 kiedy atrakcje najładniejsze w Polsce

Do ścisłej czołówki polskich jarmarków bożonarodzeniowych z pewnością zaliczyć trzeba ten odbywający się na wrocławskim rynku. Najbardziej rozpoznawalnym elementem dekoracji jest tu wielki Świąteczny Wiatrak. Od strony ulicy Świdnickiej ustawiana jest brama, po przekroczeniu której przenosimy się do zaczarowanej krainy. Przygotowano sporo atrakcji dla dzieci.

Wrocław Jarmark Bożonarodzeniowy kiedy atrakcje najładniejsze w Polsce

Mogą poznać najpiękniejsze baśni w Bajkowym Lasku, pokręcić się na karuzeli „Rudolf i przyjaciele”, wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych czy spróbować przejść Zimowy Labirynt. Przygotowano także bogaty program artystyczny z występami na żywo, Baśniową Paradą Elfów i Reniferów czy Przywitaniem Mikołaja. Natomiast różnorodność sprzedawanych artykułów i smakołyków może przyprawić o zawrót głowy. Znajdziemy tu nie tylko tradycyjne polskie potrawy, ale i francuskie naleśniki czy słodkie hiszpańskie churros. Sprzedawane są wysokiej jakości wyroby z całego świata, biżuteria, ceramika, rzeźby, dekoracje, odzież i ozdoby. Tylko podczas jarmarku można też spotkać Krasnala Prezentusia, który spełnia świąteczne życzenia. W 2018 r. czeka na wszystkich w dniach 23.11-31.12. Dowiedz się więcej o Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu.

Zobacz co się działo podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu:

Jarmark Świąteczny w Gdańsku - 2018

Jarmark Świąteczny Gdańsk opinie atrakcje termin

Gdański jarmark odbywa się tradycyjnie na Targu Węglowym pomiędzy dwoma słynnymi bramami – Złotą i Wyżynną. Powstają tu wówczas iście bajkowe dekoracje z Anielskim Młynem, Zaczarowaną Karetą, w której można zrobić sobie zdjęcie, olbrzymimi bombkami czy Przystanią pod Jemiołą specjalnie dla zakochanych. Świetnej zabawy dostarcza lodowisko, karuzela wenecka czy 50-metrowe koło widokowe AmberSky.

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce 2018 Gdańsk

W weekendy można też zobaczyć wielkoformatowe animacje. Na świątecznie przystrojonych kramach rzemieślnicy sprzedają biżuterię, ceramikę czy ręcznie wykonaną odzież, a dla podniebienia przygotowano tradycyjne wędliny czy pierogi. W pobliskiej Zbrojowni odbywa się Świąteczny Jarmark Sztuki, organizowane są konkursy i przedstawienia. W Gdańsku w tym roku Jarmark rozpocznie się 1 grudnia i potrwa aż do 23 grudnia. Będzie kilka nowości - dowiedz się więcej o Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku.

Najlepsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce świąteczne opinie gdziefot. archiwum MTG

Kraków - Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

Najładniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce Kraków kiedy

Najstarszy i chyba najbardziej znany jarmark bożonarodzeniowy w Polsce, który odbywa się w magicznej scenerii Rynku Głównego. Krakowskie Targi Bożonarodzeniowe, bo tak oficjalnie się nazywają, w 2008 roku zostały uznane przez „Times” za jeden z najpiękniejszych jarmarków w Europie, a w 2016 w podobnym plebiscycie doceniło je CNN. Z innymi znanymi europejskimi jarmarkami Kraków może konkurować nie tylko śnieżną aurą (której na wielu jarmarkach Europy Zachodniej brak), ale także lokalnymi przysmakami, jak oscypek z grilla czy grzaniec galicyjski. Wśród pamiątek i prezentów warto zwrócić uwagę na charakterystyczne dla regionu wyroby z wełny. Do największych atrakcji tego jarmarku należy Korowód Kolędniczy czy pokaz Dziadów. W 2018 r. roku impreza odbędzie się w dniach 30.11-26.12. Czytaj więcej o Jarmarku Świątecznym w Krakowie.

Olsztyn Warmiński Jarmark Świąteczny Olsztyn Bożonarodzeniowy

Warmiński Jarmark Bożonarodzeniowy od pozostałych opisywanych różni się tym, że trwa zaledwie 4 dni, ale dzięki temu przebiega w sposób niezwykle intensywny. Olsztyńska starówka zapełnia się pięknie udekorowanymi straganami, a na wielu zabytkach pojawiają się efektowne kolorowe iluminacje. Można tu skosztować lokalnych specjałów i zakupić wspaniałe ręcznie wykonane prezenty, m.in ozdoby choinkowe, ceramikę czy wyroby artystyczne.

Czytaj również: 10 miejsc na Święta z dzieckiem -hotele i ceny

Olsztyn Jarmark Bożonarodzeniowy Warmiński 2018 najładniejsze w Polsce

Podczas jarmarku odbywa się wiele imprez towarzyszących, koncerty, spektakle, parady, ale największą atrakcją jest przyjazd oryginalnego św. Mikołaja prosto z fińskiego Rovaniemi, którego Olsztyn jest miastem partnerskim. Na jarmarku można też spotkać prawdziwe renifery i pokręcić się na karuzeli.

Warszawa - Jarmarki Bożonarodzeniowe 2018

W stolicy odbywa się kilka jarmarków, m.in. na Nowym Świecie, na Woli czy na Barbakanie nieopodal kolumny Zygmunta. Od paru lat największy, oficjalny miejski jarmark działa jednak przy Stadionie Narodowym, w ramach akcji Zimowy Narodowy. Na świątecznych kramach można kupić słodycze, tradycyjne polskie wędliny i sery, ozdoby świąteczne czy biżuterię. Można też korzystać z licznych stoisk gastronomicznych i atrakcji Zimowego Miasteczka na płycie stadionu, gdzie znajdują się aż 3 lodowiska i 2 górki lodowe. Poza tym jest też skatepark, curling i samochodziki bumper cars.

Odwiedzajcie naszą stronę częściej - wkrótce również inne miasta i więcej informacji Chcesz nas poinformować o Jarmarku w Twoim mieście? Koniecznie napisz nam o tym lub zostaw komentarz na Facebooku

Zobaczcie także: Najpiękniejsze Jarmarki Świąteczne w Niemczech

1 comment

Leave Comment
  1. Henio

    Mnie chyba najbardziej przypadł do gustu Jarmark w Gdańsku 🙂 Zresztą nie tylko ze wzgledu na sam Jarmark, ale również na całe otoczenie. Stare Miasto mają niesamowite, a na nim swojego czasu odnalazłem jeden z najlepszych – w moim odczuciu – hoteli w Gdańsku.

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *