Egipt pogoda i temperatury w grudniu i styczniu

Egipt jest jednym z kierunków na mapie świata, który cieszy się ogromną popularnością, a właściciele hoteli i kurortów nie mogą narzekać na brak turystów również zimą. Czy warto pojechać do Egiptu w grudniu i styczniu? Jakiej pogody się spodziewać?

Urlop w Egipcie zimą?

Położony w północno-wschodniej części Afryki Egipt kusi zagranicznych turystów wysokimi temperaturami, przepięknymi plażami i ciepłą wodą, a także wieloma kurortami z szerokim zapleczem atrakcji dla dzieci i dorosłych. Piramidy, wielbłądy, bezkresne pustynie, a zarazem tętniące życiem miasta – to właśnie w Egipcie możemy doświadczyć niezapomnianych wakacji.

W okresie chłodniejszym, a więc w grudniu czy styczniu – biura podróży kuszą nas wyjątkowo niskimi cenami na wycieczki do Egiptu zimą. Ceny są na tyle atrakcyjne, że wiele osób decyduje się na ciepłe wakacje, podczas gdy w Polsce zazwyczaj pada śnieg, jest już bardzo zimno, a o pełnym słońcu możemy jedynie pomarzyć.  Są jednak rzeczy, o których koniecznie musimy pamiętać decydują się na urlop w Egipcie zimą.

Sprawdź: Najlepsze Hotele z Aquaparkiem w Egipcie

grudzień egipt pogoda styczeń temperatury opinie

Jaka pogoda w Egipcie grudzień-styczeń?

Choć Egipt jest jednym z krajów świata, w którym lato panuje niemal cały rok, to w okresie zimowym również musimy liczyć się z nieco niższymi temperaturami. Co prawda nie są to takie skoki temperatur, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, jednak nie jest tajemnicą, że po zmroku każdy stopień ma ogromne znaczenie, szczególnie gdy do tego dodamy często występujący  chłodniejszy wiatr.

Temperatury w Egipcie grudzień

Średnia temperatura w ciągu dnia: 22°C
Średnia temperatura nocą: 14°C
Średnia temperatura wody: 21°C

Temperatura w Egipcie styczeń

Średnia temperatura w ciągu dnia: 20°C
Średnia temperatura nocą: 13°C
Średnia temperatura wody: 19°C

Sprawdź najlepsze oferty na zimę w Egipcie

Dla porównania średnia temperatura latem w Egipcie w ciągu dnia: ponad 30°C, nocą: 25-27°C, a średnia temperatura wody w Egipcie podczas wakacji to 24-25°C.
Pogoda zimą w Egipcie

Czy ta różnica temperatur będzie w jakiś szczególny sposób odczuwalna dla turystów? Zdecydowanie tak! Przyjrzyjmy się przykładowo basenom, które nie są podgrzewane. Z racji tego, że w styczniu i grudniu średnia godzin słonecznych w Egipcie wynosi koło 8-9, to nie będą one sprzyjać długim kąpielom. Warto zatem przed wyjazdem do Egiptu zimą upewnić się czy hotel, w którym się zatrzymamy posiada podgrzewane baseny. Przyda nam się również cieplejsza bluza czy sweter, jeśli planujemy wieczorne czy nocne zwiedzanie Egiptu zimą.

Wycieczka do Egiptu zimą może być świetną zabawą, jeśli odpowiednio się do niej przygotujemy. Wystarczy jedynie pamiętać o tym, aby zabrać kilka ubrań z długim rękawem i możemy cieszyć się upragnionym urlopem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *