Królewski Ogród Światła – Pałac Wilanów

Po raz kolejny do Wilanowa powraca Królewski Ogród Światła. Tym razem w zupełnie nowej odsłonie. Całość to ponad 400 000 diod eko-LED dzięki, którym zachwycające iluminacje pobierają tylko 36 KW/h. Sam rozświetlony tunel prowadzący główną aleją do pałacu ma długość 75 metrów, a cała trasa zwiedzania to ok. 1000 metrów. Powierzchnia, na której zamieszczono wszystkie elementy dekoracyjne zajmuje aż 14000 m2.

królewski ogród światła opinie park wilanów ceny godziny otwarcia 2017 2018 opinie ogród światła wilanów ceny bilety

Świetlista wystawa – laureatka tytułu Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego 2017 – otworzyła swoje podwoje dla zwiedzających już 28 października. Po zmroku Goście wilanowskiego parku będą mogli przenieść się w bajkową scenerię wypełnioną światłem. Dodatkowo w weekendy przewidziano mappingi - to najbardziej spektakularne trójwymiarowe pokazy na fasadzie pałacu. To prawdziwy spektakl światło, obraz i dźwięk.

opinie ogród światła wilanów mapping daty kiedy ogród światła wilanów opinie godziny otwarcia

Mappingi

Mappingi to specjalne, trójwymiarowe pokazy będące ucztą dla zmysłów. Połączenie dźwięku, obrazu i światła  z wykorzystaniem stałych elementów architektonicznych z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wydarzenie będzie można oglądać w weekendy i są to trzy różne pokazy: o godzinie 17:30 – „Bajka o królewskiej wydrze”, o godzinie 18:30 – „Powrót Króla”, oraz o godzinie 19:30 – „W Wilanowie Król jest jeden”. Wstęp na pokaz jest bezpłatny (cena wliczona jest w koszt biletu do Królewskiego Ogrodu Światła).

Królewski Ogród Światła - GODZINY OTWARCIA:

Królewski Ogród Światła czynny jest codziennie do 24 lutego 2019 roku (z wyjątkiem 24 grudnia i 31 grudnia) w godzinach od 16:00 do 21:00. Ostatnie wejście na teren Ogrodu możliwe jest o godzinie 20:30.

DATY I GODZINY MAPPINGÓW:

Mappingi można podziwiać w piątki, soboty i niedziele o godzinie: 17:30, 18:00, oraz 19:30. Pokaz trwa 15 minut.

CENY BILETÓW- Pałac Wilanów - Królewski Ogród Światła:

Od poniedziałku do czwartku

Bilet normalny: 10 zł. Bilet ulgowy: 5 zł. Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny.

Od piątku do niedzieli

Bilet normalny: 20 zł. Bilet ulgowy: 10 zł. Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny.

Polecamy: Boże Narodzenie - pakiety hotelowe dla rodzin

ogród światła park wilanów ceny biletów opinie 2017 2018

1 comment

Leave Comment
  1. Mirek

    Ogród jest pięknie wymyślony i wykonany. Szkoda, że w tym roku nie ma karety. Była pięknym dziełem. Za ogród 5+. Za mapping jedynie 3. Co rok to gorzej. Oglądaliśmy ‚Powrót króla”. Kilku jeźdźców przyjechało, zsiadło z koni, pokłoniło się, król im pomachał i…. to już wszystko. Resztę pokazu to, szybko zmieniające się obrazy. Jakiś kot, wydra, rozlewające się plamy, pan stukający obcasami i ogromny huk z głośników, jakaś dudniąca muzyka. Na pewno już nie dam się namówić na oglądanie tych produkcji.

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *