Królewski Ogród Światła 2020/2021 – Pałac Wilanów

Po raz kolejny do Wilanowa powraca Królewski Ogród Światła. Już od 10 października 2020 wilanowska perła rozbłyśnie na nowo i tym razem opowie dziele wilanowskiego pałacu z pomocą światła i muzyki!

W poprzednich latach, całość składała się z ponad 400 000 diod eko-LED dzięki, którym zachwycające iluminacje pobierają tylko 36 KW/h. Sam rozświetlony tunel prowadzący główną aleją do pałacu ma długość 75 metrów, a cała trasa zwiedzania to ok. 1000 metrów. Powierzchnia, na której zamieszczono wszystkie elementy dekoracyjne zajmuje aż 14000 m2. Od lat przyciąga ona tłumy... i nie ma się czemu dziwić! królewski ogród światła opinie park wilanów ceny godziny otwarcia 2017 2018 opinie ogród światła wilanów ceny bilety

Świetlista wystawa – laureatka tytułu Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego 2017 – na nowo otworzy swoje podwoje dla zwiedzających już 10 października. Po zmroku Goście wilanowskiego parku będą mogli przenieść się w bajkową scenerię wypełnioną ciepłym światłem i chłodnymi błyskami. Dodatkowo w weekendy przewidziano mappingi - to najbardziej spektakularne trójwymiarowe pokazy na fasadzie pałacu. To prawdziwy spektakl w którym główną rolę gra światło, obraz i dźwięk!

Centralną częścią Królewskiego Ogrodu Światła jest przepiękny ogród wschodni z herbami Jana III Sobieskiego. Całość została tez wzbogacona o misternie zdobione pawilony (do których można wejść bezproblemowo) oraz 25 świetlne drzewka pomarańczowe!
opinie ogród światła wilanów mapping daty kiedy W tym roku znajdziemy także nowość - jest nią karuzela mieniąca się pięknym światłem. Niezależnie czy jest ona w ruchu, czy też stoi bezczynnie - prezentuje się naprawdę pięknie. Gdy jednak wprawi się ją w ruch, wszystkie 25000 diod znajdujących się na niej rozbłyśnie mocniej!

Mappingi

Mappingi to specjalne, trójwymiarowe pokazy będące ucztą dla zmysłów. Połączenie dźwięku, obrazu i światła  z wykorzystaniem stałych elementów architektonicznych z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wstęp na pokaz jest bezpłatny (cena wliczona jest w koszt biletu do Królewskiego Ogrodu Światła).

Z myślą o bezpieczeństwie epidemiologicznym przy wejściu znajdziemy stacje do dezynfekcji rąk. Wprowadzono też limit wejść - w ciągu godziny na teren ogrodów będzie mogło wejść wyłącznie 1000 osób.

Królewski Ogród Światła - GODZINY OTWARCIA:

Królewski Ogród Światła czynny jest codziennie od 10 października 2020 do 28 lutego 2021 roku (oprócz: 1 listopada, 24 i 31 grudnia 2020).

CENY BILETÓW- Pałac Wilanów - Królewski Ogród Światła:

poniedziałek – piątek:
  • 15 zł bilet zwykły
  • 5 zł bilet ulgowy
sobota – niedziela:
  • 30 zł bilet zwykły
  • 10 zł bilet ulgowy
Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie (bez biletu) 11 listopada, 6, 25, 26 i 27 grudnia, 1 i 6  stycznia, 14 lutego (w te dni wyświetlane są mappingi):
  • 30 zł bilet zwykły
  • 10 zł bilet ulgowy
ogród światła park wilanów ceny biletów opinie 2017 2018

Królewski Ogród Światła - Lokalizacja:

Sprawdź też:

Neon Muzeum Warszawa – pierwsze takie miejsce w Polsce

 

1 comment

Leave Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *