Królewski Ogród Światła 2022/2023 – Pałac Wilanów

Już po raz jedenasty do Wilanowa powraca Królewski Ogród Światła. W tym roku czeka na Was sporo nowych atrakcji! Już od 8 października 2022 wilanowska perła rozbłyśnie na nowo i tym razem opowie dziele wilanowskiego pałacu z pomocą światła i muzyki! 

labirynt świateł królewski ogród światła wilanów 2022 2023 opinie godziny otwarcie mappingi

Wspaniałej rodzinnej zabawy życzy:

W poprzednich latach, całość składała się z ponad 400 000 diod eko-LED dzięki, którym zachwycające iluminacje pobierają tylko 36 KW/h. Sam rozświetlony tunel prowadzący główną aleją do pałacu ma długość 75 metrów, a cała trasa zwiedzania to ok. 1000 metrów. Powierzchnia, na której zamieszczono wszystkie elementy dekoracyjne zajmuje aż 14000 m2. Od lat przyciąga ona tłumy... i nie ma się czemu dziwić! królewski ogród światła opinie park wilanów ceny godziny otwarcia 2017 2018 ogrod rozany palac wilanow warszawa

Świetlista wystawa – laureatka tytułu Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego 2017 – na nowo otworzy swoje podwoje dla zwiedzających już 8 października. Po zmroku Goście wilanowskiego parku będą mogli przenieść się w bajkową scenerię wypełnioną ciepłym światłem i chłodnymi błyskami. Dodatkowo w weekendy przewidziano mappingi - to najbardziej spektakularne trójwymiarowe pokazy na fasadzie pałacu. To prawdziwy spektakl w którym główną rolę gra światło, obraz i dźwięk!

Zobaczcie, jak prezentował się Królewski Festiwal Światła!

Centralną częścią Królewskiego Ogrodu Światła jest przepiękny ogród wschodni z herbami Jana III Sobieskiego. Całość została tez wzbogacona o misternie zdobione pawilony (do których można wejść bezproblemowo) oraz 25 świetlne drzewka pomarańczowe!
mappingi zimowy ogród warszawa królewski

Nowości 2023 - Królewski Ogród Światła

W tym sezonie na odwiedzających Królewski Ogród Światła czeka wiele nowych instalacji i interaktywnych elementów. Po zmroku na wystawę zaprowadzi ich znany już z poprzednich lat, 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna. Zobaczyć będzie można także znane z ubiegłorocznych edycji: bramę do ogrodu na dziedzińcu i muzyczno-świetlne atrakcje na tarasie dolnym barokowego ogrodu. królewski ogród światła Warszawa 2022 tunel 2023 otwarcie ceny godziny 1 Pozostałe instalacje są całkowicie nowe – m.in. świetlne instalacje na tarasie górnym ogrodu, które nawiązują do astronomicznych pasji króla Jana III. Niespodzianką będą też elementy nawiązujące do architektury i historii rezydencji wilanowskiej, do których będzie można wejść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Całkiem nowa instalacja znajdzie się również w Ogrodzie Różanym Raffaello, który podczas tegorocznej edycji wystawy rozkwitnie nowym blaskiem! Marka Raffaello, chcąc zachwycić gości ogrodu, przygotowała wielkoformatowe kwiaty, do stworzenia których inspiracją były różne odmiany róż wstępujących historycznie w ogrodach pałacu. Róża nazywana jest królową kwiatów i od czasów króla Jana III stale gości w wilanowskich ogrodach. Obecnie dzięki Raffaello poznamy historię tych wyjątkowych kwiatów. królewski ogród Światła Wilanów Warszawa 2022 2023 opinie bilety godziny Na uwagę zasługują interaktywne elementy wystawy. W Obserwatorium goście będą mogli podziwiać przez teleskop konstelacje odpowiadające ich znakom zodiaku. Strefa Hemisfery pozwoli na odnalezienie własnej planety. królewski ogród światła Warszawa 2022 tunel 2023 otwarcie ceny godziny 1 Cały szereg atrakcji powstał z myślą o najmłodszych i to im dedykowana jest strefa w Ogrodzie Południowym przy Oranżerii. Zwiedzą tam mitologiczny labirynt, który nie tylko bawi, ale również uczy. Natomiast w Ogrodzie Północnym – nie tylko na dzieci – czeka wyjątkowa niespodzianka: Berek z Wydrą. Po przybiciu piątki ulubionemu pupilowi króla Jana III na specjalnym panelu będzie można spróbować dogonić animowaną uciekającą wydrę. karuzela zimowy wilanów palac warszawa

Mappingi

Mappingi to specjalne, trójwymiarowe pokazy będące ucztą dla zmysłów. Połączenie dźwięku, obrazu i światła  z wykorzystaniem stałych elementów architektonicznych z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wstęp na pokaz jest bezpłatny (cena wliczona jest w koszt biletu do Królewskiego Ogrodu Światła).

Królewski Ogród Światła - GODZINY OTWARCIA 2022/2023:

Królewski Ogród Światła czynny jest codziennie od8 października 2022 r. do 26 lutego 2023 r. codziennie (oprócz: 13 października, 1 listopada, 24 i 31 grudnia 2022 r.). Ekspozycja otwarta jest w następujących godzinach:
 • 8 października – 31 października, w godz. 17.00–21.00 (wejście do 20.30),
 • 2 listopada – 26 lutego, w godz. 16.00–21.00 (wejście do 20.30).

CENY BILETÓW- Pałac Wilanów - Królewski Ogród Światła:

 • poniedziałek – czwartek: 20 zł bilet zwykły, 10 zł bilet ulgowy
 • piątek – niedziela oraz dni z pokazami mappingów: 40 zł bilet zwykły, 20 zł bilet ulgowy
 • dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny (bez biletu)
 • dodatkowe pokazy mappingów: 11 listopada, 6 i 25–30 grudnia 2022 r., 1 i 6  stycznia, 14 lutego 2023 r.: ceny weekendowe (40 zł bilet zwykły, 20 zł bilet ulgowy)
GODZINY POKAZÓW
 • 17.30 – "Bajka o królewskiej wydrze”
 • 18.30 - "Ad Solem"
 • 19.30 – "W Wilanowie król jest jeden”
 • 20.00  "Rok w Arktyce"
 • 20.30  "Powrót króla"
Jeden pokaz trwa ok. 15 minut, a przed pokazami wyświetlana jest wirtualna galeria sztuki.

Królewski Ogród Światła - Lokalizacja:

Sprawdź też:

Neon Muzeum Warszawa – pierwsze takie miejsce w Polsce

 

2 comments

Leave Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *