HistoryLand Kraków – interaktywna podróż przez historię

HiistoryLand wystawa klocków LEGO Kraków

Najważniejsze dla polskiej historii wydarzenia można teraz zobaczyć na własne oczy. Prezentują się niezwykle efektownie, gdyż przedstawiono je z użyciem… klocków LEGO.

Wielu rodziców i nauczycieli zapewne zastanawia się, jak przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę historyczną w atrakcyjny i nieszablonowy sposób. Maluchom przecież szybko może znudzić się słuchanie o wydarzeniach sprzed setek lat, których nawet nie są w stanie sobie wyobrazić. Ale mogą im to umożliwić interaktywne makiety, zwłaszcza jeżeli zbudowane są z uwielbianych przez nie klocków LEGO. To nietuzinkowe przedsięwzięcie zyskało odpowiednią oprawę – siedzibą HistoryLandu jest stary dworzec PKP w samym centrum historycznego Krakowa.

wystawa LEGO Kraków opinie

Do zbudowania wystawy w HistoryLandzie zużyto ponad milion klocków. Interaktywne makiety pozwalają poczuć się, jakby było się w środku wydarzeń. Można usłyszeć odgłosy walki w trakcie bitwy pod Grunwaldem czy zobaczyć rzemieślników podczas ich codziennych zajęć w Biskupinie. Makiety ożywają i poruszają się, posiadają dokładnie odwzorowane detale, elementy architektoniczne, rośliny czy ukształtowanie terenu. Ofertę uzupełniają gry interaktywne, projekcje multimedialne czy zabawa z użyciem gogli wirtualnej rzeczywistości. Można np. stanąć za sterem jednego ze statków uczestniczących w bitwie pod Oliwą albo odegrać hejnał mariacki na interaktywnej trąbce.

Polecamy: Tani weekend w LEGOLAND 

HistoryLand Kraków rodzinne atrakcje

W trakcie zwiedzania HistoryLandu zobaczymy średniowieczny Biskupin, Drzwi Gnieźnieńskie, Jasną Górę, Sukiennice, Katedrę Wawelską czy Stocznię Gdańską. Można też naocznie przekonać się, jak wyglądała bitwa pod Grunwaldem, bitwa pod Oliwą, obrona Westerplatte czy zdobywanie Monte Cassino.

Wystawa LEGO Historyland Muzeum opinie historia Polski

Godziny otwarcia HistoryLand Kraków

wtorek-sobota – 9.00-21.00

niedziela – 9.00-16.00

poniedziałek – nieczynne

 

LEGO HistoryLand Kraków opinie atrakcje ceny

Ceny biletów HistoryLand Kraków

normalny – 27 zł

ulgowy (poniżej 16. roku życia) – 24 zł

rodzinny 4 (2 os. Dorosłe i 2 osoby poniżej 16. roku życia) – 89 zł

rodzinny 5 (2 os. Dorosłe i 3 osoby poniżej 16. roku życia) – 109 zł

rodzinny 6 (2 os. Dorosłe i 4 osoby poniżej 16. roku życia) – 129 zł

dzieci do lat 4 – bezpłatnie

Sprawdź również: Kraków - atrakcje dla dzieci

Bilety można kupić w kasie na miejscu lub online przez stronę HistoryLandu, są one wystawiane na konkretną godzinę. Zwiedzanie wystawy trwa około 1,5 godziny.

1 comment

Leave Comment

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *