Najlepsze miejsca na narty z dzieckiem w Polsce

Zieleniec wyciąg narciarski

Entuzjastów szusowania po białym puchu w naszym kraju nie brakuje. Wielu z nich z utęsknieniem czeka na pierwszy śnieg, aby oddać się białemu szaleństwu. Coraz częściej starają się swoją pasją zarazić dzieci, dla których także może to być świetna zabawa. Gdzie pojechać na narty z dzieckiem w Polsce? Podpowiadamy.

Polecamy: Najlepsze pakiety hotelowe na FERIE 2024

Wprawdzie niektórym może wydawać się, że narciarstwo jest sportem zbyt wymagającym i niebezpiecznym dla maluchów, ale kiedy tylko zobaczą uśmiech swojej pociechy po pierwszym udanym zjeździe, zmienią zdanie. Naturalnie, nie można  od razu wypuszczać bardzo małych dzieci na trudne trasy, zwłaszcza przy dużym tłoku. Trzeba najpierw znaleźć im odpowiednią „oślą łączkę”, a potem wybrać stoki o małym kącie nachylenia i łagodnym zakończeniu. Ważne są też wyciągi, najlepiej sprawdzają się tzw. wyciągi dywanikowe, które pozwalają maluchom bez przeszkód wjeżdżać samodzielnie. Na szczęście w Polsce funkcjonuje sporo ciekawych ośrodków dostosowanych do potrzeb rodzin, posiadających dobrą infrastrukturę, dopasowany sprzęt i nastawione na dzieci szkoły narciarskie. Są też dodatkowe atrakcje w pobliżu, bo przecież brzdącom wszystko szybko się nudzi. Opisujemy kilkanaście stacji narciarskich, w których zarówno rodzice, jak i ich pociechy mogą bezpiecznie i wygodnie bawić się na deskach. A przecież dzieci mają wolne w najlepszym do tego okresie zimowych ferii.

Sprawdź również: Hotele i pensjonaty dla rodzin z dziećmi w górach

20 Najlepszych miejsc na narty z dzieckiem w Polsce

 • Kotelnica Białczańska, Białka Tatrzańska

Największy kompleks położony na Podhalu z 3-krotnym tytułem najlepszego ośrodka narciarskiego w Polsce World Ski Awards. Wraz z Banią Ski&Fun i Kaniówką, do których można dojechać dolną drogą lub górnymi nartostradami, tworzy raj dla narciarzy na zboczach Kotelnicy (918 m n.p.m) i Jankulakowskiego Wierchu (934 m n.p.m.). Oferuje ponad 14 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, kilkanaście km tras biegowych (5 rodzajów pętli od 1250 m do 4380 m), świetnie rozwinięty snowpark długi na 300 m i tor do tubingu. W Białce Tatrzańskiej do dyspozycji mamy aż 9 wyciągów krzesełkowych (w tym aż cztery 6-osobowe), 8 orczykowych i 3 taśmowe. Znajdują się tu popularne udogodnienia takie jak szkoły narciarskie, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego, ale i inne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Po szaleństwach na stoku można zrelaksować się w Termach Bania - w basenach z wodą termalną o temperaturze do 36 °C czy tamtejszym spa. Dzieci szaleństwo kontynuować będą w wodnym placu zabaw ze zjeżdżalniami, rynnami i ślizgami. Warto wiedzieć, że hotel Bania zapewnia moc atrakcji dla najmłodszych i zdecydowanie wyróżnia się na tle hoteli dla rodzin z dziećmi. Oferuje najrozmaitsze rozrywki - od sali zabaw, dziecięcego kina czy strefy wirtualnej rzeczywistości po małpi gaj, naukę tańca lub gotowania.  

kotelnica białczańska najlepsze miejsca na narty z dziećmi Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska ul. Środkowa 181B, 34-405 Białka Tatrzańska
 • Ryterski Raj, Rytro

W malowniczo położonej miejscowości Rytro w Beskidzie Sądeckim działa dobrze znany narciarzom ośrodek Ryterski Raj. Dużą zaletą tej lokalizacji są stosunkowo łagodne zbocza Jastrzębskiej Góry. Funkcjonują na nich 3 łatwe trasy niebieskie. Jedna z nich to „Rogasiowa łączka”, przy której znajduje się odpowiedni dla maluchów wyciąg taśmowy, będący faktycznie ruchomym dywanem. Tutaj właśnie dzieci mogą stawiać swoje pierwsze kroki na nartach pod okiem instruktorów ze szkoły Ryter-Ski, którzy nauczają poprzez zabawę. Jest też bardzo łatwa, treningowa trasa zielona, rozwijająca umiejętności zdobyte na "łączce". Poza tym działa tu tor do snowtubingu oraz Rogasiowe Przedszkole, kompleksowy program nauki jazdy na nartach lub snowboardzie już od wieku 4 lat. W ofercie są nawet szkolenia rodzinne, będące świetną formą spędzania czasu z dziećmi. Szkoła narciarska działa także w lecie i organizuje wtedy popularne w regionie półkolonie. A gdy ktoś ma już za sobą pierwsze zjazdy, może wybrać się na trudniejsze trasy (np. na główną trasę czerwoną o długości 700 m) lub - dla odmiany - na lodowisko. Na miejscu jest też oczywiście wypożyczalnia sprzętu, oberża i hotel z basenem. Dodatkowo ośrodek zarezerwował dla dzieci miejsce do zabawy i relaksu. Czekają na nich pokój zabaw z grami planszowymi i zabawkami, strefa malucha m.in. z placem zabaw, ścianką wspinaczkową, boiskiem i rolkowiskiem.

ryterski-raj-rytro-z-dzieckiem-na-narty

Ośrodek Narciarski Ryterski Raj 33-343 Rytro 302

 • Kompleks Zagroń, Istebna

Najpierw szaleństwa na stoku, a potem relaks na basenie lub w spa? Jeśli macie w głowie taki plan, to właściwy adres. Kompleks Zagroń Istebna to świetnie przygotowana stacja narciarska z nowoczesnymi wyciągami, bogatą infrastrukturą i dużą ilością atrakcji dla dzieci. Znajduje się w popularnej miejscowości Istebna, w Beskidzie Śląskim, kilkanaście kilometrów od Wisły. Do wyboru mamy trzy oświetlone i ratrakowane trasy – z wyciągiem orczykowym (260 m długości), taśmowym (110 m długości) przeznaczonym dla najmłodszych, oraz z wyciągiem krzesełkowym (840 m długości). Najdłuższa w ośrodku trasa jest jednocześnie jedną z najszerszych w Polsce (około 100 m). Działa tu też szkoła narciarska i snowboardowa z wykwalifikowanymi pracownikami. Na terenie kompleksu dostępnych jest wiele miejsc noclegowych, do dyspozycji dzieci jest kącik malucha z zabawkami i grami, a latem także plac zabaw i mini zoopark. Po szaleństwie na stoku można skorzystać z Parku Wodnego OLZA z mnóstwem atrakcji: basenem, brodzikiem, zjeżdżalniami, saunami, grotą solno-skalną i rwącą rzeką.

zagron-istebna-narty-z-dzieckiem

Kompleks Zagroń Istebna 43-470 Istebna 1588

 • Rodzinna Stacja Narciarska Rusiń-Ski, Bukowina Tatrzańska

Ośrodek nastawiony przede wszystkim na rodzinne szusowanie, znajdujący się w jednej z najpopularniejszych tatrzańskich miejscowości, na łagodnych zboczach Wierchu Rusińskiego. Możemy liczyć tu na idealne warunki do zjazdów, bez względu na wiek i poziom zaawansowania. Działa tu 5 wyciągów, w tym 2 krzesełkowe (4-osobowy i 6-osobowy Porsche Design), 2 orczykowe, a także specjalny wyciąg taśmowy dla dzieci Baby Lift (50 m). Dla bezpieczeństwa początkujących wyciąg szkoleniowy oddzielony jest od głównej trasy. Pięć tras zakwalifikowanych jest jako łatwe i oznaczonych kolorem niebieskim, mają one od 120 do 1200 m. Dla młodych i spragnionych wrażeń dostępny jest też tor do snowtubingu (zjazdy na oponkach). Można też skorzystać z oferty renomowanej wypożyczalni sprzętu oraz szkoły narciarskiej i snowboardowej z wykwalifikowanym personelem, organizującej m.in. zajęcia grupowe dla dzieci podczas ferii. Na terenie ośrodka działa też przedszkole narciarskie, cena obejmuje naukę jazdy i opiekę w pokoju zabaw. Na górze stoku znajdziemy karczmę regionalną, jest tu też rozległa baza noclegowa. Dodatkowym plusem jest na pewno bliskość kompleksu Terma Bukowina z basenami termalnymi, zjeżdżalniami i mnóstwem atrakcji. I jeszcze wisienka na torcie - piękne widoki na Tatry, Gorce i Babią Górę.

rusin-ski-bukowina-tatrzanska-stok-dla-dzieci

Stacja Narciarska Rusiń-Ski ul. Wierch Rusiński 70, 34-530 Bukowina Tatrzańska

 • Stacje Narciarskie Gromadzyń-Laworta, Ustrzyki Dolne

Położony w sercu Bieszczadów kompleks składa się z dwóch stacji narciarskich, z których każda ma nieco inny profil. Wraz z rozbudowaną bazą turystyczną tworzą świetne miejsce do wypoczynku i zabawy z dziećmi. Gromadzyń to 5 wyciągów - 2 orczykowe o długości 700 m i 3 talerzykowe o długości 300 m, 200 m i 150 m. Dodatkowo od szczytu Gromadzynia do dolnej stacji wyciągu Stary Gromadzyń prowadzi długa na 1500 m nartostrada. Jej odgałęzieniem można dotrzeć do Jasienia. Nieco bardziej zaawansowani narciarze powinni wybrać Lawortę, w której znajduje się najdłuższy w Bieszczadach (i jedyny w tych górach) wyciąg krzesełkowy, przy którym biegnie główna trasa o długości 1250 m posiadająca homologację FIS. Są tu też dwa orczyki – jeden o długości 1250 m z trasą dla doświadczonych oraz 300-metrowy wyciąg taśmowy przyjazny dla dzieci. Przy obu stacjach oczywiście działają wypożyczalnie i szkoły narciarskie, są też restauracje i sporo miejsc noclegowych, również bezpośrednio przy stokach. Stacja zapewnia dostęp do licencjonowanego przedszkola narciarskiego, a stoki zabezpieczone są przez ratowników bieszczadzkiej grupy GOPR.

gromadzyn-laworta-stacja-narciarska-przyjazna-rodzinie

Ośrodek Narciarski Gromadzyń-Laworta Brzegi Dolne 122, 38-700 Ustrzyki Dolne

 • Stacja Narciarska Jurgów-Ski, Jurgów

Nieopodal Białki Tatrzańskiej i zaledwie kilkaset metrów od granicy polsko-słowackiej działa duży, dobrze zagospodarowany ośrodek narciarski na zboczu Górków Wierchu. Do wyboru mamy tu aż 7 tras zjazdowych z 2 wyciągami krzesełkowymi i 4 talerzykowymi. Trasy są urozmaicone, jest kilka trudnych, w tym jedna z najtrudniejszych tras na Podhalu z homologacją FIS, ale także idealna dla maluchów „ośla łączka” o długości 120 m i bardzo łatwa trasa niebieska długości 210 m. Przy obu znajdują się bezpieczne wyciągi talerzykowe. Na miejscu działa szkoła narciarska Ski-Plus, ucząca zarówno od podstaw, jak i zaawansowanych. Jest też wypożyczalnia sprzętu (w tym skuterów śnieżnych), 3-poziomowa karczma Hawrań i pokoje gościnne. Dużą atrakcją jest możliwość szybkiego dostania się na Słowację oraz pobliski aquapark z wodami termalnymi – Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. Skipass obejmujący kilka stacji w tym rejonie daje nam duże możliwości wyboru.

jurgow-ski-wyciag-narciarski-dla-dzieci

Stacja Narciarska Jurgów-Ski Jurgów 34-532 Jurgów 5

 • Słotwiny Arena, Krynica-Zdrój

Jeden z kilku świetnie zorganizowanych ośrodków narciarskich w pobliżu Krynicy-Zdrój (polecony przez naszych czytelników). 12 tras zjazdowych, 2 wyciągi kanapowe 6-osobowe wzdłuż głównych szlaków, a dla najmłodszych wyciąg taśmowy SunKid. W większości są tu trasy niebieskie dostosowane do potrzeb początkujących, od niezwykle widokowej 1650 m do najkrótszej 300 m. Są też 3 trasy czerwone. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach przedszkola, bawić się na zimowym placu zabaw Kubuś-Ski lub uczyć jazdy w szkółce narciarskiej. Na terenie stacji narciarskiej dostępne są hotel, restauracja, wypożyczalnia sprzętu, serwis i sklep. Na szczycie stacji (896 m n.p.m.), wśród lasów Jaworzyny Krynickiej, stoi oryginalna, drewniana wieża widokowa o wysokości 17-piętrowego wieżowca. To pierwsza w Polsce wieża w koronach drzew, do której prowadzi drewniana ścieżka edukacyjno-przyrodnicza o długości aż 1030 m, wznosząca się stopniowo do góry.

słotwiny arena najlepsze miejsca na narty z dziećmi Słotwiny Arena ul. Słotwińska 51, 33-380 Krynica-Zdrój
 • Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal, Zakopane

W zestawieniu nie mogło zabraknąć stolicy polskich Tatr – Zakopanego. Przy dobrze znanej górze Nosal działa tu przyjazny rodzinie ośrodek, zapewniający najmłodszym komfortowe warunki. Tutaj wszystkie trasy są niezbyt wymagające, a więc odpowiednie dla dzieci, które dopiero zaczynają swoja przygodę z nartami. Przy najłatwiejszej trasie przeznaczonej dla zaczynających przygodę z nartami (długość 33 m) działa przenośnik taśmowy Sunkid. Są tu też typowa „ośla łączka” długości 145 m, świetna dla początkujących, leżąca przy wyciągu talerzykowym „Żółwik”, a także 4 łatwe trasy niebieskie długie na 200 m, 220 m, 240 m i 250 m również z wyciągami talerzykowymi. Poza tym maluchy mogą uczestniczyć w zajęciach szkoły narciarskiej Strama, która przygotowała specjalny program szkolenia właśnie dla nich. Mogą one zdobywać odznaki Misia Stramusia – maskotki szkoły, brać udział w różnego rodzaju kursach i zawodach. Ale poza możliwością jazdy na nartach czeka na nie tu także wiele innych atrakcji – m.in. Ogródek Misia Stramusia, w którym mogą m.in. bawić się na placu zabaw, karuzeli pontonowej lub korzystać ze specjalnego toru saneczkowego. Na terenie kompleksu są też karczma, wypożyczalnie odzieży i sprzętu sportowego.

nosal-miejsce-na-narty-z-dziecmi

Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal Zakopane ul. Oswalda Balzera 30, 34-500 Zakopane

 • Ski Arena Szrenica, Szklarska Poręba

Kolejna świetnie znana miłośnikom gór miejscowość – Szklarska Poręba i jedna z najpopularniejszych gór w Karkonoszach – Szrenica. Suma długości wszystkich tutejszych tras to aż 12 km. Nie znaczy to jednak, że wszystkie z nich są wymagające. Są tu wprawdzie dwie trasy czerwone o dużym stopniu trudności i jedna bardzo trudna trasa czarna z homologacją FIS, ale również świetne dla początkujących trasy niebieskie: oświetlony „Puchatek” długości 1470 m i 650-metrowa trasa na Hali Szrenickiej. Przy dolnej stacji działa wyciąg Baby Lift, mały orczyk długości 80 m przeznaczony specjalnie dla dzieci. Na terenie całego kompleksu jest aż 8 wyciągów, 3 są krzesełkowe, a jeden z nich, zwany Karkonosz Express, może zabrać jednorazowo nawet 6 osób. Wypożyczalnia jest tu dobrze wyposażona, działa też szkoła narciarska.

ski-arena-szrenica-szklarska-poreba-narty

Ski Arena Szrenica Szklarska Poręba ul. Turystyczna 25a, 58-580 Szklarska Poręba

 • Stacja Narciarska Winterpol Ski Arena, Zieleniec

Będący dzielnicą Dusznik-Zdroju Zieleniec w Kotlinie Kłodzkiej może poszczycić się niespotykanym w Polsce, podobnym do alpejskiego, mikroklimatem, a także doskonale przygotowaną stacją narciarską Ski Arena. Łącznie działa tu 29 różnych wyciągów, w tym aż 6 wygodnych wyciągów kanapowych i kolej gondolowa, a także 41 tras o różnym poziomie trudności. Na doświadczonych narciarzy czeka jedna trasa czarna oraz kilka czerwonych, pozostałe są oznaczone kolorem niebieskim i idealnie nadają się dla początkujących i zwolenników spokojniejszej jazdy. W stacji narciarskiej Winterpol nie zapomniano jednak o dzieciach, które mają tu wiele ciekawych możliwości. Umieszczono tu cztery wyciągi taśmowe do bezkolizyjnej jazdy, przy których zajęcia prowadzi szkoła T&T. Organizuje ona również coroczne zawody Dziecięcy Puchar Orlicy. Dodatkowo przy stacji działa jeszcze snowpark z rynną half-pipe, hotel spa, bar i wypożyczalnia sprzętu. Obok, na granicy z Czechami, znajduje się schronisko Masarykova Chata.

zieleniec-winterpol-na-narty-z-dzieckiem

Stacja Narciarska Winterpol Ski Arena Zieleniec ul. Zieleniec 72a, 57-340 Duszniki Zdrój

 • Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka, Krynica-Zdrój

Na dużą różnorodność możemy liczyć w ośrodku znajdującym się w Krynicy-Zdroju, na zboczach Jaworzynki w Beskidzie Sądeckim. Z pewnością jedną z większych atrakcji jest tutaj 6-osobowa kolej gondolowa, najdłuższa w Polsce, czynna przez cały rok. Zapewnia doskonały widok na Krynicę i Beskid Niski i biegnie wzdłuż czerwonej trasy o długości 2600 m. Narciarze mają do wyboru łącznie 7 tras zjazdowych. Kilka z nich, oznaczonych kolorem czerwonym, jest dość wymagająca, ale doświadczeni w szusowaniu będą czuć się na nich jak ryby w wodzie. Jest też czarna trasa FIS długości 1000 m. Najmłodsi lepiej poczują się na łatwej trasie niebieskiej długości 650 m oraz na przeznaczonej specjalnie dla nich bardzo łatwej trasie, przy której działa wyciąg szkoleniowy „Żółwik”. Jest też trasa slalomowa o długości 700 m. Można skorzystać z usług kilku szkółek, w tym także przedszkola narciarskiego dla dzieci od 3 lat, które uczy jazdy na nartach poprzez zabawę i zapewnia dostęp do atrakcji takich jak lodowe igloo czy tory przeszkód. Snowboardzistów na pewno ucieszy informacja, że na trasie o długości 1050 m powstał tu również snowpark z różnego rodzaju rampami i przeszkodami. Do tego oczywiście wypożyczalnie sprzętu, gastronomia, hotel i schronisko.

jaworzyna-krynicka-narty-z-dziecmi-krynica-zdroj

Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka Krynica-Zdrój ul. Czarny Potok 75, 33-380 Krynica-Zdrój

 • Tylicz Ski, Tylicz Master-Ski, Tylicz

Dwie stacje w Beskidzie Sądeckim, które warto odwiedzić, ok. 5 kilometrów od Krynicy-Zdrój. Pierwsza, Tylicz Ski, położona na stokach góry Bradowiec (770 m n.p.m.) oferuje 7 tras z kilkoma wariantami przejazdów, w większości niebieskich. Są tu 2 koleje krzesełkowe (3-osobowa i 4-osobowa), 2 wyciągi orczykowe i jeden taśmowy dla najmłodszych. Jest tu też tor do snowtubingu oraz dwa szlaki skitourowe prowadzące przez las na szczyt Bradowca. Tylicz Master-Ski to stacja w centrum Tylicza z 12 trasami (w większości niebieskie, kilka odcinków czerwonych) i 5 wyciągami (kolej krzesełkowa 4-osobowa, 2 wyciągi talerzykowe, wyciąg taśmowy i wyciąg Baby Ski). Oferuje łącznie 7 km tras zjazdowych, w tym dwie najdłuższe nartostrady w Tyliczu (1350 m i 1200). W obu stacjach jest miejsce do zjazdu na sankach, wypożyczalnia sprzętu, punkt gastronomiczny, a także bawialnia oraz szkoła i przedszkole narciarskie. Dla fanów adrenaliny i mocnych wrażeń mamy też snowpark. Na terenie Tylicza (a także na terenie Krynicy i Muszyny dla 4-8 osób) kursuje bezpłatny ski bus.

tylicz master ski najlepsze miejsca na narty z dziećmi Stacja Narciarska Tylicz Ski, ul. Wolności 24, 33-383 Tylicz Tylicz Master-Ski, Tylicz ul. Kazimierza Pułaskiego 11a, 33-383 Tylicz

Sprawdź również: Tylicz - noclegi dla rodzin z dziećmi

 • Stacja Narciarska Kokuszka-Ski, Kokuszka

Niewielki ośrodek w małej wsi Kokuszka niedaleko Piwnicznej-Zdroju idealnie nadaje się dla rodzin z dziećmi, które chcą uniknąć tłoku i stawiać pierwsze kroki na nartach. Działają tu 3 wyciągi – duży orczykowy obsługujący trudniejszą trasę czerwoną (650 m) i łatwiejszą niebieską (750 m), wyciąg talerzykowy z bardzo łatwą trasą niebieską długości 120 m, oraz położony przy tej samej trasie wyciąg dywanowy dla maluchów (50 m). W przedszkolu narciarskim prowadzi tu zajęcia szkoła ucząca jazdy od podstaw, ale również pozwalająca na doskonalenie posiadanych już umiejętności. Wszystkie stoki są oświetlone oraz dośnieżane. Ofertę uzupełnia wypożyczalnia sprzętu, restauracja oraz baza noclegowa. Ponadto można uczestniczyć w prawdziwym kuligu konnym z pochodniami.

najlepsze miejsca na narty z dziećmi Kokuszka Piwniczna-Zdrój

Stacja Narciarska Kokuszka-Ski Kokuszka 2, 33-350 Kokuszka

 • Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla, Wierchomla Mała

Kolejna stacja położona w Paśmie Jaworzynki - niezwykle rozległa i nowoczesna. Rozpościera się na niemal 100 ha powierzchni pomiędzy dwoma malowniczymi wsiami. Znajdziemy tu 9 tras zjazdowych i 10 wyciągów  - dwa krzesełkowe, 7 orczykowych i jeden łączący obie doliny. Wyciąg Wierchomla I o długości 1600 m jest jednym z najdłuższych w Polsce czteroosobowych wyciągów krzesełkowych i pozwala na podziwianie pięknej panoramy Beskidów i Tatr. Większość tras to łatwe trasy niebieskie, przygotowano też 2 oświetlone szkoleniowe trasy zielone specjalnie z myślą o początkujących. To "Ryczek" i "Stonoga", obie odseparowane od pozostałych nartostrad. Na miejscu działa też szkółka narciarska, snowpark, pierwszy w Polsce tor Playcross stworzony dla najmłodszych narciarzy i snowboardzistów i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego z serwisem. Turyści mogą skorzystać z parkingów oraz hotelu z basenem i strefą spa.

narty z dziećmi atrakcje opinie Muszyna Wierchomla

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla Wierchomla Mała 21, 33-350 Wierchomla Mała

 • Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, Centralny Ośrodek Sportu Skrzyczne i Beskid Sport Arena, Szczyrk

Szczyrk od dawna był znany wśród narciarzy, ale to ostatnie inwestycje uczyniły z niego jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Dzięki programowi Szczyrkowski Wspólny Skipass po zakupie jednego skipassu można korzystać z obiektów aż trzech stacji narciarskich - SON Szczyrk Mountain Resort obejmującego stoki Małego Skrzycznego i Wierchu Pośredniego, Beskid Sport Areny w Dolinie Biłej, a także COS zlokalizowanego na zboczach Skrzycznego. Do wyboru jest tu więc ponad 40 km tras zjazdowych o różnych poziomach trudności, od czarnej FIS, przez czerwone, do niebieskich i specjalnych tras szkoleniowych z taśmami. Działa tu m.in. 10-osobowa gondola, kilka kolei kanapowych i aż 7 orczyków. Dodatkowo uruchomiona na sezon 2018/2019 nowa kolej kanapowa umożliwia szybkie i przyjemne przemieszczanie się między SON i COS. W sezonie pomiędzy ośrodkami kursują bezpłatne ski busy. Przy stacjach działają oczywiście wypożyczalnie, szkółki narciarskie, restauracje i strefy dla dzieci.

Szczyrk Mountain Resort atrakcje dla dzieci narty opinie SON                                    Beskid Sport Arena                  Centralny Ośrodek Sportu

ul. Narciarska 1                   Grzybowa 1                                        Myśliwska 45

43-370 Szczyrk                    43-370 Szczyrk                                43-370 Szczyrk

 • Małe Ciche, Murzasichle

Bardzo popularne miejsce wśród wszystkich, dla którzy zimą liczy się jeden kierunek - Tatry. 13 km od Zakopanego czeka na nas 6 niebieskich tras zjazdowych (najdłuższa 1300 m) i jedna trasa ski tourowa (2500 m). Działają tu 2 wyciągi krzesełkowe 4-osobowe, 2 orczyki i 2 wyciągi taśmowe, z czego jeden o długości 120 m oddany w 2019 r. do użytku. Jest najdłuższym na Podhalu tego typu wyciągiem. W Małym Cichym dzieci mogą też spędzić czas w sali zabaw “Bajlandii” pod okiem animatorów. W kompleksie działa też szkoła narciarska i snowboardowa, która uczy profesjonalnej jazdy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na miejscu nie brakuje też oczywiście wypożyczalni sprzętu i restauracji.

małe ciche najlepsze miejsca na narty z dziećmi Stacja Narciarska Małe Ciche Małe Ciche 73c, 34-531 Murzasichle
 • Czarny Groń, Rzyki

Ciekawa stacja narciarska położona w Beskidzie Małym, około 20 km od Wadowic. Narciarze mają tu do wyboru 4 trasy zjazdowe z dwoma nowoczesnymi wyciągami krzesełkowymi (4-osobowy i 6-osobowy). Przy jednej z tras, długości 80 m, działa odpowiedni dla dzieci orczyk. Działa tu też certyfikowana szkoła narciarstwa i snowboardu. W doskonaleniu umiejętności narciarskich pomaga również symulator narciarstwa oraz jeden z nielicznych w Polsce sztucznych stoków. Wokół przygotowano dobrą infrastrukturę, z wypożyczalnią sprzętu, kompleksem hotelowym, restauracjami, basenem czy ścianką wspinaczkową. Można tu także liczyć na dodatkowe atrakcje - jest lodowisko oraz świetnie wyposażony Tiger Snowpark dla fanów freestylu.

Czarny Groń rodzinne narty atrakcje

Czarny Groń Osiedle Praciaki 91, 34-125 Rzyki

Najlepsze miejsca na narty z dzieckiem -  podsumowanie

 1. Kotelnica Białczańska, Białka Tatrzańska
 2. Ryterski Raj, Rytro
 3. Kompleks Zagroń, Istebna
 4. Rodzinna Stacja Narciarska Rusiń-Ski, Bukowina Tatrzańska
 5. Stacje Narciarskie Gromadzyń-Laworta, Ustrzyki Dolne
 6. Stacja Narciarska Jurgów-Ski, Jurgów
 7. Słotwiny Arena, Krynica-Zdrój
 8. Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal, Zakopane
 9. Ski Arena Szrenica, Szklarska Poręba
 10. Stacja Narciarska Winterpol Ski Arena, Zieleniec
 11. Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka, Krynica-Zdrój
 12. Tylicz Ski, Tylicz
 13. Tylicz Master-Ski, Tylicz
 14. Stacja Narciarska Kokuszka-Ski, Piwniczna-Zdrój
 15. Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla, Wierchomla Mała
 16. Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, Szczyrk
 17. Centralny Ośrodek Sportu Skrzyczne, Szczyrk
 18. Beskid Sport Arena, Szczyrk
 19. Małe Ciche, Murzasichle
 20. Czarny Groń, Rzyki

Sprawdź również: Słowacja - gdzie na narty z dziećmi?