Gdańsk Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

W tym roku Jarmark Świąteczny rozpocznie się o tydzień wcześniej niż w poprzednich latach. Już 23.11 rozpocznie się uwielbiany przez mieszkańców i turystów z całego kraju – Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy. Kolorowe sznury świateł, pyszne jedzenie, wystawy rękodzieła i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych!

Świąteczny Jarmark w Gdańsku 2019 – atrakcje:

Gdański Jarmark zaskakuje nas nowymi atrakcjami każdego roku i tym razem nie będzie inaczej! Najmłodszych z pewnością ucieszy dwupoziomowa Karuzela Gdańska na Targu Węglowym. Niektórzy mieli już z pewnością szansę przejechać się na karuzeli na Targu Rybnym podczas minionych wakacji, jednak przejażdżka wśród miliona kolorowych światełek z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Zobacz Trójmiasto z góry! Najwyższy panoramiczny taras widokowy:
Gdańsk z dzieckiem Taras widokowy

Wśród wyjątkowej urody rydwanów, koni, ławeczek szukajcie pięknych zdobień, na których znajdziecie: Fontannę Neptuna, ulicę Długą z Ratuszem Głównego Miasta, Bazylikę Mariacką czy Żuraw. Jeśli jesteście mieszkańcami Gdańska, nie zapomnijcie zabrać Karty Mieszkańca. Po jej okazaniu będziecie mogli jednokrotnie skorzystać z karuzeli jedynie za złotówkę (cały dochód przeznaczony zostanie na rzecz Fundacji Hospicyjnej).

Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2019 karuzela dla dzieci cena program atrakcje

Atrakcją uwielbianą przez dzieci jest Górka Lodowa. 4 metry wysokości i aż 3 tory saneczkowe o długości 35 metrów. To jedyna w mieście zjeżdżalnia, na której Wasze dzieci zjadą na sankach nawet, gdy za oknem nie będzie białego puchu.  Sanki, kaski i ochraniacze wypożyczycie tuż obok zjeżdżalni (na własnych sankach nie będzie można zjeżdżać). Za trzy zjazdy zapłacicie 10 zł – w tej cenie też wypożyczenie sprzętu.  Przewidziane są też zjazdy na czas i Mistrzostwa z nagrodami.

górka lodowa jarmark świąteczny gdańsk program bożonarodzeniowy atrakcje ceny opinie

Nowością podczas tegorocznego Jarmarku będzie Food Court, czyli strefa gastronomiczna, która z pewnością przyciągnie nas do siebie wyjątkowymi zapachami. Nasze kubki smakowe uraczą się kuchnią hiszpańską, węgierską, polską i alzacką, a ciało ogrzeje się rozgrzewającą czekoladą, wielosmakowymi herbatami czy popularnym grzańcem. Spokojny posiłek umożliwią nam umeblowane, zadaszone i ogrzewane altany – a to wszystko aż do 12 stycznia!

  • Zapiszcie termin Jarmarku: 23.11.2019-02.01.2020 

Gdańsk Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

Po raz pierwszy podczas Jarmarków w Gdańsku – tegoroczny przekroczy granicę Wałów Jagiellońskich, a wszystko dlatego, że właśnie na dziecińcu Gdańsk Forum znajdziemy dodatkowe stoiska z rękodziełem i rzemiosłem, które z pewnością przypadną nam do gustu.

Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się 23 listopada paradą Elfów, którą będziemy mogli podziwiać codziennie w pierwszym tygodniu Jarmarku, a 6 grudnia dołączy do nich sam Święty Mikołaj! W kolejnym tygodniu Jarmarku powita nas Orszak Królowej Śniegu, zaś w trzecim – Orszak Kolędników.

Po Jarmarku zapraszamy na zakupy

Dla dzieci przygotowano dodatkowo warsztaty artystyczne, które będą odbywała się w soboty i niedziele w Wielkiej Zbrojowni od godziny 12:00 do 17:00. Najmłodsi będą śpiewać piosenki, tworzyć własne stroiki, skrzaty czy aniołki.

Wędrując uliczką Cynamonową, Anielską czy Czekoladową pamiętajmy też, aby wspomóc akcję charytatywną! Możemy skorzystać z karuzeli, odwiedzić stoisko Fundacji Hospicyjnej w Zbrojowni czy po prostu wrzucić datek do puszki. Konto fundacji zasilą również prace uczniów zgłoszone do jarmarkowego konkursu plastycznego „Anieli grają dla Hospicjum”.atrakcje dla dzieci Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk program

Czym jednak byłby Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku bez Anielskiego Młyna z ruchomymi figurkami, zaczarowanej karety z reniferami czy przemawiającego ludzkim głosem Łosia Lucka! Te i inne atrakcje czekają w Gdańsku od 1 grudnia.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 – program

Pełen program zamieścimy po udostępnieniu informacji przez organizatorów. Tymczasem poniżej znajdziecie już plan wydarzenia.

plan jarmark bożonarodzeniowy Gdańsk 2018 program

Wydarzenie w Gdańsku zaliczane jest do
Najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Polsce

 fot. archiwum MTG  bozonarodzeniowy gda.pl

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *