Gdańsk Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Mamy już pierwsze informacje na temat tego, kiedy wystartuje Jarmark Świąteczny! Otóż rozpocznie się on nieco wcześniej niż w poprzednich latach. Już 20.11.2020 wystartuje uwielbiany przez mieszkańców i turystów z całego kraju Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy. Kolorowe sznury świateł, pyszne jedzenie, wystawy rękodzieła i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych! Sprawdźcie, co czeka na was w tym roku na Jarmarku, który potrwa aż do 27 grudnia!

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku został odwołany przez panującą pandemię koronawirusa!

O orientacyjnym terminie jarmarku w 2021 poinformujemy was tak szybko, jak to możliwe!

opinie Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk atrakcje

>>Pobierz PROGRAM Jarmarku<<

Po Jarmarku zapraszamy na zakupy

Gdańsk atrakcje dla dzieci - zakupy

Świąteczny Jarmark w Gdańsku 2021 – atrakcje

Gdański Jarmark zaskakuje nas nowymi atrakcjami każdego roku i tym razem nie będzie inaczej! Formuła imprezy będzie bardzo podobna do tych, które odbywały się w poprzednich latach, jednak tym razem, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, nie obejdzie się bez zachowania wszystkich koniecznych zasad bezpieczeństwa. Międzynarodowe Targi Gdańskie traktują tą kwestię w sposób absolutnie priorytetowy. i bazując na swoim doświadczeniu wdrażają wszystkie środki ostrożności zalecone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. Dzięki temu zabawa na Jarmarku ma być całkowicie bezpieczna!

jarmark bozonarodzeniowy gdansk 2020

Więcej informacji podamy już niedługo!

Najmłodszych z pewnością ucieszy dwupoziomowa Karuzela Gdańska na Targu Węglowym. Niektórzy mieli już z pewnością szansę przejechać się na karuzeli na Targu Rybnym podczas minionych wakacji, jednak przejażdżka wśród miliona kolorowych światełek z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Wśród wyjątkowej urody rydwanów, koni, ławeczek szukajcie pięknych zdobień, na których znajdziecie: Fontannę Neptuna, ulicę Długą z Ratuszem Głównego Miasta, Bazylikę Mariacką czy Żuraw. Z karuzeli możecie skorzystać za  dobrowolną opłatę (cały dochód przeznaczony zostanie na rzecz Fundacji Hospicyjnej).

Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2019 karuzela dla dzieci cena program atrakcje

Zobacz Trójmiasto z góry! Najwyższy panoramiczny taras widokowy:
Gdańsk z dzieckiem Taras widokowy

Atrakcją uwielbianą przez dzieci jest Górka Lodowa. W ubiegłym roku górka lodowa miała 4 metry wysokości i aż 3 tory saneczkowe o długości 35 metrów, a skorzystanie z atrakcji było odpłatne. To jedyna w mieście zjeżdżalnia, na której Wasze dzieci zjadą po śniegu, nawet gdy za oknem nie będzie białego puchu.

  • Zobaczcie zjeżdżalnię przy Forum Gdańsk:

zjeżdżalnia Forum Gdańsk Jarmark Świąteczny Cennik ceny atrakcje bezpłatne dla dzieci Mc Donald
Dzieciom na pewno spodobają się też kolejne dwie atrakcje na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku. Po pierwsze, wsiądą do nowoczesnych sani z elfami i reniferami… czyli symulatora lotu w wirtualnej rzeczywistości 360°. Dzięki magii technologii dzieci zobaczą wiele ciekawych miejsc, znane miasta, a nawet i przestrzeń kosmiczną. Hej rodzice, kto sam nie chciały spróbować?

jarmark bożonarodzeniowy Gdańsk opinie zjeżdżalnia dla dzieci atrakcje bezpłatne symulator lotu

Drugą atrakcją dla dzieci na jarmarku w Gdańsku jest wielka kula z wirującym śniegiem. Dzieci będą mogły wejść do środka i jeśli prawdziwy śnieg nie pojawi się jeszcze w Gdańsku, zobaczyć go chociaż w takiej wersji. Przeżycia będą niezapomniane, warte uwiecznienia na zdjęciu.

Gdańsk Jarmark Bożonarodzeniowy atrakcje 2019 2020

Dzieciaki na pewno będą się też doskonale bawić podczas świątecznych parad. A tych będzie na jarmarku naprawdę dużo. 2, 4, 5 i 6 grudnia odbędą się parady mikołajkowe, w których główne role odegrają Św. Mikołaj ze swoją świtą, ale też Pani Mikołajowa, elfy-kucharze i urzędnicy z mikołajowej poczty. Na 9, 11 i 13 grudnia z kolei zaplanowane są parady baśniowo-zimowe. Które dziecko nie chciałoby zobaczyć Królowej Śniegu, Dziewczynki z Zapałkami, ale też diabłów z czarodziejskimi lustrami lub żonglujących bałwanków? W trzecim tygodniu jarmarku, 16, 18 i 20 grudnia, odbędą się parady „Hej kolęda, kolęda” – pełne świątecznego kolędowania orszaki, którym przewodzić będą gwiazda, turon, anioł i diabeł.

nowe atrakcje Jarmark Świąteczny Gdańsk Bożonarodzeniowy 2019 2020 anielski młyn zjeżdżalnia dla dzieci

Dla dzieci przygotowano wspólnie z Gdańskim Archipelagiem Kultury warsztaty artystyczne „Kreatywnie z GAK-iem”. W każdą sobotę i niedzielę w godzinach 12:00-18:00 w Wielkiej Zbrojowni na dzieci czekają dobra atmosfera i twórcze projekty świąteczne. Każde spotkanie ma swój motyw przewodni – najmłodsi wspólnie z animatorami będą robić: ekologiczne ozdoby choinkowe (30.11), spersonalizowane kalendarze adwentowe (1.12), stroiki i zawieszki świąteczne (7.12), mikroogrody zimowe (8.12), spersonalizowane bombki (14.12), bombki z bibuły i materiału (15.12), wianki świąteczne (21.12) oraz girlandy świąteczne (22.12). Dzieci, które z kolei fascynują się leśnymi historiami, mogą wziąć udział w warsztatach tworzenia pachnących lasem ozdób i nauce rozpoznawania tropów i śladów zostawianych przez zwierzęta. Warsztaty odbywają się 14, 15 i 21 grudnia.

Gdańsk Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczął się 23 listopada paradą elfów, które możemy podziwiać codziennie w pierwszym tygodniu Jarmarku, a 6 grudnia dołączy do nich sam Święty Mikołaj! Będzie on czekał na dzieci w soboty i niedziele od 8 do 23 grudnia w godzinach 13:00 – 18:00. Pamiątką z tego spotkania będzie pocztówka z dedykacją: Niech nie traci we mnie wiary, ani duży, ani mały!

Łoś Lucek stał się już jedną z kultowych już atrakcji jarmarku w Gdańsku. Po raz kolejny przemówi do Was ludzkim głosem.  Tuż obok Anielski Młyn czyli drewniany, ruchomy, czterokondygnacyjny wiatrak, który jest też bożonarodzeniową szopką z aniołami, świętymi, Trzema Królami i rodziną Jezusa Chrystusa.

I jeszcze tegoroczna nowość. Brama wysoka na 5 metrów w kształcie adwentowego świecznika, w której mieści się największy w Gdańsku kalendarz adwentowy. Codziennie od 1 grudnia, pryz odgłosie werbli, otwierane jest jedno okienko. Na wszystkich, którzy będą uczestniczyć w tym wydarzeniu, czekają niespodzianki.

Po Jarmarku zapraszamy na spacer:
Iluminacje w Parku Oliwskim 2020

Również podczas tegorocznego jarmarku możecie liczyć na Food Court, czyli strefę gastronomiczną, która z pewnością przyciągnie nas do siebie wyjątkowymi zapachami. Nasze kubki smakowe uraczą się kuchnią hiszpańską, węgierską, polską i alzacką, a ciało ogrzeje się rozgrzewającą czekoladą, wielosmakowymi herbatami czy popularnym grzańcem. Spokojny posiłek umożliwią nam umeblowane, zadaszone i ogrzewane altany – a to wszystko aż do 1 stycznia!

  • Zapiszcie termin jarmarku: 21.11.2020-01.01.2021 

Po raz pierwszy w historii jarmarków w Gdańsku – tegoroczny przekroczy granicę Wałów Jagiellońskich, a wszystko dlatego, że właśnie na dziecińcu Gdańsk Forum znajdziemy dodatkowe stoiska z rękodziełem i rzemiosłem, które z pewnością przypadną nam do gustu.

Podczas wędrówki uliczką Cynamonową, Anielską czy Czekoladową pamiętajmy też, aby wspomóc akcję charytatywną! Możemy skorzystać z karuzeli, odwiedzić stoisko Fundacji Hospicyjnej w Zbrojowni czy po prostu wrzucić datek do puszki. Konto fundacji zasilą również prace uczniów zgłoszone do jarmarkowego konkursu plastycznego „Anieli grają dla Hospicjum”.

atrakcje dla dzieci Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk program

Czym jednak byłby Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku bez Anielskiego Młyna z ruchomymi figurkami, zaczarowanej karety z reniferami czy przemawiającego ludzkim głosem Łosia Lucka! Te i inne atrakcje czekają w Gdańsku od 23 listopada.

A już 31 grudnia o 17:30 na Targu Węglowym odbędzie się sylwester dla dzieci i młodzieży. Jako pierwsi w Gdańsku symbolicznie przywitamy nowy rok. Bajkowa atmosfera gwarantowana.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2020- lokalizacja

plan jarmark bożonarodzeniowy Gdańsk 2018 program

Wydarzenie w Gdańsku zaliczane jest do
Najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Polsce

 fot. archiwum MTG  bozonarodzeniowy gda.pl

2 comments

Leave Comment