Gdańsk Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

jarmark bożonarodzeniowy Gdańsk atrakcje program lokalizacja godziny otwarcia

Jarmark Świąteczny w Gdańsku od kilku lat (poza lockdownem) przyciąga tłumy. Nic w tym dziwnego – to prawdopodobnie jeden z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Polsce! Jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market 2020” i uplasował się na 3 miejscu! To uwielbiane przez mieszkańców i turystów z całego kraju wydarzenie w tym roku rozpoczęło się 18 listopada. Kolorowe sznury świateł, pyszne jedzenie, wystawy rękodzieła i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych! Sprawdźcie, co czeka na was w tym roku na Jarmarku, który potrwa aż do 23 grudnia!

Mamy dla Was kod zniżkowy na parking! Szczegóły niżej!

gdańsk jarmark bożonarodzeniowy do kiedy mapa godziny otwarcia 2021

Po Jarmarku zapraszamy na zakupy

Gdańsk atrakcje dla dzieci rodzinne 2023

Świąteczny Jarmark w Gdańsku 2023 – atrakcje

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy zaskakuje nas nowymi atrakcjami każdego roku i tym razem nie będzie inaczej! Ilość atrakcji, stoisk gastronomicznych, atmosfera i świąteczny klimat sprawiają, że to bezsprzecznie jedno z najlepszych tego typu wydarzeń w Polsce.

Atrakcje dostępne przez cały czas Jarmarku:

 • ANIELSKI MŁYN
 • FABRYKA PREZENTÓW W DOMKU ŚW. MIKOŁAJA
 • GADAJĄCA SKRZYNKA KATARZYNKA
 • BRAMA ADWENTOWA
 • MAGICZNE SANIE MIKOŁAJA – wypróbuj symulator lotu
 • CHOINKA MŁODYCH GDAŃSZCZAN
 • MAGICZNA KULA Z WIRUJĄCYM ŚNIEGIEM I MAGICZNE IGLOO – pstryknij fotkę na pamiątkę, daj serce na Jarmarku, wesprzyj Fundację Hospicyjną. Zaprasza Grupa GPEC!
 • KARUZELA Z RUMAKAMI
 • ŁOŚ LUCEK – posłuchaj – mówi ludzkim głosem!
 • ZAGAJNIK Z KAPLICZKĄ – zatrzymaj się na chwilę
 • JARMARKOWA SCENA – podziwiaj występy lub zrób świąteczną fotkę na tronie św. Mikołaja
 • Strefa GASTRONOMICZNA – FOODCOURT – kuchnie świata czekają!

Pobierz program Jarmarku 2022 >>tutaj<<

świąteczny jarmark bożonarodzeniowy Gdańsk godziny otwarcia atrakcje mapa opinie

gdańsk jarmark bożonarodzeniowy co zjeść - kuchnie świata - mapa

Zobacz koniecznie krótki film prezentujący tegoroczny Jarmark

Najmłodszych z pewnością ucieszy dwupoziomowa Karuzela Wenecka na Targu Węglowym. Niektórzy mieli już z pewnością szansę przejechać się na karuzeli na Targu Rybnym podczas minionych wakacji, jednak przejażdżka wśród miliona kolorowych światełek z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Jarmark Bożonardzoeniowy Gdańsk atrakcje dla dzieci karuzela cenaJarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2022 karuzela dla dzieci cena program atrakcje

 Dzieciom na pewno spodobają się też kolejne dwie atrakcje na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku. Po pierwsze, wsiądą do nowoczesnych sani z elfami i reniferami… czyli symulatora lotu w wirtualnej rzeczywistości 360°. Dzięki magii technologii dzieci zobaczą wiele ciekawych miejsc, znane miasta, a nawet i przestrzeń kosmiczną. Hej rodzice, kto sam nie chciały spróbować?

jarmark bożonarodzeniowy Gdańsk opinie zjeżdżalnia dla dzieci atrakcje bezpłatne symulator lotu

Drugą atrakcją dla dzieci na jarmarku w Gdańsku jest wielka kula z wirującym śniegiem. Dzieci będą mogły wejść do środka i jeśli prawdziwy śnieg nie pojawi się jeszcze w Gdańsku, zobaczyć go chociaż w takiej wersji. Przeżycia będą niezapomniane, warte uwiecznienia na zdjęciu. Brama wysoka na 5 metrów w kształcie adwentowego świecznika, w której mieści się największy w Gdańsku kalendarz adwentowy. Codziennie od 1 grudnia, pryz odgłosie werbli, otwierane jest jedno okienko. Na wszystkich, którzy będą uczestniczyć w tym wydarzeniu, czekają niespodzianki.

Polecamy również:
Boże Narodzenie z dziećmi – pakiety hotelowe

Gdańsk Jarmark Bożonarodzeniowy atrakcje 2021

Program pełen atrakcji. Dzieciaki na pewno będą się też doskonale bawić podczas świątecznych parad. A tych będzie na jarmarku nie zabraknie. Jednak program Jarmarku jest bogaty w atrakcje dla każdego. Jazzowe muzykowanie, teatralne świąteczne „bajanie”, świąteczne muzykowanie na bramie… Warto zapoznać się ze szczegółami programu Jarmarku (do pobrania poniżej).

nowe atrakcje Jarmark Świąteczny Gdańsk Bożonarodzeniowy 2021 anielski młyn zjeżdżalnia dla dzieci

Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk opinie atrakcje godziny otwarcia do kiedy

Łoś Lucek stał się już jedną z kultowych już atrakcji jarmarku w Gdańsku. Po raz kolejny przemówi do Was ludzkim głosem.  Tuż obok Anielski Młyn czyli drewniany, ruchomy, czterokondygnacyjny wiatrak, który jest też bożonarodzeniową szopką z aniołami, świętymi, Trzema Królami i rodziną Jezusa Chrystusa.

Gdańsk Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Świąteczne Iluminacje: Od 5 grudnia 2021 do 2 lutego 2022 podziwiać można będzie świąteczne iluminacje aż w 6 różnych lokalizacjach: w Parku Oliwskim, na Placu Kobzdeja, na Zielonym Moście, w Parku Oruńskim, Parku Regana i na Targu Węglowym.  Pojawią się też niespodzianki. Do znanych już z poprzednich edycji Projektu Odpalamy Święta dołączą nowe figury – m.in. czarodziejska ciuchcia i kandelabry.

Po Jarmarku zapraszamy na spacer:
Iluminacje w Parku Oliwskim 2023

Również podczas tegorocznego jarmarku możecie liczyć na Food Court, czyli strefę gastronomiczną, która z pewnością przyciągnie nas do siebie wyjątkowymi zapachami. Nasze kubki smakowe uraczą się kuchnią hiszpańską, węgierską, polską i alzacką, a ciało ogrzeje się rozgrzewającą czekoladą, wielosmakowymi herbatami czy popularnym grzańcem. Spokojny posiłek umożliwią nam umeblowane, zadaszone i ogrzewane altany – a to wszystko aż do 23 grudnia!

 • Zapiszcie termin jarmarku: 18.11.2022-23.12.2022


 Godziny otwarcia-Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 

 • od niedzieli do czwartku w godz. 12:00 – 20:00
 • od piątku do soboty w godz. 12:00 – 21:00

 

stoiska jarmark świąteczny w gdańsku mapa do kiedy jarmark Bożonarodzeniowy

Tradycyjnie już idea ta znajdzie swoje odzwierciedlenie również podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Potwierdzeniem, że w święta warto, a nawet trzeba pomagać, będzie m.in. akcja organizowana wraz z GPEC na rzecz Fundacji Hospicyjnej. Wykupienie biletu-cegiełki o wartości 10 zł umożliwi grupie maks. 5 osób wykonanie wyjątkowych zdjęć w igloo z tropikalną wyspą w Zakątku Łosia i śnieżnej kuli napędzanej rowerem przy Teatrze Wybrzeże. Pieniądze będą zbierane do puszek i w całości trafią do Fundacji Hospicyjnej. Podopiecznych Hospicjum wesprzemy także kupując oficjalne gadżety Jarmarku.

atrakcje dla dzieci Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk program

Czym jednak byłby Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku bez Anielskiego Młyna z ruchomymi figurkami, zaczarowanej karety z reniferami czy przemawiającego ludzkim głosem Łosia Lucka! Te i inne atrakcje czekają w Gdańsku od 19 listopada.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022- lokalizacja

(kliknij w grafikę aby pobrać lub powiększyć)

jarmark bożonarodzeniowy Gdańsk 2022 mapa plan

Parking – kod rabatowy:

Dogodnym miejscem do parkowania jest parking galerii Forum Gdańsk, gdzie na 6 piętrze możliwe jest zarezerwowanie parkowania przy użyciu portalu cyfrowy parking w promocyjnej cenie 3zł/h i dodatkowej zniżce 10 % od dzieckowpodrozy.pl – na hasło  dzieckowpodrozy10 .

 

 

Wydarzenie w Gdańsku zaliczane jest do
Najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Polsce

 fot. archiwum MTG ; facebook.com;  bozonarodzeniowy.pl

2 comments

Leave Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *