Iluminacje w Parku Oliwskim 2021

iluminacje park oliwski Gdańsk świąteczne oświetlenie 2019 2020

Przy okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – tradycyjnie już Park Oliwski otwiera dla nas swoje bramy, by uraczyć nas przepięknymi, świątecznymi iluminacjami.

Park Oliwski – Iluminacje 2021 od kiedy?

Okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia niesie za sobą moc różnorodnych rodzinnych atrakcji, takich jak Jarmarki (więcej o Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku) czy spotkania ze Świętym Mikołajem. Na to wszystko możemy liczyć odwiedzając stolicę województwa Pomorskiego – Gdańsk. Jednak jedną z atrakcji, która cieszy się największym zainteresowaniem zarówno samych gdańszczan, jak i turystów – są coroczne Iluminacje w Parku Oliwskim.trójmiasto atrakcje dla dzieci iluminacje świąteczne park oliwski opinie

Najlepsze miejsce na wypoczynek w Trójmieście:

Najlepsze miejsce na rodzinny wypoczynek w Sopocie:

Z racji tego, że Iluminacje już od trzech lat cieszą się ogromnym powodzeniem, w tym roku będzie można podziwiać prawdopodobnie już od 5 grudnia 2021, aż do 2 stycznia 2022 r.. Tradycyjnie już zobaczymy przepiękną świetlną bramę i magiczny świetlny tunel, podświetlone zostaną też drzewa, rośliny i główne aleje. To doskonałe miejsce, aby poczuć magię nadchodzących wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia.

Parkowe dekoracje oglądać będzie można w dni powszednie w godz. 16 – 22; w soboty, niedziele i święta w godz. 16-22; w Wigilię (24 grudnia) w godz. 16 – 2 (dnia następnego tj. 25 grudnia).

W tym roku, dojdzie jednak do znacznych zmian w lokalizacji iluminacji. Po raz drugi, aby podziwiać wszystkie widowiskowe iluminacje, będziemy musieli udać się także do parku imienia Ronalda Reagana. Decyzja ta została podjęta w ubiegłym roku w związku z trwającą pandemią koronawirusa i obostrzeniami związanymi z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego. Do wyżej wymienionego parku zostanie przeniesionych część atrakcji, takich jak chociażby kurtyna świetlna. Dzięki takiej decyzji będziemy mogli podziwiać te niezapomniane iluminacji w sposób bezpieczny – z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych. Iluminacje będa także możliwe do zobaczenia na Targu Węglowym, gdzie rozbłyśnie gwieździsty dach i nie tylko oraz na placu Kobzdeja.

Park Oliwski Iluminacje godziny otwarcia 2021

  • Iluminacje w Parku Oliwskim będziemy mogli podziwiać od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 22:00, a w soboty i niedziele od 16:00 do 22:00.

W Wigilię iluminacje rozpoczną się o 16:00 i zakończą o 2:00 w nocy.  Zatem wielbiciele nocnych, świątecznych spacerów z pewnością będą zadowoleni.

park oliwski iluminacje świąteczne 2021 kiedy godziny otwarcia plan

park oliwski czas z dzieckiem w gdańsku iluminacje atrakcje dla dzieci opinie

Iluminacje w Parku Oliwskim – lokalizacja

rodzinne atrakcje dla dzieci gdańsk iluminacje park oliwski opinie

Przy okazji wizyty w Parku Oliwskim warto zobaczyć również:

>> Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 w Gdańsku <<

2 comments

Leave Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *