12 Pomysłów na weekend z dzieckiem – Parki Rozrywki

parki rozrwyki w polsce na weekend gdzie z dzieckiem

Szukacie atrakcyjnego miejsca na rodzinny weekend? Doskonale w tej roli sprawdzą się polskie parki rozrywki. Sprawdźcie te polecane przez nas.

Sprawdź również: 50 najlepszych rodzinnych atrakcji w Polsce

Pomiędzy feriami i wakacjami rodzice rzadko mogą spędzić z dziećmi więcej czasu. Dlatego weekendowe wypady są tak ważne dla maluchów. Zazwyczaj kilka razy w roku zdarza się też tzw. „długi weekend”, jeśli akurat obok soboty i niedzieli wypadnie jakieś święto. Ale wystarczą tylko 2-3 dni wolne, aby wybrać się do jednego z polskich parków rozrywki (1 dzień na ogół nie wystarczy, żeby skorzystać z wszystkich atrakcji). Mamy do wyboru różnorodne obiekty w całym kraju, z wieloma motywami przewodnimi. Prezentujemy Wam 12 spośród nich, na pewno któryś przypadnie Wam do gustu.

Energylandia Zator

Największy polski park rozrywki, który z roku na rok rozwija swoją ofertę. Znajdziemy tu Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną, Bajkolandię przeznaczoną specjalnie dla maluchów oraz Water Park z basenami o powierzchni 3800 m2. W Energylandii działa kilka spektakularnych kolejek, a w tym największy i najszybszy w Europie mega coaster o nazwie Hyperion. Poza tym działa tu strefa gastronomiczna i hotelowa. Odbywają się także różnego rodzaju pokazy, przedstawienia i koncerty.

Więcej o Energylandii tutaj

weekend z dzieckiem Energylandia Zator opinie promocja rodzinna Energylandia 2023 - bilety tańsze

Magiczne Ogrody Janowiec

W Janowcu, ok. 135 km od Warszawy, poczujecie się jak w baśniach i legendach. Nie, nie mamy na myśli bycia przynętą dla smoka. Ogród sensoryczny pełen jest miejsc, które rozbudzą wyobraźnię, zainspirują do zabawy lub eksperymentów. Wśród kwiatów, drzew, rzek i wodospadów kryją się odrębne krainy z dziwacznymi stworami, smokami, skrzatami. Nie zabraknie też mostów, tuneli i przejść w koronach drzew. Po wizycie w parku można udać się na zamek z XVI w., z którego roztacza się piękny widok na Wisłę i położony po drugiej stronie urokliwy Kazimierz Dolny. Wystarczy podjechać 24 km do miasta i skorzystać z jego uroków. Weekend mamy zaplanowany.

Dowiedz się więcej o Magicznych Ogrodach tutaj

weekend z dzieckiem Janowiec Magiczne Ogrody gdzie na wycieczki szkolne magiczne ogrody (4)

Farma Iluzji Mościska

Doskonałe miejsce do rekreacji na świeżym powietrzu, z wieloma trawnikami do piknikowania, plażą, miejscami na ognisko i boiskami sportowymi. Jednak o jego niezwykłości decydują interaktywne instalacje i magiczne obiekty, które potrafią wprawić w konsternację nawet dorosłych, np. Latająca Chata czy Tunel Zapomnienia. Działa tu także Muzeum Iluzji. Można również zagrać w różne gry i spotkać sympatyczne zwierzęta hodowlane.

Szerszy opis Farmy Iluzji znajdziecie tutaj

atrakcje dla dzieci Mościska farma iluzji z dzieckiem atrakcje ceny 2022 park rozrywki blisko warszawy opinie Farma iluzji wyjątkowe miejsce dla rodzin z dziecmi mazowieckie atrakcje 5

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Główną atrakcją tego miejsca jest JuraPark – pierwszy w Polsce park dinozaurów, w którym można podziwiać ponad 100 modeli prehistorycznych gadów w naturalnej wielkości. Znajduje się on w województwie świętokrzyskim, w miejscu, w którym znaleziono ślady prawdziwych dinozaurów. Ale oprócz tego na terenie ogromnego kompleksu (około 60 ha) znajdziemy jeszcze całą masę innych atrakcji – Muzeum Jurajskie, Prehistoryczne Oceanarium, wesołe miasteczko z roller coasterem czy zwierzyniec. Zimą działa tu Wioska św. Mikołaja i stok narciarski.

Więcej o Bałtowskim Kompleksie Turystycznym tutaj

park dinozaurów Bałtów

Europejskie Centrum Bajki Pacanów

W tym niezwykłym obiekcie dzieci i ich rodzice mogą poznawać najwspanialsze bajki z całego świata. Na interaktywnej wystawie „Bajkowy Świat” spotkamy Koziołka Matołka, Czerwonego Kapturka czy Królewną Śnieżkę. Dzięki nowoczesnym technologiom ma się wrażenie, że samemu uczestniczy się w bajce. Jest tu też scena teatralna, kino i biblioteka. Wokół Centrum roztacza się Ogród Zmysłów, w którym zobaczyć można m.in. wierzbę, na której rosną gruszki.

Pełny opis Europejskiego Centrum Bajki znajdziecie tutaj

rodzinne atrakcje Pacanów

Zatorland

Ogromny kompleks rozrywkowy, na który składa się aż 5 parków tematycznych. W Dinozatorlandzie możemy podziwiać mistrzowsko wykonane modele dinozaurów, w Parku Owadów wielkie insekty, a w Parku Mitologii greckich bogów i herosów. W Parku Bajek i Stworzeń Wodnych zobaczymy Kota w Butach czy Calineczkę, a także mieszkańców mórz i oceanów. Poza tym działa tu lunapark, a zimą także Park św. Mikołaja.

Więcej o Zatorlandzie przeczytacie tutaj

weekend z dzieckiem Zatorland park dinozaurów opinie

Legendia Chorzów

Legendia to nowa odsłona legendarnego Śląskiego Wesołego Miasteczka w Parku Śląskim w Chorzowie. Nowa nazwa nawiązuje do baśni i legend, podobnie jak atrakcje w parku (jest ich około 40). Urządzenia działające wcześniej w wesołym miasteczku także zyskały nowe nazwy, np. słynne koło widokowe Gwiazda Duża to w tej chwili Legendia Flower. Są tu też roller coastery, filiżanki, karuzele, samochodziki, place zabaw i spływ łodzią.

Szczegółowe informacje o Legendii znajdziecie tutaj

park rozrywki Legendia Chorzów opinie Lech Coaster Legendia atrakcje opinie kolejki górskie atrakcje Legendia Chorzów wesołe miasteczko

Inwałd Park

4 tematyczne parki rozrywki w ramach jednego biletu. W skład kompleksu wchodzi Park Miniatur, w którym można zobaczyć najsłynniejsze budowle świata w nieco mniejszej skali, Warownia Inwałd ze stylizowanym na średniowieczny zamkiem, Dinolandia z modelami dinozaurów, oraz jedyny w swoim rodzaju Ogród Jana Pawła II z żywym obrazem papieża Polaka. Jest tu także lunapark.

Interesuje Was Inwałd Park? Więcej dowiecie się tutaj

inwałd park - atrakcje dla dzieci - Polska

JuraPark Krasiejów

Największy park dinozaurów w Europie, który prezentuje 200 modeli prehistorycznych gadów w naturalnej wielkości. W Krasiejowie znaleziono ślady dinozaurów sprzed 225 milionów lat, a w parku starają się prezentować to odkrycie możliwie jak najszerszej publiczności. Działa tu Pawilon Paleontologiczny z przeszkloną podłoga nad stanowiskiem paleontologicznym, Prehistoryczne Oceanarium, Park Nauki i Ewolucji Człowieka pełen multimediów oraz park rozrywki.

Szczegółowy opis parku znajdziecie tutaj

rodzinne atrakcje Krasiejów

Minieuroland Kłodzko

Rozległy park miniatur w Kłodzku, w którym oprócz najbardziej znanych zabytków z całego świata, jak Łuk Triumfalny, można zobaczyć też słynne budowle z Dolnego Śląska – Zamek Książ czy Twierdzę Kłodzko. Ogląda się je, spacerując po rozległym arboretum stworzonym z 500 gatunków drzew i krzewów. Na terenie kompleksu działa też największy na Dolnym Śląsku plac zabaw.

Dowiedzcie się więcej a atrakcjach Minieurolandu tutaj

weekend z dzieckiem opinie atrakcje

Łeba Park

Kolejny park dinozaurów, tym razem położony nad morzem, w jednym z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu. Na 20 ha rozciąga się wiele malowniczych tras, są tu także kanały, po których można pływać rowerem wodnym lub tratwą. Na szczególną uwagę wśród tutejszych modeli dinozaurów zasługuje jedyny w Polsce Seismosaurus długości 43 m i wysokości 13 m. Poza tym jest tu też Wioska Indiańska, Zamek Strachu, mini zoo, a nawet koło widokowe.

Szerszy opis Łeba Parku tutaj

park dinozaurów Łeba rodzinne atrakcje

Świat Labiryntów Bliziny

Obiekt położony na Kaszubach, zaprojektowany przez słynnego architekta Adriana Fishera. Na miejscu mamy do wyboru labirynt drewniany o powierzchni 1300 m ze zmiennym układem ścian i labirynt w polu kukurydzy o powierzchni 3 ha, a także kilka mniejszych labiryntów. Można tu też zagrać w ciekawe gry logiczne albo wziąć udział w warsztatach rękodzieła.

Więcej o atrakcjach w Świecie Labiryntów dowiecie się tutaj

atrakcje dla dzieci Kaszuby labirynty

Sprawdź również: Wakacje z dzieckiem w Polsce - sprawdzone miejsca