Gdynia – najlepsze atrakcje dla dzieci

Niektórzy mówią, że najlepszą atrakcją Gdyni jest Gdańsk. My jednak udowadniamy, że "miasto z morza i marzeń" jest też miastem bardzo przyjaznym dla rodzin z dziećmi! Sprawdźcie, gdzie warto wybrać się z dzieckiem w Gdyni podczas rodzinnego weekendu czy wczasów nad morzem.

Miasto, które w przedwojennej Polsce stało się symbolem sukcesu i nowoczesności, dziś wciąż zachwyca i oferuje liczne atrakcje. Wiele z nich stworzonych zostało z myślą o dzieciach, które w Gdyni traktowane są priorytetowo. Przekonajcie się, że w „mieście z morza i marzeń” można liczyć na dobrą zabawę przeplataną z nauką i historią w ciekawej formie.

Sprawdź koniecznie:

Poznaj najlepsze atrakcje dla dzieci w Gdyni:

ORP „Błyskawica”

Opisując atrakcje Gdyni, trzeba zacząć od tych związanych z morzem, które jest nieodłącznym elementem tożsamości miasta. A niszczyciel „Błyskawica” to najbardziej znany polski okręt wojenny, który ma na koncie wiele ważnych operacji wojskowych, m.in. brał udział w lądowaniu w Normandii. Obecnie jest zacumowany przy Nabrzeżu Pomorskim i działa jako oddział Muzeum Marynarki Wojennej. Dzieci mogą tu zobaczyć m.in. podwójne działo przeciwlotnicze na pokładzie i siłownię oraz wystawy prezentujące związki Polski z morzem pod pokładem.

Rodzinne atrakcje Gdynia

Akwarium Gdyńskie

style="display:inline-block;width:300px;height:250px" data-ad-client="ca-pub-4540654505390018" data-ad-slot="1339302889">

Pozostając dalej przy tematyce morskiej, trzeba wspomnieć o Akwarium Morskiego Instytutu Rybackiego. Mieszka w nim ponad 1500 żywych organizmów z 250 gatunków – ryby, płazy, gady, a nawet koralowce. W sumie jest aż 68 akwariów, które zawierają całą różnorodność morskiej flory i fauny kilku kontynentów. Prowadzone są tu także zajęcia edukacyjne dla dzieci.

gdzie z dzieckiem Gdynia

Infobox – taras widokowy

Jako że Gdynia jest miastem prężnie rozwijającym się, postanowiono stworzyć centrum informacji o inwestycjach, które jednocześnie stało się atrakcją turystyczną. Infobox jest obiektem niezwykłym, powstał bowiem z 65 kontenerów i znajduje się w samym sercu miasta, niedaleko Skweru Kościuszki. Można tu wjechać przeszkloną windą na taras widokowy na wysokości 22 m, z którego widać panoramę Gdyni i Zatoki Gdańskiej. W środku znajduje się ogromna makieta miasta.

Gdynia weekend z dzieckiem

Kolejka na Kamienną Górę

Kolejny punkt widokowy, na który wjechać można oddaną niedawno do użytku kolejką. Widać stąd doskonale Zatokę Gdańską, port i Skwer Kościuszki. Stoi tu charakterystyczny krzyż, a wokół rozpościera się park. Stacja dolna kolejki znajduje się na Placu Grunwaldzkim, tuż obok Gdyńskiego Centrum Filmowego.

kamienna góra Gdynia atrakcje dla dzieci

Centrum Nauki Experyment

Jedno z pierwszych w Polsce centrów nauki mieści się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Interaktywne wystawy i nowoczesne technologie pozwalają zrozumieć skomplikowane zjawiska przyrodnicze zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Okazuje się, że nauka wcale nie musi być nudna, a może być fascynująca. Odbywają się tu też wykłady i warsztaty oraz zajęcia w ramach Akademii Experymentu.

Rodzinne atrakcje Gdynia z dzieckiem

Polecamy: 21 atrakcji na weekend z dzieckiem w Gdańsku

Muzeum Emigracji

Niezwykła multimedialna wystawa prezentowana w niezwykłym miejscu. Narracja opowiadająca historię setek tysięcy, a może nawet milionów Polaków, którzy zmuszeni byli opuścić swój kraj. Wielu z nich na emigrację udało się właśnie z Dworca Morskiego w Gdyni, z którego odpływały kiedyś transatlantyki. Dziś odrestaurowany budynek Dworca przypomina ich historię i pokazuje, także najmłodszym, że nasz kraj nie byłby tym, czym jest, gdyby nie emigracja.

rodzinne atrakcje Gdynia Muzeum Emigracji

Park Trampolin Jumpcity

Miejsce, w którym każdy może szaleć do woli, bez obaw, że coś mu się stanie. Dzięki systemowi trampolin można tu skakać pod sufit, wykonywać efektowne wsady do kosza, zagrać w zbijaka na pełnych obrotach i ćwiczyć akrobatykę. Wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów. Dzieciom na pewno przypadnie do gustu basen z gąbkami, ale trampoliny to także świetna zabawa dla rodziców.

Jump City Gdynia rodzinne atrakcje

Kolibki Adventure Park

Prawdziwa przygoda czeka na dzieciaki w specjalnie przygotowanym parku rozrywki na świeżym powietrzu. Jest tu szereg atrakcji – quady, paintball, parki linowe, place zabaw, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, strzelnice i wiele innych. Aktywna zabawa pod okiem instruktora w leśnej scenerii.

park rozrywki Gdynia dla dzieci

Rejs promem do Szwecji

Z Gdyni regularnie wypływają promy Stena Line do szwedzkiej Karlskrony. Istnieje wiele opcji wycieczek i pakietów rodzinnych. Można wybrać się w rejs tam i powrotem z mnóstwem atrakcji dla dzieci na promie, albo zwiedzać szwedzkie miasta i parki rozrywki. Atrakcyjne ceny sprawiają, że to doskonała rodzinna atrakcja. Sprawdź szczegóły:

rejs Gdynia Karlskrona rodzinne atrakcje gdynia atrakcje rejs do Szwecji z dziećmi rodzinne atrakcje

Sprawdź również:

opinie aquapark reda park wodny

Aquapark z rekinami blisko Gdyni

Muzeum Motoryzacji Gdynia

Jedna z najbardziej imponujących kolekcji zabytkowych samochodów i motocykli w Polsce została zgromadzona w Gdyni przez zapalonego miłośnika motoryzacji. To miejsce obowiązkowej wizyty każdego moto-maniaka. Niezależnie od wieku będziecie pod wrażeniem.

Muzeum Motoryzacji Gdynia opinie atrakcje