Gdynia – najlepsze atrakcje dla dzieci

Niektórzy mówią, że najlepszą atrakcją Gdyni jest Gdańsk. My jednak udowadniamy, że "miasto z morza i marzeń" jest też miastem bardzo przyjaznym dla rodzin z dziećmi! Sprawdźcie, gdzie warto wybrać się z dzieckiem w Gdyni podczas rodzinnego weekendu czy wczasów nad morzem.

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Miasto, które w przedwojennej Polsce stało się symbolem sukcesu i nowoczesności, dziś wciąż zachwyca i oferuje liczne atrakcje. Wiele z nich stworzonych zostało z myślą o dzieciach, które w Gdyni traktowane są priorytetowo. Przekonajcie się, że w „mieście z morza i marzeń” można liczyć na dobrą zabawę przeplataną z nauką i historią w ciekawej formie.

 

Poznaj najlepsze atrakcje dla dzieci w Gdyni:

ORP „Błyskawica”

Opisując atrakcje Gdyni, nie sposób nie zaczynać od tych związanych z morzem, które jest nieodłącznym elementem tożsamości miasta. A skoro mówimy o morzu, to należy wspomnieć o jednej z najsławniejszych jednostek pływających. Niszczyciel „Błyskawica” to najbardziej znany polski okręt wojenny, który ma na koncie wiele ważnych operacji wojskowych, m.in. udział w lądowaniu w Normandii. Obecnie jest on zacumowany przy Nabrzeżu Pomorskim i działa jako oddział Muzeum Marynarki Wojennej. Dla wielu dzieci jest to niezwykła przygoda, gdy oprócz wejścia na niszczyciel i odwiedzenia zakamarków jego wnętrza, mogą także zobaczyć m.in. podwójne działo przeciwlotnicze na pokładzie i siłownię oraz wystawy prezentujące związki Polski z morzem pod pokładem.

Godziny otwarcia:
 • Od 1 V do 30 IX: wtorek - niedziela: 10:00-13:00 i 14:00-18:00
 • Od 1 X do 31 X: wtorek - niedziela: 10:00-13:00 i 14:00-17:00
 • Od 1 XI do 30 XI: wtorek - niedziela: 10:00-13:00 i 14:00-16:00

Rodzinne atrakcje Gdynia

Akwarium Gdyńskie

Pozostając dalej przy tematyce morskiej, trzeba wspomnieć o Akwarium Morskiego Instytutu Rybackiego. Mieszka w nim ponad 1500 żywych organizmów z 250 gatunków – ryby, płazy, gady, a nawet koralowce. W sumie wewnątrz gmachu znajduje się aż 68 akwariów, które zawierają całą różnorodność morskiej flory i fauny kilku kontynentów. Prowadzone są tu także zajęcia edukacyjne dla dzieci, dzięki którym możliwe jest lepsze zrozumienie istoty życia podwodnego.

gdzie z dzieckiem Gdynia   Cena za bilet normalny to 29 złotych, za bilet ulgowy 19 złotych. Bilet dla osób niepełnosprawnych można nabyć za 12 złotych. Cena biletów rodzinnych waha się od 65 do 85 złotych. Dzieci do 5 roku życia wchodzą bezpłatnie. Godziny otwarcia:
Dni miesiąca Godziny otwarcia Godziny otwarcia kasy
1 kwietnia – 31 maja 09:00 – 19:00 09:00 – 18:30
1 czerwca – 30 czerwca 09:00 – 20:00 09:00 – 19:30
1 lipca – 31 sierpnia 09:00 – 21:00 09:00 – 20:30
1 września – 30 września 09:00 – 19:00 09:00 – 18:30
1 października – 31 marca 10:00 – 17:00 10:00 – 16:30

Rejs promem do Szwecji

 

Z gdyńskiego terminalu promowego regularnie wypływają promy Stena Line do szwedzkiej Karlskrony. Istnieje wiele opcji wycieczek i pakietów rodzinnych. Można wybrać się w rejs tam i powrotem z mnóstwem atrakcji dla dzieci na promie, albo zwiedzać szwedzkie miasta i parki rozrywki. Atrakcyjne ceny sprawiają, że jest to doskonała rodzinna odskocznia od codzienności. Sprawdź szczegóły:

rejs Gdynia Karlskrona rodzinne atrakcje gdynia atrakcje rejs do Szwecji z dziećmi rodzinne atrakcje

Infobox – taras widokowy

Jako że Gdynia jest miastem prężnie rozwijającym się, postanowiono stworzyć centrum informacji o inwestycjach, które jednocześnie stało się atrakcją turystyczną. Infobox jest obiektem doprawdy niezwykłym. Zapytacie pewnie: dlaczego? Otóż powstał on z 65 kontenerów i znajduje się w samym sercu miasta, niedaleko Skweru Kościuszki. Jeżeli nie macie ochoty na piesze wdrapywanie się po schodach na ostatnie piętro, możecie wjechać przeszkloną windą na taras widokowy na wysokości 22 m, z którego widać nie tylko panoramę Gdyni i Zatoki Gdańskiej. To jednak nie wszystko! W środku znajduje się ogromna makieta miasta, która pozwoli wam spojrzeć na "miasto z morza i marzeń" z całkowicie nowej, nieznanej dotąd perspektywy.

Gdynia weekend z dzieckiem

Kolejka na Kamienną Górę

Kolejny punkt widokowy, na który wjechać można oddaną niedawno do użytku kolejką. Widać stąd doskonale Zatokę Gdańską, gdyński port i Skwer Kościuszki. Stoi tu niezwykle charakterystyczny krzyż znany z wielu pocztówek, a wokół rozpościera się przepiękny, ledwo co odrestaurowany park. Zejdźcie do niego i rozsiądźcie się na widowni świeżo co powstałej zadaszonej sceny! Stacja dolna kolejki znajduje się na Placu Grunwaldzkim, tuż obok Gdyńskiego Centrum Filmowego. Alternatywnie, możecie skorzystać ze schodów wiodących na ten punkt widokowy! Wjazd kolejką jest całkowicie darmowy.

  Godziny otwarcia:
 • codziennie: 10:00 - 20:00

kamienna góra Gdynia atrakcje dla dzieci

Centrum Nauki Experyment

Jedno z pierwszych w Polsce centrów nauki mieści się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Interaktywne wystawy i nowoczesne technologie pozwalają zrozumieć skomplikowane zjawiska przyrodnicze, fizyczne czy chemiczne zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Okazuje się, że nauka wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie - może okazać się prawdziwie fascynująca. Odbywają się tu też wykłady i warsztaty oraz zajęcia w ramach Akademii Experymentu.

Ceny biletów do Centrum Nauki Experyment to 20 złotych za bilet normalny, 12 złotych za ulgowy. Cena biletu rodzinnego waha się od 50 do 85 złotych. Dzieci do lat 2 kwalifikują się do biletu bezpłatnego!

  Godziny otwarcia:  
 • poniedziałek: nieczynne
 • wtorek - piątek: 09:00 - 18:00
 • sobota - niedziela: 10:00 - 19:00

Rodzinne atrakcje Gdynia z dzieckiem

Polecamy: 21 atrakcji na weekend z dzieckiem w Gdańsku

Muzeum Emigracji

Niezwykła multimedialna wystawa prezentowana w doprawdy niezwykłym miejscu. Narracja opowiadająca historię setek tysięcy, a może nawet milionów Polaków, którzy zmuszeni byli opuścić swój kraj. Wielu z nich na emigrację udało się właśnie z Dworca Morskiego w Gdyni, z którego odpływały kiedyś transatlantyki. Dziś odrestaurowany budynek Dworca przypomina ich historię i pokazuje, także najmłodszym, że nasz kraj nie byłby tym, czym jest, gdyby nie emigracja. Wystawy pokazujące historię podróży przymusowych emigrantów pozwalają nam przenieść się na moment dziesiątki lat wstecz. Pozycja obowiązkowa!

Cena biletów prezentuje się następująco:
 • Bilet normalny na wystawę stałą– 12,00 zł/osoba.
 • Bilet ulgowy na wystawę stałą – 8,00 zł/osoba.
 • Bilet rodzinny na wystawę stałą – 30,00 zł (2 osoby dorosłe + maksymalnie 4 dzieci w wieku 7-18 lat)
 • Bilet grupowy (minimum 10 osób) normalny na wystawę stałą – 10,00 zł/os.
 • Bilet grupowy ( minimum 10 osób) ulgowy na wystawę stałą – 6,00 zł/os.
W każdą środę, wstęp na wystawę stałą Muzeum Emigracji jest całkowicie bezpłatny. Godziny otwarcia:
 • poniedziałek: nieczynne
 • wtorek: 12:00 - 19:00
 • środa - niedziela: 10:00 - 17:00

rodzinne atrakcje Gdynia Muzeum Emigracji

Park Trampolin Jumpcity

Miejsce, w którym absolutnie każdy, niezależnie czy mowa o dzieciach czy dorosłych, może szaleć do woli i bez obaw o bezpieczeństwo. Dzięki systemowi trampolin można tu skakać pod sufit, wykonywać efektowne wsady niczym najlepsi koszykarze NBA, zagrać w zbijaka na pełnych obrotach i ćwiczyć skomplikowaną akrobatykę. Nie musicie obawiać się o bezpieczeństwo gdyż cała zabawa przebiega pod okiem doświadczonych instruktorów. Dzieciom na pewno przypadnie do gustu ogromny basen z gąbkami, do którego można skakać, robić obroty i nie tylko! Dobra zabawa gwarantowana!

Cena za bilet godzinny to 32 złotych  (28 złotych przy zakupie online), podczas gdy za bilet grupowy od 5 osób zapłacimy 28 złotych (24 złotych po zakupie online) . Należy także pamiętać o obowiązkowym zakupie skarpetek antypoślizgowych za 5 złotych. Rodzic z dzieckiem, które nie ukończyło 7-ego roku życia wchodzi na jednym bilecie. Godziny otwarcia:
 • codziennie: 10:00 - 15:00/16:00 - 20:00.

Jump City Gdynia rodzinne atrakcje

Kolibki Adventure Park

Prawdziwa przygoda czeka na dzieciaki w specjalnie przygotowanym parku rozrywki na świeżym powietrzu. Znajdziecie tu szereg atrakcji – quady, paintball, parki linowe, place zabaw, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, strzelnice i wiele innych. Aktywna zabawa pod okiem instruktora w leśnej scenerii to strzał w dziesiątkę. To dopiero prawdziwa przygoda! Cena skorzystania z elementów parku zależna jest od tego, na jakie atrakcje się zdecydujemy.

Godziny otwarcia:
 • poniedziałek - niedziela: 09:00 - 19:00
 • w okresie zimowym park otwarty jest od 09:00 do zmierzchu

park rozrywki Gdynia dla dzieci

Sprawdź również:

opinie aquapark reda park wodny

Aquapark z rekinami blisko Gdyni

Muzeum Motoryzacji Gdynia

Jedna z najbardziej imponujących kolekcji zabytkowych samochodów i motocykli w Polsce została zgromadzona w Gdyni przez zapalonego miłośnika motoryzacji. To miejsce obowiązkowej wizyty każdego moto-maniaka - nie tylko tego najmłodszego! Niezależnie od wieku - będziecie pod wrażeniem, jak pokaźną kolekcję udało się tutaj skompletować. Cena biletu to 10 złotych w przypadku biletu normalnego i 5 złotych w przypadku biletu ulgowego.

Godziny otwarcia:
 • poniedziałek - sobota: 09:00 - 17:00
Muzeum Motoryzacji Gdynia opinie atrakcje Oczywiście to nie wszystko co skrywa w sobie Gdynia, a warto wspomnieć o miejscach takich jak AirSpace Gdyniakosmiczna ATRAKCJA czy Bowling U7 Gdynia ! Gdynia jest jak skarb, który odkrywa się co wyjazd!