Gdańsk z dzieckiem – 21 atrakcji nie tylko na weekend!

Gdańsk zwiedzanie z dzieckiem

Gdańsk – miasto o ponad 1000-letniej historii i pięknym nadmorskim położeniu od lat przyciąga setki tysięcy turystów zachwyconych ofertą kulturalną i urokiem Starego Miasta. My jednak postaramy się podpowiedzieć Wam – rodzicom:

dlaczego warto wybrać się na weekend z dzieckiem do Gdańska?

Poznaj 21 miejsc, które są wystarczającym powodem, aby odwiedzić Gdańsk z dzieckiem. Propozycję odwiedzenia tych miejsc proponujemy również Gdańszczanom – ciekawi jesteśmy ilu z Was korzystało z dziećmi ze wszystkich proponowanych przez nas atrakcji? W zależności od wieku dziecka oraz pory roku polecamy wybranie własnej listy TOP 10.

Czytaj również: Pomorskie - najlepsze atrakcje dla dzieci

Ośrodek Kultury Morskiej – tutaj zwiedzanie podporządkowane jest zainteresowaniu dzieci. Wystawa "Ludzie-Statki-Porty" to magnes nie tylko dla dzieci – bo kto by nie chciał posterować modelami statków pływającymi w wielkim basenie. W Ośrodku dzieci przebiorą się za marynarzy, poznają tajniki życia portu, aż w końcu sami wywołają falę tsunami. Dowiedz się więcej o Ośrodku Kultury Morskiej.
Interaktywna wystawa dla dzieci Ośrodek Kultury Morskiej

EduPark przy Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym – niezwykle ciekawa atrakcja dla starszych dzieci przedszkolnych i szkolnych, ale również rodziców. To tu odbywają się tematyczne warsztaty dla całych rodzin. Poprzez zabawę poznacie tajniki chemii czy fizyki. Interaktywna wystawa pozwala każdemu młodemu odkrywcy prowadzić doświadczenia w pięciu dziedzinach nauki. Więcej o EduPark Gdańsk.
EduPark Gdańsk

Centrum Hewelianum – w zabytkowych obiektach architektury militarnej zlokalizowana jest niezwykła rodzinna atrakcja. Centrum Hewelianum to nowoczesne i interaktywne centrum edukacji poprzez zabawę i doświadczenia. To tu czekają na Was wystawy Energia, Niebo, Słońce, Laboratorium Pana Kleksa czy w 80 minut Dookoła Świata. Gwarantujemy Wam 100 % świetnej zabawy! Przy okazji z punktu widokowego na Górze Gradowej zrobicie zdjęcie panoramy Gdańska. Więcej o Centrum Hewelianum.
centrum Hewelianum - atrakcje dla dzieci Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności i Wydział Zabaw – to długo wyczekiwane miejsce od momentu otwarcia (koniec sierpnia 2014 r.) odwiedziło już ponad 100 000 gości. Dlaczego? To tu w nowoczesny sposób poznacie ideały, które doprowadziły do przemian w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Atrakcyjność ekspozycji spodoba się przede wszystkim młodzieży i starszym dzieciom, no i oczywiście rodzicom. Dla najmłodszych w styczniu otwarto Wydział Zabaw  (sprawdź ceny i godziny otwarcia) – prawdopodobnie najnowocześniejsze centrum zabaw i edukacji w Polsce. Dwie strefy – dla dzieci do piątego i ósmego roku życia pozwolą poprzez ekscytującą zabawę i gry edukacyjne przybliżyć dzieciom wartości solidarności.

ENERGA Arena – wizyta na bursztynowym stadionie to marzenie nie tylko dzieci, ale i rodziców. Przygotowana oferta zwiedzania stadionu pozwala zobaczyć miejsca, o których nie mieliście pojęcia, a znajdują się na stadionie. Specjalny program dla dzieci pozwoli spełnić najmłodszym ich marzenia - będą miały okazję wziąć udział w rozgrzewce w salce treningowej, udzielić wywiadu meczowego w sali konferencyjnej, a także strzelić gola do bramki, z której na co dzień, w celach treningowych, korzystają piłkarze Lechii Gdańsk. Jednak stadion to nie tylko piłka, to również świetna zabawa w strefie Fun Arena czekają na dzieci „mniejsze i większe” - kolejka tyrolska z przejazdem w poprzek stadionowej murawy, gokarty, skate park, elektroniczny paintball, park trampolin czy „escape rooms” - absolutny hit roku 2014. Dowiedz się więcej o atrakcjach na ENERGA  Areny.
stadion Gdańsk atrakcje

Teatr Miniatura – będąc w Gdańsku warto skorzystać z wyjątkowej oferty przedstawień dla dzieci przygotowanych przez znakomitych aktorów Teatru Miniatura. Familijny repertuar sprawi, że Wasze dzieci pokochają wizyty w teatrze. Przeczytaj więcej o Teatrze Miniatura.

Miniatura Teatr dla dzieci Gdańsk Fot. Piotr Pędziszewski

Trakt Królewski - rodzinny spacer po tej najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska to obowiązkowy punkt programu, to przecież tą drogą do miasta wjeżdżali królowie. Najpopularniejsza turystyczna trasa w mieście rozpoczyna się od Bramy Wyżynnej, gdzie dziś mieści się informacja turystyczna. Przemierzając Drogę Królewską, mijając historyczne kamieniczki, muzea, fontannę Neptuna i spektakularny Długi Targ, dojedziecie aż do nabrzeża Motławy (fot. M.Nicgorski).
atrakcje Gdańsk Trakt Królewski

Rodzinne warsztaty muzealne – ilość muzeów w Gdańsku zadowoli miłośników historii i kultury, jednak nie brakuje również interesujących warsztatów rodzinnych, dzięki którym zbliżycie Wasze dzieci do sztuki poprzez zabawę. Muzuem Historyczne Miasta Gdańska zaprasza na „SOWOTĘ” czyli interaktywne zajęcia dla rodzin, podczas których w ciekawy sposób poznacie niezwykłą historię Gdańska. Dzieci mogą pobawić się wraz ze swoimi rówieśnikami, a także wysłuchać legend i opowieści związanych z miastem i morzem. Ciekawą propozycję przygotowało również Muzeum Narodowe w Gdańsku. „Muzealne Sztuczki” czyli sobotnie warsztaty rodzinne, podczas których dowiecie się się z jakiego powodu struś trzyma w dziobie klucz? Po co gdańskiej szafie pięć nóg? Na koniec wspólnie stworzycie własne dzieła!
muzeum dla dzieci Gdańsk

ZOO – Miejski Ogród Zoologiczny to całoroczna atrakcja dla dzieci w każdym wieku. To tutaj czekają na Was antylopy bongo, oryksy arabskie, hipopotamy karłowate czy też wspaniałe, padlinożerne kondory wielkie. Największą radość najmłodszych wywołuje widok małp, słoni, żyraf, a ostatnio także LWÓW! Teren ZOO doskonale nadaje się na przyjemny rodzinny spacer. Więcej o atrakcjach ZOO.
Lwy w Zoo w Gdańsku  fot. Facebook ZOO Gdańsk

Ergo Arena – będąc w tej nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej, możesz być jedną nogą w Gdańsku, a drugą w Sopocie bowiem Ergo Arena mieści się na granicy tych dwóch miast. Przed wizytą w Gdańsku warto sprawdzić jakie wydarzenia odbędą się na Ergo Arenie, a zapewniamy Was, że ciekawych imprez tu nie brakuje. Sprawdź aktualne imprezy na www.ergoarena.pl
Ergo Arena Gdańsk atrakcje dla dzieci fot. ergoarena.pl

Sprawdź kolejnych 11 atrakcji dla dzieci w Gdańsku !

 

2 comments

Leave Comment
  1. Mel's fashion

    Całą Polskę musimy przejechać żeby do zawitać do Gdańska, ale myślę że warto. W Gdańsku byłam tylko raz, dziecko, ale zapamiętałam to miasto jako niezwykle piękne. Muszę tam zabrać córeczkę.

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>