12 najlepszych rodzinnych parków wodnych w Polsce

Kiedy doskwiera upał, kiedy pada deszcz, kiedy mamy ochotę na odrobinę sportu, relaksu lub po prostu dobrej zabawy – wizyta w aquaparku może być doskonałą rozrywką dla całej rodziny, gdyż każdy może znaleźć tam coś wyjątkowego dla siebie. Nie bez przyczyny zdjęcia rekinów powyżej - jest w Polsce już takie miejsce, w którym możecie zjechać zjeżdżalnią szklanym tunelem wśród rekinów!

Postanowiliśmy przygotować zestawienie 12 najlepszych parków wodnych, w których czeka mnóstwo atrakcji dla rodziców i ich pociech (kolejność przypadkowa). To już od dawna nie tylko baseny. Można w nich odpocząć i zrelaksować się, a jednocześnie sprawić maluchom prawdziwą przyjemność. Sprawdźcie, na co możecie liczyć w najciekawszych rodzinnych aquaparkach w Polsce!
 • Park of Poland -  to największy tropikalny park wodny zarówno w Polsce, jak i w całej Europie, położony we Wręczy pod Mszczonowem. Na miejscu czeka na was szereg niezwykłych i niezapomnianych atrakcji, którym towarzyszyć będzie tropikalne ciepło, niezależnie od pogody panującej na zewnątrz! Cały ten kompleks zawiera w sobie trzy strefy tematyczne: Jamango to strefa basenowa wraz z 32 zjeżdżalniami o łącznej długości aż 3 kilometrów, w tym wysokiej na 320 metrów krytej zjeżdżalni! Poza tym, na miejscu funkcjonuje również saunarium, strefa relaks oraz dedykowane dzieciom atrakcje. Musicie to zobaczyć na własne oczy!rodzinne-atrakcje-aquapark-baseny-dla-dzieci-rodzinne-atrakcje-park-poland-opinie
 • Aquapark w Sopocie – najbardziej znany na wybrzeżu. Choć wody w tym rejonie jest pod dostatkiem, to tu możemy liczyć na znacznie więcej. Są wiec baseny pływackie i rekreacyjne, dzika rzeka o długości aż 71 m i różnicy poziomów 6 m (można z niej korzystać przy wzroście powyżej 160 cm), oraz dwie duże zjeżdżalnie – Familijna (żółta) dla osób mierzących co najmniej 110 cm wzrostu i szybsza Turbo (niebieska), przy której wymagany jest wzrost powyżej 140 cm. Specjalnie z myślą o najmłodszych przygotowano też mniejszy basen z armatkami wodnymi, gejzerami, sztucznymi zwierzakami i zjeżdżalniami. Można też skorzystać z całorocznego basenu zewnętrznego, a w sezonie letnim z basenu na świeżym powietrzu, gdzie znajdują się zjeżdżalnie dla dzieci i wodny plac zabaw. Działa tu również kręgielnia, restauracja i sportowy pub. Czytaj więcej o Parku Wodnym w Sopocie.
Park Wodny Sopot- Aquapark nad morzem
Aquapark Sopot
ul. Zamkowa Góra 3-5
81-713 Sopot
Godziny otwarcia: Aquapark Sopot: codziennie 8.00-22.00
 • Aquapark REDA z REKINAMI !!! - to najnowszy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce! Połączenie oceanarium z rewelacyjnym parkiem wodnym czyni ten park wodny wyjątkowym. Część basenowa zajmuje aż 7000 m2, 500 metrów zjeżdżalni, 500 pontonów i... 15 rekinów! Tak w tym aquaparku popływasz z rekinami - czytaj więcej o Aquapark Reda - opinie, ceny, atrakcje. reda aquapark opinie cennik biletów atrakcje otwarcie
 • Park Wodny Krakowie – jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Warto skorzystać tu nie tylko z basenu pływackiego, ale także dać się porwać nurtowi Rwącej Rzeki i skorzystać z kilku niezwykłych zjeżdżalni.Obiekt posiada 4 zjeżdżalnie zewnętrzne: pontonową KONGO, multimedialną TWISTER, ognistą SPEED FIRE i ekstremalnie szybką NITRO. Dodatkowo w hali basenowej dostępna jest zjeżdżalnia pontonowa MAMBA, która jest dostępna już od 6 r.ż. z pełnoletnim opiekunem. . W sumie jest tu ponad 800-metrów różnego rodzaju zjeżdżalni, w tym także z efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Dla najmłodszych Park Wodny przygotował Tęczową Zjeżdżalnię, na której może jednocześnie zjeżdżać kilka osób, oraz rodzinną zjeżdżalnię Aligator.  To jednak nie koniec atrakcji. Dodatkowo do Waszej dyspozycji jest wodna ścianka wspinaczkowa, Tęczowa Ścieżka, a także boiska do gry w piłkę wodną i koszykówkę. Przy Wyspie Piratów stoi zacumowany Statek Piracki z prawdziwymi armatkami wodnymi. Świetną zabawę połączoną z wysiłkiem zapewni Siłownia Wodna. Dowiedz się więcej: Aquapark Kraków
największy aquapark kraków opinie
Park Wodny Kraków
ul. Dobrego Pasterza 126
31-416 Kraków
Godziny otwarcia Aquapark Kraków: codziennie 8.00-22.00
 • Aquapark Fala w Łodzi – wyglądem z zewnątrz przypomina piramidy, a w środku urządzony jest jak palmiarnia. W części wewnętrznej na maluchy czeka brodzik z zabawkami i basen z falą, a dla nieco starszych dwie megazjeżdżalnie o długości 130 m i 146 m. Start znajduje się na wysokości 16,5 m. Na zewnątrz znajdują się baseny z nurtem dzikiej rzeki i wodospadami, plaża z leżakami oraz brodzik z bardzo ciepłą wodą i dwoma minizjeżdżalniami. Jest tu także duży plac zabaw oraz zjeżdżalnia Kamikaze. Rodzice odpocząć mogą w saunie, jacuzzi, tepidarium czy pokoju relaksu. Ostatnio dodano tu aż cztery nowe zjeżdzalnie: zjeżdżalnia typu cebula z czaszą o średnicy aż 12 metrów, zjeżdżalnia klasyczna o trasie ślizgu liczącej 144 metry, zjeżdżalnię z “rożkami”, które wprawiają pontony w ruch wahadłowy i naprawdę ekstremalną zjeżdżalnie z zapadnią w podłodze i pionowym zjazdem o długości 120 metrów, które tylko czekają na to, abyście sprawdzili, co czeka na trasie!  Czytaj więcej o Aquaparku w Łodzi.
Aquapark Fala Łódź - jeden z najlepszych parków wodnych w Polsce
Aquapark Fala Łódź
al. Unii Lubelskiej 4
94-208 Łódź,
Godziny otwarcia Aquapark Fala Łódź: codziennie: 9.00-22.00
 • Aqua Park Zakopane – kolejny park położony w znanym kurorcie, tym razem w górach. Dzieciaki znajdą tu dla siebie mnóstwo atrakcji – baseny rekreacyjne z gejzerami, brodzik z ciepłą wodą i fontanną „wodny grzybek”, 5 różnej wielkości zjeżdżalni oraz dziką rzekę. Co ciekawe, na zewnętrznym tarasie widokowym otwartym w sezonie letnim można wykąpać się w basenie z wodami termalnymi, lub opalać na leżaku, jednocześnie podziwiając wspaniałe widoki Tatr. Ofertę uzupełniają wanny jacuzzi, Świat Saun, 5-torowa kręgielnia i liczne bary. Dowiedz się więcej o Aquaparku Zakopane.
aquapark Zakopane
Aqua Park Zakopane
ul. Jagiellońska 31,
34-500 Zakopane
Godziny otwarcia Aqua Park Zakopane: 9.00-22.00
 • Termy Warmińskie - otwarte w 2016 r. zapewniają najnowocześniejsze rozwiązania zarówno dla wypoczynku SPA i rodzinnej zabawy w wodzie. Jest tu 6-torowy basen pływacki, brodzik dla dzieci z fontanną, armatkami wodnymi i statkiem do zabawy, basen uniwersalny z wodospadem i grotą oraz zewnętrzna rwąca rzeka (120 m długości, czynna tylko latem). Można też korzystać z kilku zjeżdżalni - dużych i zakręconych z efektami świetlnymi i dźwiękowymi (czerwona i siwa) oraz szerokiej, familijnej (biała). Są tu również 3 niecki jacuzzi, a w każdej zmieści się po 12 osób. Sprawdź cennik oraz szczegółowy opis atrakcji.
termy warmińskie aquapark

 • Termy Uniejów – kąpiel w wodach termalnych przez cały rok. Dzięki gorącym solankom wypływającym ze źródeł położonych na głębokości 2000 m, woda posiada lecznicze właściwości. W części wewnętrznej mieści się basen solankowo-uzdrowiskowy z dyszami wodnymi i urządzeniami do hydromasażu. Dla maluchów przygotowano dziecięcy basen rekreacyjny ze statkiem pirackim, ścianką wspinaczkową i armatką wodną. Na zewnątrz natomiast znajdziemy różnej wielkości baseny solankowe, w których nawet zimą temperatura wody dochodzi do 35 °C, równie ciepły basen pływacki, basen rekreacyjny z wydzieloną częścią dla maluchów, wyspą jacuzzi i rwącą rzeką oraz bufetem wodnym, a także brodzik dla dzieci z przyjemną wodą. Warto też skorzystać tu ze zjeżdżalni o długości 58 m i 12 m. Na miejscu działa też Strefa Saun, restauracja, klub taneczny i kręgielnia.
Termy Uniejów rodzinny aquaparkKompleks Termalno-Basenowy
ul. Zamkowa 3/5
99-210 Uniejów
 • Terma Bukovina – największy w Polsce kompleks basenów geotermalnych. W większości z nich, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, temperatura wody ma zawsze od 30 do 38 °C. A wszystko to na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego. Łącznie znajduje się tu 20 basenów, w tym 4 specjalnie dla dzieci, ze zjeżdżalniami oraz rwącą rzeką. Nazwa każdego z nich nawiązuje do góralskiej mowy i określa też jego przeznaczenie – „Mocydełko” to brodzik dla dzieci, a „Bulgotnik” to basen z hydromasażem. Maluchy mają tu swoją specjalną strefę, w której organizowane są dla nich zajęcia aquaaerobiku oraz nauka nurkowania. Integralną częścią kompleksu jest czterogwiazdkowy hotel, restauracja i strefa saun.
bukovina-terma-rodzinny-aquapark
Termy Bukovina
ul. Sportowa 22
34-530 Bukowina Tatrzańska
Godziny otwarcia Terma Bukovina: codziennie 9.00-22.00
 • Warmia Park w Pluskach – najciekawszy tego typu obiekt w tej części Polski, położony niedaleko Olsztyna, w otoczeniu pięknej przyrody. Stanowi całość wraz z hotelem i restauracją. Korzystać tu można z basenu solankowego, sportowego i rekreacyjnego, w którym znajdują się urządzenia do hydromasażu, groty dla zakochanych oraz podwodne akwarium. Dla dzieci przeznaczono brodzik z mini-zjeżdżalnią i zielonym dinozaurem, z wodą w temperaturze 32 °C. Mogą też skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, pobawić się w rwącej rzece i na kilku zjeżdżalniach o różnym stopniu trudności (są tu zjeżdżalnie ekstremalne, odpowiednie dla dzieci powyżej 12. roku życia – „Kamikaze” i „Cebula”, ale także łagodne, rodzinne, dla wszystkich – „Anakonda” i „Potok górski”). Dorośli mogą korzystać z wielu wanien jacuzzi (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, przez cały rok), tężni solankowej oraz saun. Przeczytaj pełną opinię o Aquaparku Warmia w Pluskach.
Warmia Aquapark - Pluski- to jeden z ciekawszych aquqparkó w Polsce
Termy Medical Warmia Park
Pluski ul. Pluszna 36,
11-034 Stawiguda
Godziny otwarcia Warmia Park: codziennie 10.00-21.00, w wakacje 9.00-21.00
 • Termy Maltańskie – ogromny kompleks położony nad jeziorem Malta w Poznaniu. Wszystkich tutejszych atrakcji wręcz nie sposób wymienić. Jest tu basen relaksacyjny z wirami i dyszami wodnymi, całoroczny basen na otwartym powietrzu, baseny solankowe z wodą geotermalną wewnątrz i na zewnątrz, basen z falami, wreszcie brodzik dziecięcy z fontannami, krokodylem i papugą oraz mini-zjeżdżalnią, a także basen ze ścianką wspinaczkową i statkiem pirackim, na którym mieszczą się dwie armatki wodne. Mamy tu też do wyboru niezwykłe bogactwo różnego rodzaju zjeżdżalni – m.in. cyklicznie uruchamianą wewnętrzną i zewnętrzną (letnią) dziką rzekę, która potrafi dostarczyć wielkich emocji i dlatego przeznaczona jest tylko dla osób umiejących pływać, powyżej 14 lat i 160 cm wzrostu. Ale to nie wszystko. W zjeżdżalni Czarna Dziura czekają na nas niezwykłe efekty wizualne i dźwiękowe, w Magicznym Oku spływ pontonami. Atrakcje te dostępne są od 8. roku życia. Za to łagodna zjeżdżalnia rodzinna to już propozycja dla każdego, bez względu na wiek. Na zjeżdżalni wielotorowej można ścigać się równolegle, a zjeżdżalnie Kamikaze i Turbo to już wyzwanie tylko dla odważnych. Oczywiście i tutaj znajdą się sauny, jacuzzi i centrum spa.
termy-maltańskie-Poznań-park-wodny
Termy Maltańskie
ul. Termalna 1
61 – 028 Poznań
Godziny otwarcia Termy Maltańskie: codziennie 9.00-23.00
 • Aquapark Wrocław – masa wodnych atrakcji w stolicy Dolnego Śląska. Klienci mają do dyspozycji basen pływacki, basen z falami, leniwą rzekę i jacuzzi. Dla dzieci wydzielono brodzik (głębokość 15 cm) i basen (głębokość 50 cm) ze statkiem pirackim, armatkami wodnymi i małą zjeżdżalnią. Temperatura wody w tym miejscu to około 35 °C. Najmłodsi mają tu też swoją strefę, nazywaną Dziecięcą Zatoką, która przystosowana jest do prowadzenia zajęć nawet z najmniejszymi dziećmi (od 4 miesiąca życia). Mogą tu nauczyć się adaptacji do wody i pływania albo zwyczajnie uczestniczyć w wodnych zabawach. Na maluchy czeka też kilka nowoczesnych zjeżdżalnirodzinna (od 4 lat) czy pontonowa (od 130 cm wzrostu). Nieco starsi (powyżej 12 roku życia i 150 cm wzrostu) na pewno chętnie skorzystają ze zjeżdżalni multimedialnej, skoczni High-Fly czy zjeżdżalni Turbo. Oprócz tego na zewnątrz kompleksu znajduje się jeszcze basen rekreacyjny i basen solankowy z gejzerami i natryskami (temperatura wody w obu 32 °C). Do tego sauny, strefa fitness i zaplecze gastronomiczne.
rodzinny-park-wodny-Wrocław
Wrocławski Park Wodny
ul. Borowska 99,
50-558 Wrocław
Godziny otwarcia Aquapark Wrocław: codziennie 8.00-23.00
 • Park Wodny Nemo Dąbrowa Górnicza – rejs po (pod)wodnym świecie. Miłośników pływania zapewne ucieszy fakt, że dostępne są tu aż dwa 25-metrowe baseny sportowe (w tym jeden zewnętrzny, czynny sezonowo). Ale największą atrakcją jest tu duży basen rekreacyjny, mieszczący się pod kopułą, która przypomina nieco mniejszą wersję tej najsłynniejszej, znajdującej się w Tropical Island pod Berlinem. To właśnie tutaj znajdują się największe atrakcje parku – rwąca rzeka, gejzery wodne, wodospady, wanny jacuzzi, armatki wodne. Tu też mieści się brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią w kształcie słonia. Woda ma w nim temperaturę około 33 °C. Na terenie basenu rekreacyjnego działają trzy zjeżdżalnie – żółta (najłatwiejsza), czerwona (średniotrudna) i niebieska (trudna – dla osób powyżej 14 roku życia). Posiada on połączenie z basenem zewnętrznym wypływowym (czynny cały rok, z wodą podgrzewaną do temp. 31 °C). Na powietrzu znajdziemy jeszcze jeden brodzik dla dzieci z wodnym placem zabaw, fontannami i zjeżdżalniami. Ofertę uzupełniają sauny, grota solna, siłownia i bary.
park-wodny-Nemo-Dabrowa-Gornicza
Park wodny Nemo - Świat Rozrywki
Aleja Róż 1,
41-300 Dąbrowa Górnicza
Godziny otwarcia Aquapark Nemo Dąbrowa Górnicza: pon.-sob. 9.00-22.00, niedziele i święta 9.00-21.00

Sprawdź również: Najlepsze aquaparki w Europie