Aquadrom Ruda Śląska-najlepszy aquapark na Śląsku?

aquadron slask aquapark rodzinne wakacje opinie strefa rekreacji zjezdzalnia
Aquaparki to niezmiennie jeden z najlepszych sposobów na spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Nie ma przecież nic lepszego niż wspólne wodne szaleństwo! Właśnie dla takich poszukiwaczy adrenaliny i dobrej zabawy stworzony został Aquadrom, przez wielu odwiedzających uznany za najlepszy aquapark na ziemi śląskiej. Sprawdzimy dziś nie tylko to, co w nim znajdziecie, ale też czy zasługuje on na tak zaszczytne miano!

⬇⬇ Sprawdź koniecznie ⬇⬇
Garden of Lights Chorzów

Czytaj także:
Katowice – atrakcje dla dzieci

Aquadrom to park wodny zlokalizowany w Rudzie Śląskiej otwarty w 2012 roku. Od samego początku zaskakiwał on dostępnymi atrakcjami — zarówno tymi, które są już znane miłośnikom tego typu miejsc, ale też takimi, których wykorzystanie jest prawdziwą rzadkością. Możemy być pewni jednej kwestii — każdy znajdzie tu coś dla siebie, a na jednej wizycie w tym miejscu na pewno nie poprzestaniecie!

Po wejściu na teren Aquadromu na pewno zauważycie, że jest on wyraźnie podzielony na trzy części: Strefę Rekreacji, Strefę Sportu oraz Saunarium.

aquadron slask aquapark rodzinne wakacje opinie strefa rekreacji

Pierwsza z nich to prawdziwe serce tego miejsca, gdzie zabawa nie zna granic! W Strefie Rekreacji nie brakuje typowych dla aquaparków atrakcji wodnych takich jak zjeżdżalnie (zarówno dla dorosłych, jak i dzieci), ale też basenów, umożliwiających wypoczynek nad ich brzegiem. Na miejscu czekają na was między innymi, rwąca rzeka, sztuczna fala, trzy jacuzzi, basen zewnętrzny czy także “Mokry Bąbel”. Nie zapominajcie jednak o tym, że na miejscu często odbywają się ciekawe wydarzenia i aktywności — warto przynajmniej raz je odwiedzić!

aquadron slask aquapark rodzinne wakacje opinie we wnętrzu zjeżdzalni

aquadron slask aquapark rodzinne wakacje opinie basen

Strefa Sportu to miejsce dla osób, które nie tylko lubią pływać, ale też dopiero uczą się tej sztuki. Obecność basenu z ruchomym dnem (świetny do budowania komfortu zwiększającej się głębokości), dwóch basenów sportowych czy fosy instruktorskiej sprawiają, że nauka pływania jest znacznie prostsza i przyjemniejsza. Nie bójcie się — nad wszystkim czuwają doświadczeni i wykwalifikowani instruktorzy. Kto wie, może i wasze dzieci nauczą się pływać w Aquadromie na Strefie Sportu? 

Sprawdźcie także: 

Najelspze aquaparki w Polsce

Co więcej, unikalną cechą tej strefy jest specjalna tuba, służąca do nurkowania. Ma ona aż 7 metrów głębokości i tyle samo szerokości, dzięki czemu można rozpocząć swoją przygodę z tą niezwykle ciekawą dziedziną pływania. Jeżeli jednak chcielibyście “pogłębić” swoją wiedzę na jej temat, to tuba ta połączona jest z salą szkoleniową, dzięki czemu staniecie się bardziej świadomymi nurkami!

aquadron slask aquapark rodzinne wakacje opinie

Trzecia strefa, jaką jest Saunarium to przede wszystkim relaks i prawdziwe odprężenie — szczególnie dla dorosłych. Łaźnia parowa czy “Ścieżka Zmysłów” pozwolą wam na efektywny wypoczynek. Czasami wystarczy dosłownie chwila, aby objęło nas wyciszenie i spokój! Jeżeli planujecie kilkudniowy pobyt w Rudzie Śląskiej, to jako rodzice musicie koniecznie tu przyjść bez dzieci na jeden z rytuałów saunowych! Ich wyjątkowa oprawa pozwoli wypocząć absolutnie każdemu — gwarantujemy wam!

aquadron slask aquapark rodzinne wakacje opinie stref spa

Ceny biletów Aquadrom

cennik-aquapark-ruda-śląska-atrakcje

Godziny otwarcia:

Strefa Sportu:

  • poniedziałek — piątek: 6:00 – 9:00
  • weekendy i święta: 7:00 – 9:00

Strefa Rekreacji i Sportu:

  • codziennie: 9:00 – 22:00

Saunarium:

  • poniedziałek — piątek: 12:00 – 22:00
  • weekendy i święta: 9:00 – 22:00

Mapa dojazdu