Boisz się choroby przed wymarzonymi wakacjami? Z ubezpieczeniem kosztów rezygnacji z podróży to nic strasznego!

opinie jakie ubezpieczenie rezygnacja z podróży wakacje z dzieckiem 2022

Wakacje to ten czas, na który wszyscy czekają. Pogoda dopisuje, dni są najdłuższe, a myślami jesteśmy przy odpoczynku od codzienności. Z wyprzedzeniem wybraliśmy wyjazd: wycieczkę z biurem podróży z masą atrakcji dla najmłodszych lub noclegi i całą logistykę z dojazdem własnym. Dzieci z kolei już pakują ulubione zabawki i inne wakacyjne akcesoria. Upragniony wypoczynek widać już na horyzoncie!

Sprawdź koniecznie:

wakacje z dziećmi 2023 - ubezpieczenie podróży

Niestety, jak to często bywa w życiu rodzica - plan aktywności z udziałem dzieci może rozsypać się łatwo jak domek z kart. Infekcja przyniesiona z przedszkola połączona z wysoką temperaturą, biegunka po niesprawdzonym jedzeniu, choroba zakaźna typu ospa lub odra. Wszyscy to znamy i jesteśmy w stanie sami dopełnić listę nieszczęśliwych zdarzeń krzyżujących nam w ostatniej chwili plany urlopowe.

Czy można temu zapobiec?

Możemy wzmacniać odporność naszych pociech, ale nie zabronimy im kontaktu z rówieśnikami i nie owiniemy folią bąbelkową. Co za tym idzie, chorób i wypadków losowych nie unikniemy. Możemy za to zadbać o bezpieczeństwo finansowej strony zaplanowanego wyjazdu. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży pozwoli odzyskać zainwestowane w wypoczynek środki.

Czy warto?

Wakacje z dziećmi to dość poważny i znaczący wydatek w domowym budżecie. Bezpowrotną stratę takich pieniędzy na pewno wyraźnie poczujemy w portfelu. Odwołanie wyjazdu z biurem podróży działa na prostych zasadach – im później zgłosimy chęć rezygnacji, tym mniej pieniędzy odzyskamy. Przykładowo: zapłaciliśmy za wycieczkę 10 000 PLN. Biuro odda nam jedynie 2000 PLN, jeśli zrezygnujemy tydzień przed rozpoczęciem urlopu.

Z ubezpieczeniem kosztów rezygnacji ta sama sytuacja prezentuje się dla nas w zupełnie innych barwach! Pozostałe 8000 PLN, których nie zwróci nam organizator wyjazdu, otrzymamy od ubezpieczyciela. Składka za taką polisę wynosi tylko 440 PLN.

Ubezpieczyć można także przelot samolotem lub rezerwację noclegu (apartament czy hotel). Bilety lotnicze, zwłaszcza jeśli lecimy daleko, to poważna inwestycja. Najlepsze oferty znajdziemy na loty w odległych terminach. Niestety linie lotnicze nie zwrócą nam ani złotówki za rezygnacje z biletu. Tutaj dopiero polisa zapewni nam 100% zwrot poniesionych kosztów.

Takim ubezpieczeniem możemy również objąć weekendowy wypad do hotelu nad polskie morze czy tygodniowy pobyt w apartamencie w górach.

Dowiedz się więcej >>tutaj<<

ubezpieczenie rezygnacji z podróży w Polsce wakacje z dzieckiem

Ale czy moją rodzinę spotka coś nieprzewidzianego?

Macie jeszcze wątpliwości, czy wydatek na ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży rzędu kilkuset złotych jest uzasadniony? Przecież do czasu wyjazdu nie stanie się nic nieprzewidzianego? Nic mylnego. Ze statystyk ERGO Ubezpieczenia Podróży wynika, że w 2021 roku 72% rezygnacji z podróży nastąpiło 4 dni, lub nawet krócej, przed wyjazdem.

Są zdarzenia, jak infekcja wirusowa, które kojarzymy głównie z dziećmi. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji uwzględnia też inne, bardziej skrojone pod dorosłych powody:

  • termin porodu lub powikłania ciąży - jeśli spodziewamy się powiększenia naszej rodziny,
  • szkoda w mieniu z powodu przestępstwa lub zdarzenia losowego – kiedy np. sąsiad zaleje nasze mieszkanie lub gdy zostanie nam ukradziony samochód i musimy wyjaśnić sprawę na policji,
  • zwolnienie z pracy lub rozpoczęcie nowej w okresie 60 dni przed zaplanowanym wyjazdem.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Nikt z nas nie planuje celowo rezygnować z podróży - właśnie dlatego ubezpieczenie tej ewentualności jest tak ważne. Daje nam spokój i swobodę wybierania, planowania i organizowania z wyprzedzeniem wymarzonych wakacji.

opinie jakie ubezpieczenie rezygnacji z podróży opinie z dzieckiem wakacje 2022 (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *