Wakacje dla rodziny 2+2 oraz 2+3, a może nawet 2+4?

wakacje dla rodziny 2+2 i 2+3 z trójką dzieci dla dużej rodziny

Planujecie rodzinne wakacje? Okazuje się, że o ile znalezienie oferty dla rodziny z jednym dzieckiem nie stanowi problemu, to znalezienie komfortowych warunków dla większych rodzin często bywa problematyczne. Sprawdzamy dla Was, gdzie szukać ciekawych miejsc na wakacje 2+2 czy 2+3 lub jeszcze większych rodzin w Polsce i za granicą. Sprawdzamy też przykładowe ceny wypoczynku.

Wakacje dla rodziny 2+3 i 2+2 w Polsce

Większość typowych hoteli w swojej ofercie posiada wyłącznie pokoje 2 osobowe, ewentualnie z możliwością dostawki. Sami jako rodzina 2+2 często musieliśmy spać w 2 osobnych pokojach, bo nie było innej opcji w danym obiekcie. Na szczęście coraz więcej obiektów specjalizuje się w turystyce rodzinnej i dostosowuje swoją ofertę do potrzeb większych rodzin. Jest w czym wybierać, dlatego przeprowadzimy Was przez gąszcz ofert i pomożemy wybrać najciekawsze.

Gdzie szukać noclegów dla rodzin 2+3 i większych? Jedną z wygodnych opcji będą niezależne domki. Przeważnie oferują dwie lub więcej sypialni. Dostosowane są do wygodnego pobytu od 4 do nawet 8 osób. Domki w większości wyposażone są w kuchnię, więc taka opcja nie obejmuje wyżywienia. Również w apartamentach większe rodziny spokojnie spędzą wakacje. To szczególnie wygodna opcja, gdy podczas wakacji chcemy zatrzymać się w centrum miasta, aby mieć dobrą bazę wypadową do zwiedzania. W miejscowościach typowo wypoczynkowych, warto rozejrzeć się za obiektami dedykowanymi dla rodzin z dziećmi, które nie tylko w kwestii noclegów są idealnie dostosowane do atrakcyjnego spędzenia czasu przez rodziny z dziećmi.

miejsca na wakacje w Polsce dla rodziny 2+2 i 2+3 z wyżywieniem dużej rodziny

Właśnie dlatego jeśli poszukujecie wakacji z wyżywieniem dla rodziny 2+2/2+3/2+4 powinniście sprawdzić obiekty, które specjalizują się w rodzinnym wypoczynku. Część hoteli i ośrodków wypoczynkowych, w tym rodzinnych pensjonatów oferuje komfortowe warunki dla dużych rodzin zapewniając przestronne pokoje wieloosobowe, w tym apartamenty czy pokoje typu studio z 2 sypialniami. Co ważne, w takiej opcji dzieci śpią na normalnych łóżkach, a nie na niewygodnych dostawkach. Oczywiście większość z nich dysponuje również dodatkowymi łóżeczkami turystycznymi. Przy planowaniu tygodniowych wczasów zapomnijcie o pokoju 2 osobowym dla 4 osobowej rodziny. "Zmieścimy się na jednym łóżku" dobrze brzmi dopóki nie będziecie musieli tak spać. Wypoczynek ma być relaksem i komfortem, a nie opcją "jakoś się pomieścimy".  Dla większych rodzin, idealne będą pokoje łączone (STUDIO), w których dzieci mają swoją sypialnię, a rodzice swoją.

Obiekty przyjazne dzieciom mają jeszcze jedną przewagę - ofertują bogaty pakiet atrakcji dla dzieci w różnym wieku. Tu do wyboru mamy oferty luksusowych hoteli z basenami i animacjami od rana do wieczora, po kameralne pensjonaty, które w swojej ofercie mają nieco mniej atrakcji, oferując jednak znacznie atrakcyjniejszą cenę np. w Pensjonacie Wojciech we Władysławowie tygodniowe wczasy z wyżywieniem w maju dla rodziny 2+2 to koszt 3790 zł, ze śniadaniami to już tylko 2690 zł. Z kolei rodzina 2+3 w tym samym czasie może skorzystać z tygodniowego pobytu w cenie 2690 zł ze śniadaniem lub 3790 zł z wyżywieniem. W obu przypadkach wliczone są też dodatkowe atrakcje dla dzieci.

Sprawdź wszystkie polecane przez Dzieckowpodrozy.pl: sprawdzone miejsca na wakacje z dziećmi w Polsce

wakacje dla rodziny 2+2 nad morzem 2+3 dużej rodziny z trójką dzieci z wyżywieniem

Wakacje dla rodziny 2+2 i 2+3 za granicą

Sytuacja za granicą jest bardzo zbliżona do tej w Polsce. Sieciowe hotele czy obiekty miejskie w swojej ofercie oferują zwykle pokoje 2 osobowe. Jednak obiekty wypoczynkowe i resorty wakacyjne doskonale dostosowały swoją ofertę dla większych rodzin. Pokoje familijne, studio i apartamenty na stałe zagościły w ofercie biur podróży. Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem opcji wczasów all inclusive dla rodzin 2+2 czy 2+3 w hotelach w Egipcie, Turcji, Grecji czy wielu innych popularnych krajach "wakacyjnych". Większość biur podróży posiada dedykowane oferty wakacji all inclusive dla rodzin z dziećmi. Aby porównać oferty i ich ceny lub znaleźć wakacyjną okazję warto skorzystać z porównywarek czy agregatorów ofert biur podróży. Poniżej zamieściliśmy link do jednego z największych tego typu operatorów. Znajdziecie tam wyłącznie oferty skoncentrowane na potrzebach rodzin z dziećmi.

Sprawdź najlepsze okazje: Wczasy za granicą dla rodzin 2+2/2+3/2+4

wakacje dla rodziny 2+2 za granicą 2+3 oferty biur wczasy all inclusive   Współpraca reklamowa: Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w relacjach lub ofertach są aktualne w chwili publikacji. Współpraca reklamowa: Pensjonat Wojciech Władysławowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *