Czy warto lecieć z dzieckiem do Nowego Jorku?

Jednym z miejsc, które znajduje się na liście podróżniczych marzeń wielu osób, jest z całą pewnością Nowy Jork. Podróż do Stanów Zjednoczonych Ameryki to ogromne przeżycie, które jest jednak związane ze sporym wyzwaniem finansowym oraz logistycznym. Szczególnie jeśli zamierzamy zabrać ze sobą dziecko. Czy warto lecieć z naszą pociechą do Nowego Jorku? O co zadbać w przypadku takiej wyprawy? Podpowiadamy!

Sprawdź koniecznie: Stany Zjednoczone z dziećmi - cz.1 - NOWY JORK [relacja]

  Nowy Jork to miasto mnóstwa możliwości, wrażeń, otwartych ludzi i cudownej architektury. Z uwagi na liczne atrakcje w przestrzeni tej świetnie odnajdą się nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. Jak się okazuje, na podróż do tego miasta decyduje się coraz więcej rodzin, tym bardziej, że nie trzeba się już przejmować obowiązkiem wizowym, a wylot do USA nie wiąże się już z tak sporym wydatkiem, jak dawniej. 

Podróż do Nowego Jorku - jak się przygotować?

Jeśli planujemy podróż do Nowego Jorku musimy zadbać o każdy najmniejszy szczegół, w tym przede wszystkim zakup biletów lotniczych, rezerwację noclegów, wynajem samochodu na miejscu lub innego środka komunikacji. Najlepszym rozwiązaniem jest określenie wszystkich swoich potrzeb, jak i przewidzenie jak największej liczby czynników, które mogą mieć wpływ na finalny kształt całej wyprawy. Przygotujmy także harmonogram poszczególnych dni, z uwzględnieniem atrakcji, jakie chcemy zobaczyć oraz miejsc, które wymagają np. zdobycia wejściówki. Większość etapów podróży zaplanujmy z odpowiednim wyprzedzeniem, chodzi tutaj głównie o zakup biletów lotniczych, które na kilka miesięcy przed wylotem są znacznie tańsze. Warto skorzystać przy tym z wyszukiwarki eSky, gdzie dostępne są oferty wszystkich linii lotniczych, dzięki czemu nie musimy wchodzić na stronę każdego z przewoźników. Za pośrednictwem eSky nie tylko znajdziemy najtańsze loty do Nowego Jorku, ale zarezerwujemy nocleg, m.in. w korzystnym pakiecie Lot+Hotel, wynajmiemy auto itp.  czy-warto-leciec-z-dzieckiem-do-nowego-jorku-2

Czy warto zabrać ze sobą dziecko? 

Wiele osób zastanawia się, czy podróż do Nowego Jorku z dzieckiem, to dobry pomysł? Każdy musi odpowiedzieć sobie jednak na to pytanie samodzielnie, ponieważ wszystko zależy od konkretnych okoliczności. Obiektywnie rzecz ujmując, miasto to zapewnia najmłodszym mnóstwo atrakcji, a zorganizowanie podróży z dzieckiem, nie jest wbrew pozorom skomplikowane. Wśród miejsc, które warto odwiedzić w rodzinnym gronie jest oczywiście Times Square, Most Brookliński czy Muzeum Historii Naturalnej. W kontekście wyprawy z najmłodszymi nie można oczywiście pominąć Central Parku, gdzie wypoczniemy na łonie natury. Miejscem, które zachwyci nasze dziecko, ale i nas samych jest sklep Disney Store, ogród zoologiczny Queens Zoo czy najstarsze oceanarium w USA - New York Aquarium. Twoje dziecko będzie zachwycone tak daleką wyprawą pełną wrażeń, a z kolei rodzice będą mogli po powrocie z Nowego Jorku pochwalić się innym rodzicom wspaniałymi zdjęciami i podzielić się poradami, gdzie najlepiej wybrać się z małym dzieckiem i co jest najbardziej warte odwiedzenia w tym mieście.

Lot do USA - o czym należy pamiętać?

Wybierając się do Stanów Zjednoczonych nie możemy zapomnieć o zakupie dobrego ubezpieczenia, zarówno turystycznego, jak i na wypadek odwołania czy rezygnacji z podróży. Jeśli chodzi o sam przelot do Nowego Jorku najlepiej wyruszyć z Warszawy, Krakowa, Gdańska czy Katowic. Większość przesiadek odbywa się w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Francji. Cena lotu do Nowego Jorku zaczyna się już od 1500-1600 złotych, a często można trafić na jeszcze lepsze okazje. Warto więc założyć konto w eSky, pobrać mobilną aplikację i korzystać z systemu alertów, które poinformują nas o pojawieniu się atrakcyjnej oferty na lot do USA. Jak więc widzimy, dzięki użyciu odpowiednich narzędzi, zakup biletów lotniczych do Nowego Jorku, a także rezerwacja innych usług, jest niezwykle prosta.  czy warto lecieć z dzieckiem do Nowego jorku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *