Trasy Rowerowe – Półwysep Helski i okolice

półwysep helski najlepsze atrakcje dla dzieci nad morzem

W rejonie Półwyspu Helskiego przebiega kilka malowniczych tras rowerowych. To wspaniała atrakcja dla wszystkich miłośników dwóch kółek.

Turystyka rowerowa nad morzem zapewnia wspaniałe doznania. Tylko tutaj zobaczymy tak niezwykłą przyrodę i piękne widoki, a do tego można jeszcze połączyć wycieczkę z plażowaniem. W okolicach Półwyspu Helskiego na rowerzystów czekają bardzo ciekawe szlaki z dobrą infrastrukturą, która pozwala w pełni cieszyć się tutejszymi krajobrazami.

Hel Puck trasa rowerowa nad morzem atrakcje

Najbardziej popularna trasa rowerowa w tym rejonie zaczyna się w Pucku i biegnie przy Zatoce Puckiej przez Swarzewo Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię i Juratę aż do Helu. Dzięki niej możemy wygodnie przejechać cały półwysep w izolacji od samochodów. Ścieżka po części wyłożona jest kostką, a po części biegnie przez las.

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

W wielu miejscach jedzie się nad samym morzem i plażą, można liczyć na wspaniałe widoki. Łączna długość szlaku to 45 km – dla niektórych rodziców z dziećmi zapewne nie jest to wymagająca odległość, zwłaszcza że stopień trudności nie jest wysoki, ale po drodze znajduje się wiele miejsc rekreacyjnych z ławeczkami, stołami czy punktami gastronomicznymi.

Sprawdź również: Półwysep Helski - atrakcje dla dzieci

Można też zatrzymać się na którymś z licznych kempingów czy pensjonatów i w ten sposób urządzić sobie weekendowy wypad. Duże możliwości dają też tramwaje wodne kursujące między Trójmiastem a Jastarnią czy Helem oraz pociągi zatrzymujące się we wszystkich miejscowościach na półwyspie. Dzięki temu każdy jest w stanie dostosować trasę do swoich możliwości i czasu. Czytajcie naszą opinię o wycieczce rowerami na Hel z dziećmi.

Mapa tras rowerowych - Półwysep Helski i okolice

Kliknij w obrazek żeby powiększyć lub pobrać mapę: nad morzem trasy rowerowe półwysep helski MAPA ścieżki opinie

Mniej znana jest trasa rowerowa między Swarzewem a Krokową, miejscowością znaną z pałacu rodziny von Krockow. Ścieżka ma długość 18 km i wykonana została z asfaltu piaskowego. Co ciekawe, przebiega nasypem kolejowym nieistniejącej już linii Puck-Krokowa. Przygotowano na niej 5 miejsc do odpoczynku w miejscowościach Łebcz, Starzyński Dwór, Kłanino, Sławoszyno oraz w samej Krokowej.

Inne ciekawe trasy biegną z Pucka do nadmorskiego Osłonina przez Rzucewo, w którym mieści się Osada Łowców Fok oraz pałac Jana III Sobieskiego (10 km) oraz do Starzyna przez Mechowo, gdzie znajdują się niezwykłe Groty Mechowskie (15 km).

Zobaczcie Półwysep Helski z lotu ptaka:

Przemierzaliście na rowerach którąś z tras w okolicy Półwyspu Helskiego? Podziwialiście widoki? Prosimy o opinie.

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *