Rejsy Tramwajem Wodnym-Hel,Gdynia,Gdańsk,Puck,Władysławowo

tramwaj wodny Gdańsk Hel opinie

W rejonie Zatoki Gdańskiej latem pojawiają się tramwaje wodne – regularne wodne połączenia pasażerskie na wielu trasach.

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Nazwa „tramwaje wodne” ma nawiązywać do ich szybkości i dużej częstotliwości połączeń (część z nich obsługuje też komunikacja miejska). Tramwaje kursują pomiędzy najważniejszymi nadmorskimi kurortami, a także w obrębie Gdańska. Stanowią atrakcję turystyczną samą w sobie, ale pozwalają też zwiedzić kilka ciekawych miejsc za jednym razem. Trzeba bowiem przyznać, że tramwaje w wielu przypadkach mogą oszczędzić podróżującym sporo czasu – zwłaszcza podczas rejsu na Hel, który trwa znacznie krócej niż przejazd samochodem (na Hel wiedzie tylko jedna droga, która latem potrafi być zatłoczona-szczególnie w weekendy). Do wyboru mamy kilka tras i różne rodzaje statków – mniejsze i większe, szybsze i wolniejsze. Wszystkie jednak zapewniają wspaniałe widoki i pozwalają poczuć morski klimat.

Rejs tramwajem wodnym na Hel

Z wszystkich miast Trójmiasta można dopłynąć do Helu. Połączenia te obsługiwane są przez Żeglugę Gdańską, która jest również organizatorem rejsów pomiędzy Gdańskiem a Sopotem. Na wszystkich trasach pływają katamarany. Tramwaje na Hel rozpoczynają kursowanie w długi weekend majowy, do wakacji pływają we wszystkie weekendy i święta, w lipcu i sierpniu codziennie. Z Sopotu, Gdyni i Gdańska do Helu, a także z powrotem wypływają 3 rejsy dziennie. Z Gdańska do Sopotu 2 rejsy dziennie tam i z powrotem.

Ceny biletów Tramwaj Wodny Gdańsk-Hel, Gdynia-Hel, Sopot-Hel, Gdańsk-Sopot

 • normalny – 40 zł
 • ulgowy – 30 zł
 • rower – 10 zł
tramwaj wodny hel gdańsk rejsy

Rejsy po Gdańsku

Po wodach Motławy oraz Martwej Wisły w Gdańsku pływają tramwaje F5 na trasie Żabi Kruk-Westerplatte oraz F6 na trasie Targ Rybny-Narodowe Centrum Żeglarstwa. Są to trasy obsługiwane przez ZTM Gdańsk. Pływają na nich stosunkowo niewielkie jednostki mogące zabrać 40 osób i 5 rowerów.. Kursują od 1 maja do końca września, wykonując po 3 kursy dziennie w obie strony.

Ceny biletów Tramwaje Wodne F5 i F6 Gdańsk

 • normalny – 10 zł
 • ulgowy – 5 zł
 • rower – 5 zł

Rejsy Puck, Jastarnia, Hel, Władysławowo

W lipcu i sierpniu między Rewą i Jastarnią pływa katamaran „Kinga” mogący zabrać na pokład 56 osób i 30 rowerów. Kursuje codziennie 4 razy w obie strony.

Ceny biletów Tramwaj Wodny Rewa-Jastarnia

 • normalny – 30 zł
 • ulgowy – 25 zł
 • rower – 5 zł
rejsy pasażerskie Jastarnia opinie tramwaj wodny

W sezonie letnim codziennie wypływa też statek pasażerski z portu w Pucku. Od poniedziałku do soboty 3 razy dziennie kursuje do Jastarni, natomiast w niedzielę dociera do Helu. Na jego pokładzie mieści się 20 osób oraz 10 rowerów.

Ceny biletów Tramwaj Wodny Puck-Jastarnia

 • normalny – 25 zł
 • ulgowy – 15 zł
 • rower – 10 zł

Ceny biletów Tramwaj Wodny Puck-Hel

 • normalny – 35 zł
 • ulgowy – 25 zł
 • rower – 10 zł
tramwaj Wodny Zatoka Pucka opinie ceny

Rejsy z Władysławowa?

Wiemy, że wiele z Was poszukuje rejsów z Władysławowa na Hel, jednak takiej oferty jeszcze nie ma. Musicie pamiętać, że port we Władysławowie położony jest od strony morza otwartego, a wszystkie rejsy turystyczne tramwajami wodnymi odbywają się po Zatoce.  Jednak nic straconego - możecie wybrać się na rejs z Władysławowa statkiem bądź łodzią motorową. W porcie w okresie letnim czeka na Was sporo możliwości wodnych atrakcji - od rejsów statkami pirackimi, przez rejsy połowowe kutrami rybackimi, aż po ekstremalnie szybkie łodzie typu RIB (ich silniki mają nawet 600 KM).

Sprawdź również: atrakcje dla dzieci Władysławowo

2 comments

Leave Comment
 1. Zdjęcie tramwaju wodnego kursującego pomiędzy Rewą a Jastarnia nieco nieaktualne 🙂 Strona interenetowa pod którą można uzyskać wszelkie informacje i zakupic bilet online to
  rejsywodne.pl

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *