Rejsy Tramwajem Wodnym-Hel,Gdynia,Gdańsk,Puck,Władysławowo

tramwaj wodny Gdańsk Hel opinie

W rejonie Zatoki Gdańskiej latem pojawiają się tramwaje wodne – regularne wodne połączenia pasażerskie na wielu trasach. Dziś przedstawimy wam nie tylko to jak wygląda podróż tramwajem wodnym, ale też jakie trasy możemy wybrać, decydując się na wyprawę z pomocą Żeglugi Gdańskiej.

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Nazwa „tramwaje wodne” ma nawiązywać do ich szybkości i dużej częstotliwości połączeń (część z nich obsługuje też komunikacja miejska). Tramwaje kursują pomiędzy najważniejszymi nadmorskimi kurortami, a także w obrębie Gdańska. Stanowią atrakcję turystyczną samą w sobie, ale pozwalają też zwiedzić kilka ciekawych miejsc za jednym razem. Trzeba bowiem przyznać, że tramwaje w wielu przypadkach mogą oszczędzić podróżującym sporo czasu – zwłaszcza podczas rejsu na Hel, który trwa znacznie krócej niż przejazd samochodem (na Hel wiedzie tylko jedna droga, która latem potrafi być zatłoczona-szczególnie w weekendy). Do wyboru mamy kilka tras i różne rodzaje statków – mniejsze i większe, szybsze i wolniejsze. Wszystkie jednak zapewniają wspaniałe widoki i pozwalają poczuć morski klimat.

Rejs tramwajem wodnym na Hel

Z wszystkich miast Trójmiasta można dopłynąć do Helu. Połączenia te obsługiwane są przez Żeglugę Gdańską, która jest również organizatorem rejsów pomiędzy Gdańskiem a Sopotem. Na wszystkich trasach pływają katamarany. Tramwaje na Hel rozpoczynają kursowanie w długi weekend majowy, do wakacji pływają we wszystkie weekendy i święta, w lipcu i sierpniu codziennie. Z Sopotu, Gdyni i Gdańska do Helu, a także z powrotem wypływają 3 rejsy dziennie. Z Gdańska do Sopotu 2 rejsy dziennie tam i z powrotem.

Aktualne informacje- rozkład rejsów oraz ceny dostępne tutaj

Ceny biletów Tramwaj Wodny Hel - Gdynia

rejsy-hel-gdynia-cennik-bilety tramwaj wodny hel gdańsk rejsy

Rejsy po Gdańsku

Po wodach Motławy oraz Martwej Wisły w Gdańsku pływają tramwaje na trasie Gdańsk - Westerplatte. Pływają na nich stosunkowo niewielkie jednostki i kursują od 1 maja do końca września, wykonując kursy o pełnej godzinie z Gdańska. To świetny rejs, pozwalający na poczucie ducha historii.

Ceny biletów Tramwaje Wodne Gdańsk - Westerplatte

Bilety w jedną stronę:
  • normalny – 45 zł
  • ulgowy – 35 zł
  • rower – 25 zł
Bilety w obie strony:
  • normalny – 65 zł
  • ulgowy – 55 zł
  • rower – 35 zł

Rejsy z Władysławowa?

Wiemy, że wiele z Was poszukuje rejsów z Władysławowa na Hel, jednak takiej oferty jeszcze nie ma. Musicie pamiętać, że port we Władysławowie położony jest od strony morza otwartego, a wszystkie rejsy turystyczne tramwajami wodnymi odbywają się po Zatoce.  Jednak nic straconego - możecie wybrać się na rejs z Władysławowa statkiem bądź łodzią motorową. W porcie w okresie letnim czeka na Was sporo możliwości wodnych atrakcji - od rejsów statkami pirackimi, przez rejsy połowowe kutrami rybackimi, aż po ekstremalnie szybkie łodzie typu RIB (ich silniki mają nawet 600 KM).

Sprawdź również: atrakcje dla dzieci Władysławowo

2 comments

Leave Comment