Wakacje FIRST MINUTE z dzieckiem – dlaczego warto?

wakacje first minute czy warto

Podróżowanie z dziećmi trzeba odpowiednio wcześniej zaplanować. A w przypadku małych dzieci można nawet powiedzieć, że im szybciej, tym lepiej. Zwłaszcza że można w ten sposób także sporo zaoszczędzić. Na tym właśnie polega opcja first minute.

Przeglądając oferty biur podróży, często natrafiamy na popularne hasło last minute, które oznacza, że jeśli szybko zdecydujemy się na wycieczkę, zapłacimy za nią mniej. Taka opcja wielu osobom przemawia do wyobraźni, ale nie wydaje się być szczególnie atrakcyjna dla rodzin. Przygotowania do wyjazdu z dzieckiem nie mogą przecież odbywać się w pośpiechu, wtedy łatwo zapomnieć czegoś ważnego i może nie wystarczyć czasu na dokładne sprawdzenie warunków w wybranym hotelu i jego otoczeniu. Z formułą last minute zazwyczaj wiąże się też to, że nie mamy wyboru, dostajemy z góry przydzielone miejsce w samolocie i pokój, który akurat został wolny, lub z którego ktoś w ostatniej chwili zrezygnował. Podróżując z dziećmi, trudno pozwolić sobie na takie ryzyko. Dlatego wśród wielu turystów, a zwłaszcza rodziców, często last minute zastępuje teraz first minute.

Sprawdź już teraz >>oferty na wakacje first minute<<

Tego typu oferty proponowane są w bardzo atrakcyjnych cenach i muszą być zarezerwowane z dużym wyprzedzeniem, najczęściej kilkumiesięcznym. Kierowane są do tych, którzy są w stanie wcześniej zaplanować swój wyjazd, a tak właśnie najczęściej postępują rodzice, bo doskonale wiedzą, kiedy ich dzieci mają ferie, wakacje i inne dni wolne od nauki. Coraz częściej potrafią też odpowiednio wcześniej ustalić grafik w pracy, gdyż wiele osób chce skorzystać z takich ofert i postanawiają równomiernie rozłożyć urlopy. First minute posiada też tę zaletę, że umożliwia wyjątkowo szeroki wybór – wtedy możemy korzystać z wszystkich ofert, terminów i hoteli, bo dopiero zaczyna się ich sprzedaż. Dostępne wtedy są pokoje rodzinne, z widokiem na morze, hotele w pierwszej linii brzegowej, z aquaparkami i innymi atrakcjami dla maluchów. Łatwiej też wtedy znaleźć nocleg w najpopularniejszych kurortach, które szybko się zapełniają. Przy opcji first minute czasem proponuje się dodatkowe propozycje, jak darmowa rezygnacja z wyjazdu, dzięki czemu zabezpieczamy się przed utratą pieniędzy jeśli w ostatniej chwili zdarzy się coś nieprzewidzianego. Rodziny z dziećmi najczęściej wybierają Grecję, Bułgarię, Turcję, Wyspy Kanaryjskie. Szczególnie, gdy planujecie wypoczynek właśnie w najpopularniejszych kierunkach, warto zainteresować się opcją First-Minute.

Które biuro podróży wybrać?

first minute z dzieckiem opinie czy warto

Oprócz samej formuły wycieczki ważne jest też to, z usług którego biura podróży zdecydujemy się skorzystać. Wiele słyszy się o odwołanych w ostatniej chwili wyjazdach i bankructwach, dlatego dobrze jest wybrać zaufaną firmę posiadającą odpowiednie ubezpieczenia i certyfikaty. Tylko z takimi operatorami współpracuje agencja turystyczna SunCenter, która zapewnia swoim klientom niezwykle duży wybór. Proponuje oferty tak znanych firm jak Rainbow Tours, Grecos, Neckermann, Itaka, Exim Tours czy Wezyr Holidays zebrane w jednym miejscu. Dostępne są poprzez stronę internetową SunCenter.pl, a także w stacjonarnym punkcie w Warszawie, w identycznych cenach jak u tych organizatorów. Obsługa klienta prowadzona jest przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, także w niedziele i święta. Dzięki temu można skonsultować się i wybrać swoją wymarzoną wakacyjną ofertę, kiedy tylko się chce.

Sprawdźcie sami >>tutaj<<