Pałac Kultury i Nauki Warszawa- taras widokowy i inne atrakcje

taras widokowy Pałac Kultury i Nauki

Jak sama nazwa wskazuje, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest siedzibą wielu ważnych instytucji. Ale jednocześnie to najwyższy budynek w Polsce, wciąż zaskakujący swoim rozmachem.

Pięknych widoków  życzy:  Warszawa centrum handlowe z atrakcjami dla dzieci

AdvertisementPodczas zwiedzania Warszawy z dzieckiem warto poświęcić trochę czasu na wizytę w jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów stolicy, a może i Polski – Pałacu Kultury i Nauki. Został oddany do użytku w 1955 roku, ma 237 metrów wysokości, mieści się w nim ponad 3 tysiące pomieszczeń rozlokowanych aż na 44 piętrach. Na jego szczycie znajduje się drugi co do wielkości zegar Europy, odsłonięty w noc sylwestrową z 2000 na 2001 rok. W tak wielkim budynku sporo rzeczy może wzbudzić zainteresowanie maluchów.

Muzeum Techniki Warszawa rodzinne atrakcje

Atrakcje Pałacu Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki jest przykładem architektury socrealizmu, jego wnętrza udostępnione są do zwiedzania z przewodnikiem, po wcześniejszym kontakcie. Najczęściej turyści wybierają się na dostępny windami taras widokowy znajdujący się na 30. piętrze, na wysokości 114 m. Bo skąd mogłaby roztaczać się piękniejsza panorama miasta jeśli nie z najwyższego budynku w Polsce? W pałacu znajdują się także sale koncertowe, w tym legendarna Sala Kongresowa, kino i teatry (w tym grający repertuar dla dzieci Teatr Lalka). Nasze pociechy może też zainteresować Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii, gdzie wystawiane są prawdziwe szkielety dinozaurów, oraz Muzeum Techniki i Przemysłu NOT prezentujące perełki polskiej myśli technicznej: motocykle, radioodbiorniki, mechanizmy grające i wiele innych. Niezwykle cennym eksponatem jest tu pierwsza na świecie ręczna kamera filmowa stworzona przez Kazimierza Prószyńskiego w 1911 roku. Ciekawostką jest też, że nieprzerwanie od ponad 50 lat działa tu Pałac Młodzieży, największy w Polsce ośrodek oświatowo-wychowawczy dla dzieci. Prowadzone są tu zajęcia z plastyki, informatyki, teatru, tańca, a także sportu (w pałacu znajduje się nawet pływalnia).

Ceny biletów taras widokowy Pałac Kultury i Nauki Warszawa

normalny – 20 zł/os. ulgowy – 15 zł/os. Ceny Muzeum Techniki i Przemysłu Warszawa normalny – 14 zł ulgowy – 8 zł grupowy – 7 zł rodzinny (maks. dwie osoby dorosłe) – 30 zł