Pałac Kultury i Nauki Warszawa- taras widokowy i inne atrakcje

taras widokowy Pałac Kultury i Nauki

Rzadko możemy wymienić tak sławny i zarazem ikoniczny budynek w naszym kraju. Jego historia jest naprawdę imponująca a kontrowersje związane z nim dają o sobie znać niemalże od początku jego powstania. Nie można jednak zaprzeczyć temu, jak ważne jest to miejsce! Jak sama nazwa wskazuje, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest siedzibą wielu ważnych instytucji. Ale jednocześnie to najwyższy budynek w Polsce, wciąż zaskakujący swoim rozmachem i atrakcjami dostępnymi wewnątrz niego.

Sprawdź koniecznie: warszawa-z-dzieckiem-Smart-Kids-2023

Podczas zwiedzania Warszawy z dzieckiem warto poświęcić trochę czasu na wizytę w jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów stolicy, a może i Polski – Pałacu Kultury i Nauki. Został oddany do użytku w 1955 roku, ma 237 metrów wysokości, mieści się w nim ponad 3 tysiące pomieszczeń rozlokowanych aż na 44 piętrach. Na jego szczycie znajduje się drugi co do wielkości zegar Europy, odsłonięty w noc sylwestrową z 2000 na 2001 rok. W tak wielkim budynku sporo rzeczy może wzbudzić zainteresowanie maluchów.

Muzeum Techniki Warszawa rodzinne atrakcje

Atrakcje Pałacu Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki jest przykładem architektury socrealizmu, jego wnętrza udostępnione są do zwiedzania z przewodnikiem, po wcześniejszym kontakcie. Najczęściej turyści wybierają się na dostępny windami taras widokowy znajdujący się na 30. piętrze, na wysokości 114 m. Bo skąd mogłaby roztaczać się piękniejsza panorama miasta jeśli nie z najwyższego budynku w Polsce? W pałacu znajdują się także sale koncertowe, w tym legendarna Sala Kongresowa, kino i teatry (w tym grający repertuar dla dzieci Teatr Lalka). Nasze pociechy może też zainteresować Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii, gdzie wystawiane są prawdziwe szkielety dinozaurów, oraz Muzeum Techniki i Przemysłu NOT prezentujące perełki polskiej myśli technicznej: motocykle, radioodbiorniki, mechanizmy grające i wiele innych.

Niezwykle cennym eksponatem jest tu pierwsza na świecie ręczna kamera filmowa stworzona przez Kazimierza Prószyńskiego w 1911 roku. Ciekawostką jest też, że nieprzerwanie od ponad 50 lat działa tu Pałac Młodzieży, największy w Polsce ośrodek oświatowo-wychowawczy dla dzieci. Prowadzone są tu zajęcia z plastyki, informatyki, teatru, tańca, a także sportu (w pałacu znajduje się nawet pływalnia).

palac kultury taras cennik opinie

Ceny biletów taras widokowy Pałac Kultury i Nauki Warszawa

 • bilet normalny - 20 złotych za osobę
 • bilet ulgowy - 15 złotych za osobę
 • bilet grupowy normalny - 15 złotych za osobę
 • bilet grupowy szkolny - 12 złotych za osobę
 • bilet „warszawski” (dla okaziciela Karty Warszawiaka) - 17 złotych za osobę
 • bilet rodzinny (dla okaziciela Karty Dużej Rodziny) - 12 złotych za osobę
 • bilet nocny (od maja do września w każdy piątek i sobotę oraz w grudniu) - 22 złotych za osobę

Ceny Muzeum Techniki i Przemysłu Warszawa

 • bilet normalny – 14 zł
 • bilet ulgowy – 8 zł
 • bilet grupowy – 7 zł
 • bilet rodzinny (maks. dwie osoby dorosłe) – 30 zł

Sprawdźcie także: 

Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka Warszawa