Rzadko możemy wymienić tak sławny i zarazem ikoniczny budynek w naszym kraju. Jego historia jest naprawdę imponująca a kontrowersje związane z nim dają o sobie znać niemalże od początku jego powstania. Nie można jednak zaprzeczyć temu, jak ważne jest to miejsce! Jak sama nazwa wskazuje, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest siedzibą wielu ważnych instytucji. Ale jednocześnie to najwyższy budynek w Polsce, wciąż zaskakujący swoim rozmachem i atrakcjami dostępnymi wewnątrz niego.
Pięknych widoków życzy:

Atrakcje Pałacu Kultury i Nauki
Pałac Kultury i Nauki jest przykładem architektury socrealizmu, jego wnętrza udostępnione są do zwiedzania z przewodnikiem, po wcześniejszym kontakcie. Najczęściej turyści wybierają się na dostępny windami taras widokowy znajdujący się na 30. piętrze, na wysokości 114 m. Bo skąd mogłaby roztaczać się piękniejsza panorama miasta jeśli nie z najwyższego budynku w Polsce? W pałacu znajdują się także sale koncertowe, w tym legendarna Sala Kongresowa, kino i teatry (w tym grający repertuar dla dzieci Teatr Lalka). Nasze pociechy może też zainteresować Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii, gdzie wystawiane są prawdziwe szkielety dinozaurów, oraz Muzeum Techniki i Przemysłu NOT prezentujące perełki polskiej myśli technicznej: motocykle, radioodbiorniki, mechanizmy grające i wiele innych.
Niezwykle cennym eksponatem jest tu pierwsza na świecie ręczna kamera filmowa stworzona przez Kazimierza Prószyńskiego w 1911 roku. Ciekawostką jest też, że nieprzerwanie od ponad 50 lat działa tu Pałac Młodzieży, największy w Polsce ośrodek oświatowo-wychowawczy dla dzieci. Prowadzone są tu zajęcia z plastyki, informatyki, teatru, tańca, a także sportu (w pałacu znajduje się nawet pływalnia).

Ceny biletów taras widokowy Pałac Kultury i Nauki Warszawa
- bilet normalny - 20 złotych za osobę
- bilet ulgowy - 15 złotych za osobę
- bilet grupowy normalny - 15 złotych za osobę
- bilet grupowy szkolny - 12 złotych za osobę
- bilet „warszawski” (dla okaziciela Karty Warszawiaka) - 17 złotych za osobę
- bilet rodzinny (dla okaziciela Karty Dużej Rodziny) - 12 złotych za osobę
- bilet nocny (od maja do września w każdy piątek i sobotę oraz w grudniu) - 22 złotych za osobę
Ceny Muzeum Techniki i Przemysłu Warszawa
- bilet normalny – 14 zł
- bilet ulgowy – 8 zł
- bilet grupowy – 7 zł
- bilet rodzinny (maks. dwie osoby dorosłe) – 30 zł
Sprawdźcie także: