Planetarium Niebo Kopernika Warszawa

planetarium 3d Warszawa

Działające przy Centrum Nauki Kopernik Planetarium Niebo Kopernika należy do ścisłej czołówki tego typu obiektów w Europie. Dzięki nowoczesnej technologii wszechświat staje przed nami otworem.

Wspaniałych wrażeń życzy: Warszawa centrum handlowe z atrakcjami dla dzieci

AdvertisementNa pewno spora grupa dzieci marzyła kiedyś, żeby zostać astronautą. I nawet jeśli większość tych marzeń nigdy się nie spełni, to nie powód, żeby się załamywać. W niezwykłym planetarium, które wyposażone jest w ekran sferyczny o średnicy aż 16 m, można wyruszyć na podbój kosmosu, ale także zobaczyć wnętrze wulkanu czy oceaniczne głębie.

Rodzinne atrakcje planetarium Warszawa

Atrakcje i repertuar Planetarium Niebo Kopernika

Wykonany na specjalne zamówienie projektor gwiazdowy jest w stanie wyświetlać nawet 20 milionów gwiazd. Zastosowana technologia pozwala na wyjątkowo realistyczne odtworzenie nocnego nieba. Można dzięki temu odbyć podróż po Układzie Słonecznym, ale również dotrzeć do innych gwiazd wraz z układami planetarnymi. W repertuarze znajdują się pokazy i filmy dla wszystkich grup wiekowych. Dla najmłodszych (dzieci w wieku 3-5 lat) przygotowano pokaz „Zając Franek i gwiezdna przygoda” opowiadający o mieszkańcach lasu. Odbywa się on przed filmem „Niezwykła przygoda Trelka”, podczas którego maluchy poznają wraz z sympatycznym ptaszkiem dżunglę i ocean, a także wyruszają na księżyc. Starszych n pewno zaciekawi prezentacja pod tytułem „Prosto z nieba” na temat czarnych dziur czy filmy 3D – „Na skrzydłach marzeń” czy „Astronauta”, które pozwalają poczuć się, jakbyśmy wznieśli się w przestrzeń kosmiczną. Niektóre z pokazywanych filmów to produkuje własne planetarium powstające w znajdującym się na terenie kompleksu nowoczesnym studiu. Bardzo interesujące są też koncerty pod gwiazdami, prezentujące muzykę klasyczną czy koncerty z cyklu „Orbita Jazzu”. Ich dopełnieniem są pokazy laserowe. Odbywają się tu również koncerty dla dzieci. Na miejscu działa kawiarnia Blue Sky. Ze względu na troskę o dobre samopoczucie dzieci poniżej 3. roku życia, nie mogą korzystać one z planetarium.

Planetarium Niebo Kopernika atrakcje dla dzieci Warszawa