Pokazy Multimedialnej Fontanny Warszawa

Fontanna multimedialna Warszawa

W samym sercu Warszawy, tuż obok Zamku Królewskiego, działa Multimedialna Fontanna. Wieczorami można zobaczyć tu niezwykłe widowisko z wykorzystaniem wody, światła i dźwięku. Te spektakularne i pomysłowe połączenie wrażeń audiowizualnych tworzy niezapomniany efekt, który na pewno zapadnie wam w pamięć na długo. Koniecznie musicie odwiedzić to miejsce jak najszybciej, gdyż jest to świetna rozrywka dla każdego z członków waszej rodziny!

Sprawdź koniecznie: warszawa-z-dzieckiem-Smart-Kids-2023

W 2011 roku na Skwerze 1 Dywizji Pancernej Wojska Polskiego, z okazji 125-lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, uruchomiono Multimedialny Park Fontann czasem nazywany "grające lub tańczące fontanny". Funkcjonuje on od maja do września, zaczynając pracę o 8.30. Między 16.00 a 16.30 można zobaczyć tu niezwykle estetyczne pokazy wodne, a w piątkowe i sobotnie wieczory, o 21.00 lub 21.30 odbywają się 30-minutowe pokazy multimedialne. Przy fontannach został też odsłonięty pomnik Williama Heerleina Lindleya, projektanta miejskiej sieci kanalizacyjnej powstałej w 1886 roku. Nie dość że na miejscu znajdziecie rozrywkę, ale nie zabraknie też wartościowej lekcji historii!

Multimedialny Park Fontann Warszawa

Pokazy Multimedialny Park Fontann

Zespół fontann jest tak naprawdę wielkim kompleksem, który słusznie nazwano „parkiem”. Składa się z 3 niecek wypełnionych wodą oraz tzw. fontanny suchej, czyli pozbawionej zbiornika. Na jego terenie działa 367 dysz wodnych oraz 22 pompy. Ale prezentowane tu widowiska typu „woda-światło-dźwięk” mają charakter multimedialny, dzięki temu że zamontowano tu również 295 reflektorów LED, projektor oraz laser. Wszystkim steruje komputer.

Sprawdź także: 

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Warszawie – gdzie z dzieckiem?

Sprzęt ten pozwala na niezliczoną ilość sekwencji włączania i wyłączania wodotrysków, podświetlania ich na różne kolory, a jednocześnie za pomocą projektora i lasera może malować cudowne obrazy i w artystyczny sposób łączyć je z wizualizacjami. Do wszystkiego dobrana zostaje odpowiednia muzyka. W czasie pokazów na terenie skweru zawsze licznie gromadzą się mieszkańcy Warszawy i turyści, a szczególne wrażenie robią one na dzieciach. Naprawdę warto przekonać się o tym samemu.

Cena biletów Multimedialny Park Fontann

Wszystkie pokazy w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie są bezpłatne.

Godziny rozpoczęcia pokazów multimedialnych

Multimedialne widowisko w Parku Fontann odbywa się w każdy piątek i sobotę w następujących godzinach:
  • Maj: 21:30
  • Czerwiec: 21:30
  • Lipiec: 21:30
  • Sierpień: 21:00
  • Wrzesień: 20:30

Mapa dojazdu Multimedialny Park Fontann

Multimedialny Park Fontann zlokalizowany jest na Skwerze 1 Dywizji Pancernej pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście. Należy pamiętać o tym, że na miejscu nie znajduje się żaden dedykowany parking, stąd też warto przemyśleć dojazd do parku przy pomocy komunikacji miejskiej.