Pokazy Multimedialnej Fontanny Warszawa

Fontanna multimedialna Warszawa

W samym sercu Warszawy, tuż obok Zamku Królewskiego, działa Multimedialna Fontanna. Wieczorami można zobaczyć tu niezwykłe widowisko z wykorzystaniem wody, światła i dźwięku.

Do odkrywania uroków Warszawy zachęca: Warszawa centrum handlowe z atrakcjami dla dzieci

AdvertisementW 2011 roku na Skwerze 1 Dywizji Pancernej Wojska Polskiego, z okazji 125-lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, uruchomiono Multimedialny Park Fontann czasem nazywany "grające lub tańczące fontanny" Funkcjonuje on od maja do września, zaczynając pracę o 8.30. Między 16.00 a 16.30 można zobaczyć tu pokazy wodne, a w piątkowe i sobotnie wieczory, o 21.00 lub 21.30 odbywają się 30-minutowe pokazy multimedialne. Przy fontannach został też odsłonięty pomnik Williama Heerleina Lindleya, projektanta miejskiej sieci kanalizacyjnej powstałej w 1886 roku.

Multimedialny Park Fontann Warszawa

Pokazy Multimedialny Park Fontann

Zespół fontann jest tak naprawdę wielkim kompleksem, który słusznie nazwano „parkiem”. Składa się z 3 niecek wypełnionych wodą oraz tzw. fontanny suchej, czyli pozbawionej zbiornika. Na jego terenie działa 367 dysz wodnych oraz 22 pompy. Ale prezentowane tu widowiska typu „woda-światło-dźwięk” mają charakter multimedialny, dzięki temu że zamontowano tu również 295 reflektorów LED, projektor oraz laser. Wszystkim steruje komputer. Sprzęt ten pozwala na niezliczoną ilość sekwencji włączania i wyłączania wodotrysków, podświetlania ich na różne kolory, a jednocześnie za pomocą projektora i lasera może malować cudowne obrazy i w artystyczny sposób łączyć je z wizualizacjami. Do wszystkiego dobrana zostaje odpowiednia muzyka. W czasie pokazów na terenie skweru zawsze licznie gromadzą się mieszkańcy Warszawy i turyści, a szczególne wrażenie robią one na dzieciach. Naprawdę warto przekonać się o tym samemu.

Wszystkie pokazy w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie są bezpłatne.