Bydgoszcz – najlepsze atrakcje dla dzieci

atrakcje dla dzieci Bydgoszcz co zobaczyć
Wbrew pozorom, historyczne miasta takie jak Bydgoszcz, wcale nie są nieciekawymi skansenami, a raczej jedną wielką przygodą… także dla dzieci! Co warto obowiązkowo odwiedzić podczas wycieczki do tego miasta w towarzystwie swoich pociech? Dziś więc przedstawimy wam naszą subiektywną listę bydgoskich atrakcji, które trzeba absolutnie zobaczyć na własne oczy!

Bydgoszcz z dzieckiem najlepsze atrakcje dla rodzin

Bydgoszcz to nie tyle, co niezwykle piękne, ale też i największe miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim. Początki jego istnienia datuje się już w XI wieku, podczas gdy prawa miejskie zostały nadane Bydgoszczy w XIV wieku przez legendarnego króla Kazimierza Wielkiego. Co więcej, położenie nad malowniczą rzeką Brdą i niemalże bezpośrednie sąsiedztwo z Wisłą po wschodniej stronie miasta z Wisłą sprawia, że Bydgoszcz jest jeszcze piękniejsza! Miasto te potrafi doprawdy zachwycać ilością swoich wspaniałych historycznych zabytków, a aby zobaczyć wszystkie z nich, nie wystarczy jedynie jeden spacer! Co warto więc odwiedzić w trakcie wizyty w pięknej Bydgoszczy?

Zabytki miasta

Na samym początku warto zafundować naszej rodzinie spacer przez historię Bydgoszczy w towarzystwie jej najważniejszych zabytków. Co warto zobaczyć obowiązkowo? Otóż przede wszystkim nasza uwaga powinna skierować się na Stare Miasto, w którym znajdziecie szereg spichrzów czy nawet pozostałości po bydgoskim Starym Porcie.

wyspa mlynska bydgoszcz atrakcje opinie

W trakcie naszych rodzinnych spacerów nie powinniśmy także ominąć przepięknie prezentującej się Wyspy Młyńskiej, która według nas jest prawdziwym klejnotem tego miasta. Na niej znajdziemy przede wszystkim Galerią Sztuki Nowoczesnej, będącą świetnym punktem wizyty dla wszystkich młodych miłośników sztuki czy Europejskie Centrum Pieniądza (o którym opowiemy nieco później). Warto także wiedzieć o tym, że właśnie na Wyspie Młyńskiej w dawnych czasach znajdowała się jednak z największych mennic królewskich w naszym kraju. Tak — to właśnie w Bydgoszczy wyrabiano lwią część monet krążących w rękach Polaków. Wyspa Młyńska została także zrewitalizowana — tak, aby była ona maksymalnie przyjazna dla spędzania na niej czasu. Przepiękne tereny zielone czy place zabaw wręcz zachęcają, aby pozostać tu na nieco dłuższy czas!

Gry miejskie w Bydgoszczy

Zwiedzanie miasta, w którym nigdy nie byliście w rodzinnym gronie, wcale nie musi przyjąć postać spaceru z punktu A do punktu B, a może być on wzbogacony o jedną z ciekawych gier miejskich! W Bydgoszczy możemy tak naprawdę przebierać wśród wielu z nich, pozwalających nie tylko na poznanie najważniejszych zabytków tego miasta, ale też na zaznajomienie się z zasłużonymi dla rozwoju miasta postaciami i miejscami!

Więcej tu -> Bydgoszcz i rodzinne gry miejskie – pomysł na weekend

gry miejskie bydgoszcz atrakcje dzieci weekend

Rejs po Brdzie

Jeżeli jednak macie ochotę na zobaczenie Bydgoszczy od nieco innej strony, to na pewno powinniście zdecydować się na rejs po Brdzie. Co jednak najlepsze, możecie wybrać jedną z dwóch możliwości skorzystania z tej atrakcji. Pierwszą z nich jest rejs tramwajem wodnym, który sam w sobie jest doprawdy ciekawą przygodą. Jeżeli jednak szukacie nieco spokojniejszej opcji, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokonać Brdę przy pomocy kajaku lub roweru wodnego!

Muzeum Historii Mydła i Brudu

Bydgoskie Muzeum Mydła i Historii Brudu to jedyne tego rodzaju muzeum w całej Europie. Jego obecność w tym mieście jest wręcz obowiązkowa, gdyż to Bydgoszcz w XIX wieku byłą prawdziwym liderem produkcji właśnie mydła. Jak można się domyślić, znajdziemy tu szereg zabawnych ciekawostek i faktów na temat tego, jak mydło pomagało ludziom dbać o ich higienę i nie tylko.

muzeum brudu mydła bydgoszcz atrakcje

Wystawy obecne w tym miejscu pozwolą nam na prześledzenie tego, jak nasi przodkowie dbali o siebie i jakie środki czystości były dostępne na co dzień. Wśród eksponatów muzeum znajdziemy tu tarki do prania czy nawet pierwowzór prysznica, kolekcję mydeł z całego świata i nie tylko! Odwiedzając Muzeum Mydła i Brudu z naszymi dziećmi będziemy mogli także spróbować swoich sił w praniu na tarce czy nawet… stworzyć własne mydło! Wizyta obowiązkowa!

Więcej na -> Muzeum Mydła i Historii Brudu Bydgoszcz

Europejskie Muzeum Pieniądza

Wasze dzieci na pewno chociaż raz w swoim dotychczasowym życiu zapytały się was — rodziców, o to, skąd biorą się pieniądze. Prawdopodobnie nigdzie indziej nie znajdziecie lepszej odpowiedzi na to pytanie niż w Europejskim Muzeum Pieniądza w Bydgoszczy. Przedstawiane tu wystawy pozwalają na prześledzenie historii pieniądza w Polsce.

Europejskie Centrum Pieniądza

Wraz ze swoimi dziećmi będziecie mogli nie tylko obejrzeć kosztowności zgromadzone w katedrze bydgoskiej, ale też dokładnie obejrzeć monety wybijane w lokalnej mennicy czy poznać historię Wyspy Młyńskiej. Sami zobaczycie, że wasze dzieci już nigdy nie zapytają o pochodzenie pieniądza, skoro poznają już ich historię. Wizyta w tym muzeum to kapitalne uzupełnienie jednego z popołudni, jakie spędzicie w Bydgoszczy.

Co jeszcze znajdziecie na miejscu? Sprawdźcie nasz artykuł: 

Europejskie Centrum Pieniądza – Bydgoszcz

Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy to wręcz obowiązkowy punkt odwiedzin dla każdego, kto choć raz chciał poczuć się jak rycerz czy żołnierz w wojsku. Zgromadzone tu eksponaty są naprawdę imponujące i obejmują niemal wszystkie okresy historii, zaczynając już od średniowiecza a kończąc na udziale polskich kontyngentów żołnierzy w misjach pokojowych na całym świecie.

Muzeum Wojsk Lądowych

Co jednak można zauważyć, szczególną uwagę położono tu na okres II wojny światowej, pokazując najróżniejsze eksponaty wojenne, takie jak ciężki sprzęt wojskowy, wykorzystywany na polach bitewnych całej Europy. Rzadko kiedy historia potrafi być tak interesująca zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

To nie wszystko co znajdziesz na miejscu!

Sprawdź także: Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

Zoo w Bydgoszczy

Które dziecko nie uwielbia zobaczyć na własne oczy egzotycznych i niespotykanych na co dzień zwierząt? Właśnie dla takich młodych miłośników zwierzaków stworzono bydgoski ogród zoologiczny. Na jego terenie, obejmującym aż 14 hektarów swój dom znalazło około 1000 zwierząt z 204 gatunków ssaków, gadów, płazów, ptaków, ryb i bezkręgowców. Oprócz egzotycznych okazów, takich jak zebry czy kangur, dzieci będą mogły na własne oczy zobaczyć także polskie zwierzaki jak chociażby żubry!

zoo bydgoszcz godziny otwarcia ceny

Nie zabrakło tutaj także niezwykle ciekawej atrakcji, jaką jest małe zoo, czyli specjalny wybieg, w którym dzieci będą mogły pogłaskać czy nawet nakarmić zwierzęta. Takie obcowanie z nimi oferuje dawkę niezwykłych przeżyć w towarzystwie zwierzaków, stąd też absolutnie musicie odwiedzić zoo w Bydgoszczy w gronie rodzinnym!

Dowiedz się, co jeszcze znajdziesz w Zoo Bydgoszcz

Papugarnia w Bydgoszczy

Jeżeli jednak wasze dzieci wciąż nie będą czuły się zaspokojone obecnością zwierząt, to na pewno waszej uwadze nie powinna umknąć lokalna papugarnia. Ma ona powierzchnię aż 400 metrów kwadratowych, a wejście do niej przypomina raczej wielki dom dla egzotycznych ptaków — latają one swobodnie pomiędzy nami, a jeżeli uda nam się zdobyć ich zaufanie… to nawet będą one nam jeść wprost z ręki!

papugi papugarnia bydgoszcz atrakcje dzieci

Cała papugarnia podzielona jest na trzy części — w pierwszej z nich możemy oglądać ptaki mniejszych rozmiarów, takie jak zeberki czy kanarki, w drugiej swoje miejsce znalazły papugi pokroju ar, a w ostatnim module… możecie zorganizować swoim dzieciom prawdziwie niezapomniane urodziny! Mamy nadzieję, że odwiedzicie to miejsce wraz ze swoimi pociechami, gdyż takiej papugarni nie znajdziemy nigdzie indziej w okolicy.

Więcej na: Papugarnia Bydgoszcz – atrakcja nie tylko dla dzieci!

Sale zabaw w Bydgoszczy

Jeżeli jednak pogoda w trakcie pobytu waszej rodziny w przepięknej Bydgoszczy nie dopisze, należy także zastanowić się nad zapewnieniem rozrywki i zabawy pod zadaszeniem. Właśnie w takim momencie, powinniśmy wybrać się do jednej z wielu sal zabaw, jakie znalazły swoje miejsce w Bydgoszczy.

basen z kulkami atrakcje rodzinne park17 bydgoszcz

Na szczególną uwagę zasługują dwie z nich: Park17 i Family Park. Pierwsza z nich to propozycja dla każdego gościa, niezależnie od wieku. Znajdziemy tam szereg atrakcji, takich jak między innymi:

  • zjeżdżalnie prowadzące do basenów z kulkami
  • trampoliny z możliwością gry w koszykówkę
  • laserowy paintball
  • basen z gąbkami
  • … i wiele, wiele innych.

Co jeszcze znajdziesz w Park17? Sprawdź nasz artykuł: 

Park17 – Sala zabaw i trampolin-Bydgoszcz

Natomiast Family Park, kierowany raczej do nieco młodszych dzieci, jest pełen nie tylko zabawy, ale też i interesującego podejścia nauki. Oprócz atrakcji, takich jak zjeżdżalnie, czy trampoliny, swoje miejsce znalazła tu także Pracownia Profesora Ciekawskiego, obrazująca ciekawe zjawiska fizyczne i chemiczne lub tor do gry w kręgle. W takich salach zabaw po prostu nie da się nudzić!

Więcej o Family Park:

FAMILY PARK – najlepsza sala zabaw w Bydgoszczy

profesor ciekawski bydgoszcz family park atrakcje opinie ceny

Nie zapomnijcie o tym, aby sprawdzić nasz ranking sal zabaw w Bydgoszczy >TUTAJ<

Lodowisko Torbyd

Świetną propozycją na sezon jesienno-zimowy jest wizyta na lodowisku, zwłaszcza gdy to bydgoskie jest tak imponujące. Sporych rozmiarów tafla pozwala na jednoczesne korzystanie ze ślizgawki przez ponad 200 osób, co pozwoli wam na lodowe szaleństwo nawet w dużym gronie rodzinnym! Na miejscu możemy także bez problemu wypożyczyć łyżwy czy specjalne “misie”, ułatwiające naukę jazdy nie tylko najmłodszym dzieciom, lecz także dorosłym, którzy nigdy nie bawili się na łyżwach. Musicie zajrzeć tu chociaż raz, gdyż jest to świetna rozrywka dla absolutnie każdego!

Więcej ciekawych informacji o tym lodowisku tutaj –

Lodowisko Torbyd Bydgoszcz

Park Myślęcinek

Czasami mamy ochotę uciec od zgiełku miasta i odpocząć na łonie przyrody, nieważne jak dobrze będziemy się bawić na urlopie w towarzystwie rodziny. Jak się okazuje, w Bydgoszczy jest to w pełni możliwe, dzięki temu, co oferuje Leśny Park Kultury i Wypoczynku na Myślęcinku.

Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy - opinie

Ten największy w Polsce park miejski pozwala na odsapnięcie od obecności hałasu centrum miasta, a co najlepsze umożliwia to bez obecności jakiejkolwiek technologii. Jako rodzice będziecie mogli pokazać, jak bawić się bez wykorzystania telefonów czy tabletów! Na miejscu czeka na was między innymi kolejka parkowa, kilka zrekonstruowanych dinozaurów czy park rozrywki dla najmłodszych!

Zobacz, co jeszcze czeka Cię w tym miejscu: 

Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy

Tunel Aerodynamiczny

Jeżeli przyjechaliście do Bydgoszczy samochodem, to przynajmniej jednego dnia powinniście się skierować do położonych o 15 kilometrów od centrum miasta Prądek, gdzie czeka na was niezwykle ciekawa atrakcja. Jest nią… tunel aerodynamiczny, w którym będziecie mogli poczuć się, jakbyście skakali ze spadochronem.

Więcej o symulatorze lotu poniżej – 

Tunel Aerodynamiczny – Symulator Skoku ze spadochronem w Prądkach

Ta zabawa jest jednak całkowicie bezpieczna, gdyż odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów, a co najlepsze — dzieci od 4 roku życia wzwyż mogą pobawić się na tej atrakcji! Emocje, adrenalina i nauka latania — to wszystko czeka na was tuż pod Bydgoszczą.

bydgoszcz atrakcje symulator skok spadochron

A Wy z czego skorzystacie przy swojej wizycie w Bydgoszczy?

1 comment

Leave Comment