Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

Muzeum Wojsk Lądowych
Zapewne każdy z rodziców oglądał lub kojarzy jeden z najpopularniejszych polskich seriali wojennych „Czterej pancerni i pies”. On zapoczątkował fascynację wojskiem i do dzisiaj jest silna. I nie ma co się dziwić, że wiele dzieci interesuje się tą tematyką. Więc idealnym miejscem dla fanatyków wojskowych i ich rodzin jest Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.

Większość osób choć raz marzyła o przejażdżce czołgiem lub byciu żołnierzem. Dzieci często  bawiły się w „wojnę”. Zapewne nieraz budowały z różnych rzeczy czołgi lub inne maszyny wojskowe. Teraz najmłodsi wraz z rodzicami będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy zabytki wojenne z każdego okresu historii.

Stała wystawa: Od Cedyni do Karbali

Muzeum gromadzi zabytki związane z historią wojsk lądowych z różnych okresów historii. Począwszy od średniowiecza, przez wojny XVII wieku, powstania narodowe, walki o granice w latach 1918-1921, II wojnę światową, a skończywszy na udziale polskich żołnierzy w misjach pokojowych na całym świcie. Szczególną uwagę muzeum kładzie na dzieje II wojny światowej. Dlatego przedstawia eksponaty ze wszystkich pól bitewnych, na których przelewana była krew polskiego żołnierza. Placówka posiada też bogatą kolekcję ciężkiego sprzętu wojskowego. Do niej zalicza się kilkanaście całkowicie sprawnych pojazdów wykorzystywanych w czasie inscenizacji historycznych. Bez wątpienia będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Już przy wejściu do budynku muzeum, można podziwiać Haubicę Samobieżną 2S1 Goździk.

Muzeum Wojsk Lądowych

Jednymi z atrakcji wystawy „Od Cedyni do Karbali” są: wyposażenie średniowiecznych rycerzy pokazanych też na sylwetce żołnierza z bitwy pod Grunwaldem, czy sprzęt wojskowy ze wszystkich okresów wojennych historii. Zwiedzający będą mogli podziwiać sylwetki pikiniera oraz muszkietera wraz z całym ówczesnych uzbrojeniem. W jednej z gablot prezentowana jest też broń, umundurowanie i wyposażenie polskich formacji wojskowych powstałych w czasie pierwszej wojny światowej. Każde gabloty prezentują kolejny okres wojskowości. Dzięki tej atrakcyjnej oraz ciekawej wystawie rodziny zdobędą wiedzę na temat wojska na przestrzeni wieków.

Muzeum Wojsk Lądowych Bydgoszcz opinie godziny ceny

Spacer wizualny

Dla osób wahających się przed wyjścia do muzeum stworzono inną możliwość podziwiania eksponatów. Na stronie internetowej Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy można wirtualnie zwiedzać. Może to pozwoli nieprzekonanym przekonać się do odwiedzenia muzeum. Naszym zdaniem warto osobiście odwiedzić Muzeum Wojsk Lądowych. U dorosłych wrócą piękne wspomnienia z dzieciństwa. Dzieci „dotkną” historii przedstawionej w atrakcyjny sposób. A wszyscy będę mądrzejsi…

Muzeum Wojsk Lądowych

Cennik biletów Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

NIEDZIELA WSTĘP BEZPŁATNY
BILET PROMOCYJNY 1 ZŁ
BILET NORMALNY 10 ZŁ
BILET RODZINNY 30 ZŁ
BILET ULGOWY 6 ZŁ
BILET GRUPOWY 5 ZŁ
PRZEWODNIK 40 ZŁ
PRZEWODNIK W J. ANGIELSKIM 60 ZŁ

Bilet ulgowy do muzeum przysługuje: Uczniom, studentom, emerytom, rencistom, osobom odznaczonym odznaką „Za opiekę nad zabytkami”, odznaką honorową „Zasłużony działacz kultury”, odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” lub wyróżnionym tytułem honorowym „Zasłużony dla Kultury Narodowej”, posiadaczom Karty ProKultura ( w dniach od wtorku do piątku) oraz żołnierzom służby czynnej

Bilet grupowy (szkolny) do muzeum przysługuje: uczniom i studentom

Wstęp bezpłatny do muzeum przysługuje osobom odznaczonym Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Godziny otwarcia Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

PONIEDZIAŁEK NIECZYNNE
WTOREK 08:30 – 15:30
ŚRODA 08:30 – 15:30
CZWARTEK 08:30 – 17:30
PIĄTEK 08:30 – 15:30
SOBOTA NIECZYNNE
NIEDZIELA 10:00 – 14:00

Lokalizacja Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

Zobacz też:

->Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy<-